דני דיין נבחר לראש מועצת יש''ע המתחדשת

בנאום הפתיחה הודה דיין: בשנתים האחרונות מועצת יש''ע לא הייתה קיימת בנוף הציבורי"

עמיעד טאוב ו13/07/2007

דיין.נעלמנו ונאלמנו

מליאת יש"ע המתחדשת בחרה היום ליושב ראש את דני דיין (51) תושב מעלה שומרון ולשעבר מזכ''ל מפלגת "התחייה" המיתולוגית. לצידו נבחרה שרה אליאש, תושבת קדומים וראש אולפנת "להבה" לסגניתו.

יצויין כי מועצת יש''ע החדשה מונה 124 נציגים המורכבים מ-64 אישי ציבור ( המורכבים מ- 23 רבנים, 15 צעירים ונצגי מטות ערים ו-28 אישי ציבור) ו-60 חברים שייבחרו בהליך דמוקרטי ע''י התושבים (המורכבים מ- 24 ראשי הרשויות המכהנים ו-36 נציגי הישובים ביש''ע).

דיין פתח את הקדנציה של הפורום החדש בהודאה בחוסר הרלבנטיות של מועצת יש''ע בשנים האחרונות.
"נעלמנו ונאלמנו" אמר דיין והוסיף כי :"בשנתיים האחרונות מועצת ישע כמעט שלא היתה קיימת בנוף הציבורי, מעבר לטיפול בעניינים השוטפים של ההתיישבות. מישהו הגדיר לי את זה כארגון בפוסט-טראומה מתמשכת. היא נאלמה ונעלמה. זאת היתה טעות קשה גם אם נסיבותיה מובנות לכולנו. היא לא דיברה עם גב ההר ולא דיברה עם שפלת החוף, ואפילו לא עם לב הארץ. נדמה לי שאפילו עם עפרה ועם ברקן ועם שבי שומרון - המגרש הביתי - לא דיברה".

 לאחר מסכת התודות השגרתית לחברים אמר דיין כי בכוונתו לנסות ולהרחיב את פורום המשתתפים במועצה ולחבר קצוות פוליטיים וחברתיים פנימיים כגון דניאלה וייס ורון נחמן לכדי פעילות משותפת.

דיין גם תקף את הנהגת המדינה ואמר כי לאור התנהגותם המושחתת נוצרה כעת "שעת כושר":"החברה הישראלית הובלה ע"י מנהיגות קלוקלת לנקודת שפל שעוד לא היתה כמוה. השרוניזם והאולמרטיזם, ובמידה לא מועטה גם הברקיזם והנתניהויזם, ההנהגה החלולה שכולה ספינים ותדמית חיצונית, שמבקשת להגיע לצמרת כדי לעשות לביתה ולביתם של מקורביהם, שאינה אומרת כמעט מילה אחת של אמת לציבור -ההנהגה הזאת דירדרה עמה את החברה הישראלית, היא הפכה אותה מחברה ערכית לחברה עסקית, הכל נמדד ברווח והפסד, רווח והפסד כספי, רווח והפסד של רמת חיים ואפילו רווח והפסד של חיי אדם. חברה בה יו"ר ההסתדרות הציונית לשעבר דורש רכב לכל החיים מן התנועה הציונית ובה בעת דרכון זר מממשלת צרפת. וזה מחלחל".

לסיום סיפר דיין כי בכוונתו להפוך את המועצה לגוף שישמש כאלטרנטיבה ערכית,  יהודית,  ציונית, ואולי החשוב מכל: לאלטרנטיבה שדוברת אליו אמת, זאת באצעות שינון מנטרה ערכית הכוללת האמיתות הפשוטות והטובות של הציונות: עליה, התיישבות, זכותנו על הארץ, ריבונות, ערבות הדדית, וביטחון.
 "מדינת ישראל - אף על פי שחטאה - מדינת ישראל היא" אמר דיין.  

במהלך הכינוס שהיה  השני במספר והתקיים היום במלון "אשל השומרון" באריאל דנה המליאה בהצעות למסמך עקרונות וקווי יסוד שיגובשו סופית בישיבתה הבאה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. שיהיה בהצלחה
  (15/07/2007)
 2. מועצה חזקה
  (15/07/2007)
  לחזק את המועצהוביחד ליצור גוף חזק שפועל במשותף
 3. בוחרים את עצמם ומיצגים רק את עצמם
  (16/07/2007)
  אין חדש במועצת יש"ע המתחדשת. אינטרסנטים בוחרים אינטרסנטים !!!! כבעבר החברים במועצת יש"ע "המתחדשת" ברובם היו חברים במועצת יש"ע "הישנה" ש"שידרגו" עצמם ל"מועצת יש"ע המתחדשת" ע"י הוספת אינטרסנטים נוספים שנבחרו ע"י עצמם. החברים בגוף זה לא נבחרו ע"י המתישבים ואינם מיצגים אותנו.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS