דוד הדרי סגן ראש עיריית ירושלים - "אם יהיה צורך הציונות הדתית תריץ גם רב ספרדי כרב ראשי לירושלים"

בראיון לעיתון 'בשבע' שיתפרסם מדבר סגן ראש עיריית ירושלים מטעם המפד"ל דוד הדרי על מהלכיו של הרב עובדיה יוסף בנושא ועל העיכוב בבחירת הרב הראשי לירושלים ומזהיר:''מלכתחילה אמרנו שנריץ רק מועמד לרב הראשי האשכנזי, אבל אם יהיה צורך אולי נריץ גם רב ספרדי, ואולי גם נזכה"'.

אייל רותם ו29/08/2012

(צילום: באדיבות לשכת דוד הדרי)

דוד הדרי, סגן ראש עיריית ירושלים: "קטונתי מלהבין את מהלכיו של הרב עובדיה יוסף או להתעמת איתם, אני יכול רק לקוות ולהאמין שלא בחירת רב ציוני היא הנחשבת בעיניו כתקלה" אומר הדרי בהתייחסו להוראת הרב עובדיה יוסף לשר הדתות מרגי להקפיא את מהלכי התיאום בין ש"ס לבין הציונות הדתית בעניין 'דיל' משותף של הצבעה לרב אריה שטרן כרב אשכנזי ולרב יצחק יוסף כרב ספרדי, כדי 'לוודא שלא תיווצר תקלה בעקבות מהלכי התיאום', "מלכתחילה אמרנו שנריץ רק מועמד לרב הראשי האשכנזי, אבל אם יהיה צורך אולי נריץ גם רב ספרדי, ואולי גם נזכה" אומר הדרי, ומדגיש כי אינו מתייחס למועמדים ספציפיים "להרצת הרב שטרן יצאנו בשליחות שלושת הרבנים, הרב דרוקמן, הרב ליכטנשטיין והרב אריאל, שעמדו בראש שישים רבנים. אם הם יגידו שנריץ רב נוסף נעשה זאת. אנו, נבחרי הציבור של הציונות הדתית, נעשה ככל שיורו לנו רבותינו"

על הדילים הפוליטיים בין המחנות - "היו הרבה דיבורים בדרגים גבוהים מאחורי הקלעים ולפני הקלעים על כך שהולכים יחד מתוך תיאום אינטרסים. הם הרי רוצים רב ספרדי ואנחנו מריצים רב אשכנזי, אז כדי שאני כמצביע אתמוך ברב שלהם הם צריכים לשלם בתמיכה ברב שלנו. עד כה היה נראה שניתן להתקדם ואני עדיין מאמין שבסופו של דבר הדברים יתקדמו בכיוון הזה. יש שמועות וספקולציות לגבי מועמד מטעם הליטאים, אולי הרב אפרתי, אולי הרב גרוסמן, אולי הרב לאו מנתניה או רב אחר, ומה שקורה כעת הוא שאם אנשי ש"ס יצביעו למועמד הליטאי ולמועמד שלהם, אנשי הציונות הדתית שמהווים לפחות מחצית מהגוף הבוחר לא יצביעו לרב יצחק יוסף. אם זו פוליטיקה - אז פוליטיקה עד הסוף".

על דחיית מועד הבחירות -  "הועדה שישבה והחליטה על חלוקת בתי הכנסת הבוחרים צריכה להוציא את הפרוטוקול של הישיבה ובעקבותיו לקבוע מועד לבחירות ולהגשת מועמדים. כעת יש חשש שבעקבות הנחיית הרב עובדיה יוסף פתאום הפקידה במשרד הדתות תשכח את הפרוטוקול או שלא תהיה חתימה ובכל אופן פרסום הפרוטוקול הזה יתמהמה, מה זה כבר מבחינתם למשוך עוד כמה שבועות. אם נראה שהנושא לא מתקדם נשקול את הדברים ולא נפסול גם עתירה לבג"ץ".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', ט' כסלו התש"פ 07.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS