ד"ר יהודה דוד:מפרשת א-דורה לבית היהודי

ד''ר יהודה דוד שעלה לכותרות בעקבות מאבקו בפרשת מוחמש א-דורה מתמודד בפריימריז של הציונות הדתית תוך שהוא חורט על דגלו את הרצון ,להחיל את החוק הישראלי על הר הבית ולמנוע זכויות ממי שלא משרתים בצבא או בשירות הלאומי.

עידן הראל ו11/09/2012

דר דוד.רצון לשנות את המערכת (צילום: באדיבות יהודה דוד)

ד"ר יהודה דוד (59) מתמודד בפריימריס הקרובים על מקום ברשימת "הבית היהודי",מתוך אידיאליזם טהור ורצון לשנות את המערכת.הוא משתייך למחנהו של נפתלי בנט, אך בהחלט לא ניתן להגדירו כפוליטיקאי מהזן המצוי, אלא מהזן שרצוי שיייכנס למגרש הפוליטי.

ד"ר דוד, מגדיר את עצמו כ-'יהודי-ישראלי -ציוני- דתי -לאומי', בסדר הזה."אני קורא לכל מי שדומה לי להצטרף אלי", אומר דוד שעלה מצרפת בשנת 1973, הוא המשמש כאורטופד מומחה לכירורגיה אורטופדית ולמיקרוכירורגיה (כירורגיה שיחזורית). נשוי לנטלי ואב לשלושה, בגילאי 25, 20, ו - 15 ומתגורר עם משפחתו ביהוד.

דוד הפך לרופא כבר בשנת 1978, והספיק לסיים תואר שני (בהצטיינות) במדעי המדינה ה,דיפלומטיה וביטחון באוניברסיטת תל אביב. הוא  רושם לזכותו גם קבלת צל"ש אלוף פיקוד מרכז, במלחמת לבנון השנייה. על הנסיבות לקבלת היעטור אמר:"בגיל 53 סחבתי  פצועים על גב במשך הרבה שעות עם הציוד שלהם כי לא רציתי שיפתחו אלונקאות ,את הכוחות קיבלתי מהשם יתברך שמו". דוד גם זכה להדליק את המשואה בשם צה"ל ביום העצמאות ה-57 לישראל.

שמו של דוד מוכר בציבור ממאבקו בפרשת מוחמד אל דורא, שתבע אותו  בצרפת על חשיפת מידע רפואי כביכול, אודות נסיבות פציעתו. א-דורא טען כי נפגע מאש צה"ל ועדותו של דוד הוכיחה כי נפצע הרבה קודם לכן. הוא זכה בערעור המוצדק שהגיש, אך כל ההוצאות הכספיות הרבות נאלץ להוציא מכיסו הפרטי, מבלי שקיבל את תמיכת הממשלה. לאחר שהתקבל ערעורו נפגש עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו . דוד:"בעקבות פרשה זו בוצע שינוי בחוק הישראלי והוקם גוף במשרד המשפטים הכולל כ-15 עו"ד בינלאומיים, כל אחד לפי התמחותו שיגנו על מדינת ישראל  במקרים דומים, כך שאזרח לא יצטרך לעשות עבודה של מדינה-  מה שאני עשיתי".       

בימים אלו דוד עוסק בעיקר בהעברת המסרים באמצעות חוגי בית, לקראת הבחירות שייערכו בנובמר:"אני רוצה להגיע לכל ציבור ישראלי שעושה צבא משלם מיסים", כך אמר השבוע והוסיף כי גם היה משנה את שם המפלגה מ-'הבית היהודי', ל-'בית הישראלי', משום ששם זה משקף נכון יותר גם את אותם מיעוטים כמו בדרוזים שמשרתים את המדינה.

מדוע החלטת להצטרף למרוץ הפוליטי?
"החלטתי שהתנאים בשלים להיכנס לפוליטיקה, כאשר אני נושא בתוך 'המזוודה' שלי, חוץ  מדיפלומה של רופא מומחה, גם תואר שני במדעי המדינה, אך התואר הנכסף ביותר עבורי נוגע לתחום היהדות והוא,שאני תלמידו של הרב יהודה לאון אשכנזי, בנו של הרב הראשי של אלג'יר,  ושל הרב יהודה מאיר גץ,  רב הכותל בישיבת המקובלים בית- אל".

מה האני מאמין שלך?
"הייתי רוצה לחזק את ההתנחלויות ולקרב את סיפוח יהודה ושומרון,להחיל את החוק הישראלי על הר הבית. לגבי גיוס לצה"ל- שכולם ישרתו בצבא או בשירות לאומי, ובמידה והם לא יעשו תבוטל עבורם  זכות הבחירה לכנסת. בנוסף אני מעוניין לחזק את  מעמד האישה בעבודה ולאפשר תקופה של הארכת חופשת הלידה למשך שנה. בנוסף, לערוך ריוויזיה של חוקי המיסים לפיהם: זוג שעובד לא יצטרך לשלם יותר מיסים, מאשר זוג שרק הבעל עובד והאישה מקבלת ביטוח לאומי, שינוי במערכת הבנקאות לפי מודל 'הבסקים' בו כל בנק משקיע עשרים אחוז מרווחיו לצרכי ציבור. הייתי רוצה לבטל  את חוק בד"ץ  ולחזק גם את הרבנים הציונים ברבנות ראשית".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', ט' כסלו התש"פ 07.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS