ליאורה מינקה:''רק אישה דתית יכולה לייצג את האישה הדתית''

יו"ר תנועת ''אמונה'' התנועה לאישה הדתית, ליאורה מינקה תקפה את מועמדותה של איילת שקד למשבצת הנשית ברשימת הבית היהודי:''אם האישה שמייצגת את המפלגה הדתית לאומי לא מתחברת עם עולם הערכים הנשי הדתי לאומי, ועולם האינטרסים של הנשים הדתי לאומי אז יש לנו בעיה''.

עמי שרון ו14/08/2012

מינקה.צריך להבין את הצרכים (צילום: באדיבות תנועת אמונה)

לאחר שהודיעה בסוף שבוע ליאורה מינקה יו"ר אמונה התנועה לאישה הדתית ,כי במידה ורק איילת שקד שאינה דתית תהיה האישה המעומדת היחידה 'בבית היהודי' היא תשקול להצביע למפלגה אחרת.

בראיון לתוכנית "עצם העניין" עם קלמן ליבסקינד בתחנת הרדיו 'גלי ישראל' אמרה מינקה כי:''אנחנו מדברים על מפלגה דתית לאומית שהייצוג צריך להיות לנקודת המבט הייחודית באותם תחומים שנתפסים כחשובים ע"י נשים דתיות לאומיות. יש לנו הרבה מאד נושאים בסקרים ובבדיקות שאנחנו עושים, אגב ללא כל שום קשר לבחירות, שאנחנו מוצאים שלנשים יש, נשים דתיות לאומיות, יש עמדות וערכיות ואינטרסים מאד ייחודיים לנשים דתיות לאומיות. גם בתחום של משפחה, בתחום של חינוך דתי, בתחום של תרבות נשים דתיות. גם בהשקעות כספיות, בחינוך כאמור, בשירות לאומי, בתחום של בתי הדין. אם האישה שמייצגת את המפלגה הדתית לאומית לא מתחברת עם עולם הערכים הנשי הדתי לאומי ועם העולם של האינטרסים הנשי דתי לאומי, יש לנו בעיה מאד קשה''.

עוד הוסיפה מינקה כי "אם סוף סוף הגענו למצב שהמפלגה הבינה שצריך להבטיח ייצוג לערכים והאינטרסים של האישה הדתית לאומית. ובסוף בגלל קונסטלציה מסוימת אישה שלא הולכת על הטיקט של האישה הדתית לאומית היא תתפוס את הנישה הזאת אז יכול להיות שאנחנו צריכים להסיק מסקנה שמקומנו לא שם"

מינקה הדגישה כי "אין לי בעיה עם הצירוף של ציבור צעיר, חדש ואחר. מפריע לי מאוד שיש כבר הבטחת ייצוג לאישה, צריך להבין שמדברים על ייצוג לנשים לא מדברים על פיזיולוגיה נשית. איילת שקד בעצמה, כשאני קוראת את הראיונות איתה היא אומרת "אני לא באה על הטיקט הנשי" לכן לפי דעתי בהגינות וביושרה היא הייתה צריכה לבוא ולהגיד אני רוצה מקום אבל לא על הטיקט הנשי. אני חושבת שאני צריכה לנסות ולהשפיע ולשכנע בעמדתי בעניין הזה, ולצורך כך אני עושה פעילות הסברתית."

בהתייחס להצהרתה כי לא תתמוך במפלגה אם שקד תיבחר אמרה מינקה:''אני חושבת שקידוש של מפלגה, אני לא אמרתי שלא שם, אמרתי שאני אשקול. יש עוד הרבה דברים שהם יופיעו כשיקולים. אני יכולה להגיד לך שאם המפלגה תלך בסוף עם רשימה שיהיו בה אידיאולוגיות שהן זרות לעולם האידיאולוגי הציוני דתי שאני מאמינה בו, אז אני גם לא שם. זאת אומרת, אנחנו אנשים שרואים במסגרות מפלגתיות כלי להעברת ערכים ולהגנה על אינטרסים. אני חושבת שאין אצלנו אף אחד שמקדש את המפלגה. אני חושבת שכולנו, אם אני שומעת מרבים וטובים ללא קשר לסוגיה הנשית, למשל שאם יהיו שם אנשי כהנא ברשימה, הם לא יצביעו לרשימה. אז זה לא לגיטימי להשתתף עכשיו בכל הפעילות? יש תהליכים פוליטיים שבהחלט מחייבים אותנו בחינה של המערכת הכוללת של השיקולים והערכים שמפלגה מייצגת''.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. שולחן ערוך
  (15/08/2012)
  קודם לקיים את כל השולחן ערוך כיסוי ראש
 2. מינקה: גם את...
  (15/08/2012)
  בוא נגיד שעם כל התארים ותפקידים שלך את לא "האשה ד"ל" של ימינו ואפילו בינך לבינה לא כלום. תבדקי את עצמך!
 3. חילול
  (16/08/2012)
  מתי כבר יגיע היום שדתיים לאומים יבינו שהם עןשים חילול ה שמיצגי ם את התורה חפיף
 4. חובתינו
  (16/08/2012)
  חובה עלינו לשאוף תמיד לקיים את כל התורה כולה
 5. אישה דתית לראשות המפלגה
  (19/08/2012)
  מי אמר שהגבר הוא הטוב לרשות המפלגה? בימינו דרושה אישה שתעמוד בראש כפי שעשתה דבורה הנביאה. אבל בוודאי לא אחת מהמועמדות שפורסמו בעיתון אחת צנועה חכמה דתית לא מכסה את הראש בגלל שכך יגיעו אליה יותר קולות ועוד ועוד
 6. תורה תורה תורה
  (23/08/2012)
  אני מתביש מהחפיף הזה למה ההלכות לא לנגד עיניכם כיסוי ראש זה המינימום ,רבנינו מתהפכים בקבר די כבר ,
 7. האם את השתתפת בהפגנה נגד ההלכה באירוע "קול באישה חדוה"?
  (01/10/2012)
  לפני שמינקה מדברת על חשיבות ההלכה כדאי שתבדוק את עצמה. "ארגוני הנשים ערכו בכנסת מפגן אנטי הלכתי בשם "קול באישה חדווה". המטרה היתה לנגח את מאמר חז"ל קול באישה ערווה. ואני שואלת האם נכון שליאורה מינקה השתתפה באירוע מביש זה? האם מישהו נוסף מהמועמדים ב"בית היהודי" השתתפו באירוע זה?
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS