נתניהו:'ירושלים היא בירת הנצח של מדינת ישראל''

בטקס הצדעה לגרעיני ההתיישבות בגליל שנערך בישיבת ההסדר בעכו הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו:''ירושלים היא בירת הנצח של מדינת ישראל ואנחנו נמשיך לבנות בה. אחדות ירושלים זה דבר שמבטא הסכמה לאומית רחבה״.

ליאת עפרי ו19/12/2012

(צילום: אלי בוכריס פוטו גולן)

במסגרת ביקורו של רה"מ בנימין נתניהו והמשנה לרה"מ, השר לפיתוח הנגב וגליל, סילבן שלום אמש (ג) בעכו, הגיעו רה"מ והשר שלום לישיבת ההסדר בעיר, לטקס הצדעה לגרעיני התיישבות בגליל. בטקס נכח ראש ישיבת ההסדר עכו, הרב יוסי שטרן וראשי ערים.

ראש הממשלה הדגיש את הערכתו העמוקה למפעל הישיבתי בעכו ורואה עצמו משתדל למנף את המנהיגות פורצת דרך הזאת. לצד טקס ההוקרה לגרעיני ההתיישבות צוינה ההוקרה לישיבת ההסדר ולפועלה. במרכז האירוע עמדו הארגונים המקומיים - הגרעין התורני 'אומץ' עכו וסטודנטים מכפר הסטודנטים של עמותת איילים בעכו, אשר הציגו בפני ראש הממשלה והמשתתפים את פעילותם ברחבי העיר.

רה"מ:"אנחנו מייצגים כאן דורות של יהודים. אנחנו יודעים שהחלום הזה של השנה הבאה בירושלים הבנויה זה חלום שהפיח תקווה ונתן כוח לדורות של יהודים. זה נותן כוח לדור שלנו ולדורות הבאים. אני יודע שהרוח טמונה אצלכם ומפיחה כוח מתוככם החוצה. אני רוצה להודות לכם שוב על העבודה הגדולה שאתם עושים. אני מצפה לראות עוד בשנים הקרובות. יש פה רוח של ציונות מתחדשת. אתם חלוצים אמיתיים. אתם בונים את הארץ. ציונות שורשה בציון. ירושלים היא בירת הנצח של מדינת ישראל ואנחנו נמשיך לבנות בה. אחדות ירושלים זה דבר שמבטא הסכמה לאומית רחבה״.

רה"מ דיבר על ישיבת ההסדר בעכו ואמר: "יש פה התחדשות יהודית מיוחדת. אני חושב שהדבר הזה בא לידי ביטוי ע"י הגופים השונים שמיוצגים כאן היום, על ידי ישיבת ההסדר המקומית בראשות הרב יוסי שטרן. היא הוקמה בעכו לפני עשור שנים, ומעניין - היא נקראת "רוח צפונית". זה מוצא חן בעיני, "רוח צפונית". זה בדיוק רוח חדשה בצפון, ואכן תלמידי הישיבה הביאו איתם רוח חדשה וגדולה לעיר".

המפגש של רה"מ בעכו בא לבטא את המחויבות של הממשלה לתמיכה בגרעינים. במסגרת המחויבות הזאת , באוגוסט 2010 סוכמה בין המשרד לפיתוח הנגב והגליל ביוזמת המשנה לראש הממשלה, השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום יחד עם משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון והחטיבה להתיישבות, תוכנית רב שנתית להקמת וחיזוק גרעיני ההתיישבות, וביסוס ההתיישבות הכפרית.

במסגרת התוכנית מושקעים קרוב ל 100- מיליון ₪ בארבע שנים, למען הקמת גרעיני התיישבות חדשים במגזר העירוני והמגזר הכפרי, עיבוי גרעיני ההתיישבות הקיימים וחיזוק ההתיישבות הכפרית. החלטת ממשלה בנושא התקבלה בפברואר 2011 .

הרב יוסי שטרן, ראש ישיבת ההסדר בעכו פנה בטקס לרה"מ ואמר:" הדור הצעיר צמא לחזון והגשמה. אל תחת מן המלעיזים. העם לא עייף העם איתך והוא דרוך לקראת המשך היצירה היהודית הציונית וערכיה." ישיבת ההסדר עכו של מרכז ישיבות בני עקיבא בישראל, הוקמה לפני עשור עם קבוצה של 15 תלמידים. כיום לומדים בישיבה כ-200 תלמידים. הישיבה חרטה על דגלה את "התלמוד הגדול שמביא לידי מעשה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS