הרב שי פירון:"אם לא הייתי ברשימת יש עתיד הייתי מצביע לבית היהודי"

"אני בן הציונות הדתית ומפלגת הבית היהודי היא מפלגה מגזרית טובה וראויה, אם לא הייתי ברשימת יש עתיד הייתי מצביע לבית היהודי" אמר הרב שי פירון ממפלגת יש עתיד במושב שאירח נציגים מהמגזר הדתי לאומי במפלגות השונות במסגרת יומו השני של כנס ירושלים העשירי של העיתון 'בשבע'.ח''כ אריאל התחייב:''בכנסת הבאה שלנו יהיה רב ראשי ציוני''.

אייל רותם ו08/01/2013

(צילום: ניסים לב)

בכנס ירושלים השתתפו ציפי חוטובלי מהליכוד, אורי אריאל וניסן סלומינסקי מהבית היהודי, דוד רותם מישראל ביתנו, הרב שי פירון ממפלגת 'יש עתיד', חילי טרופר מהעבודה ואלחנן גלאט מנכ"ל ישיבות בני עקיבא.

"'משהו חדש לא מתחיל' אלא משהו חדש התחיל כבר לפני 20 שנה כשראשוני הציונים הדתיים הגיעו לליכוד, כדי להשפיע צריכים להיות במפלגת השלטון, שכבר הוכח שהיא יכולה גם לפעול למען הציבור הדתי לאומי בצורה הטובה ביותר" אמרה חברת הכנסת ציפי חוטובלי, "רק מפלגת שלטון יכולה לייצר שר משפטים ושר ביטחון שיתמכו בציבור הדתי לאומי ובהתיישבות, הנבחרת של הליכוד ימנית יותר מכל רשימה אחרת וגם לא ירחק היום שהמפד"ל עצמה תהיה שותפה טבעית בתוך מפלגת הליכוד. דו"ח אדמונד לוי יאושר בכנסת הבאה"

אורי אריאל "לא היה קל להתאחד, אבל העובדה שהאיחוד בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי מצליח ובגדול. אין ברשימה דבר שאנו מתביישים בו, יש אסטרטגיה להבליט את הראשון ברשימה והאסטרטגיה עובדת עם החשיפה לציבור רחב בפרק זמן קצר. אנחנו מתחייבים שבכנסת הבאה שלנו יהיה רב ראשי ציוני"

ניסן סלומינסקי "התמונה שונה לחלוטין. בפועל בעל הבית נתניהו הוא זה שמחליט וגם בכל מה שנוגע להתיישבות מפלגת הליכוד איננה מייצגת את הציבור הדתי - לאומי. גם בחינוך, התמונה שמציג שר החינוך גדעון סער עם 'מהפכת הביקורים בחברון', חוץ מההישג הזה, התמונה הפוכה לחלוטין בכל קיצוצי התקציבים למוסדות החינוך בציונות הדתית. הבית היהודי הם היחידים שיבטיחו רבנים ראשיים ודיינים דתיים לאומיים, חייבים מפלגה שלא סרה למרותו של ראש ממשלה"

הרב שי פירון  "אינני נציג הציונות הדתית במפלגת יש עתיד, המפלגה אינה מפרסמת בעלוני השבת כמו מפלגות אחרות, לא נבחרתי כדי לקרוץ לציבור הדתי לאומי. הצטרפתי כחלק ממהלך משמעותי של הקמת המפלגה של יאיר לפיד. הציונות הדתית לא מדברת לאליטות בחברה, לא ייתכן שהדיון המגזרי יהיה על גבעה פה גבעה שם, בית בחברון או בית במקום אחר ולא על הפערים בחברה, על העוני. אני בן הציונות הדתית ומפלגת הבית היהודי היא מפלגה מגזרית טובה וראויה, אם לא הייתי ברשימת יש עתיד הייתי מצביע לבית היהודי"

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. שי פירון
    (15/01/2013)
    נו, באמת שי פירון. עם כל הכוונות הטובות שלך ואני נוטה להאמין לך, לי יש את ההרגשה שאתה הוא שיצרת ובנית את מפלגת "יש עתיד". מעולם לא נשארת מספר שנים בתפקיד כלשהוא ותמיד היית "נוזל תוסס". ניקרה בדרכך הזדמנות פז להיכנס לכנסת ואולי גם לשרת כשר בממשלה הבאה וזאת הסיבה היחידה שהינך בפוליטיקה. מאחל לך בריאות טובה והמשך עשייה אבל לא אבחר למפלגתך, כי היא אינה מייצגת את רעיון הציונות הדתית.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS