ביוגרפיה ראשונה לחנן פורת מאת חגי הוברמן

בימים אלו רואה אור הביוגרפיה של חנן פורת כפי שנכתבה ע"י חגי הוברמן, בעקבות מחקר מעמיק והיכרות אישית עם האדם. הספר מתאר בשפה קולחת את עולמו, חזונו ופועלו של אדם אחד שסחף אחריו אלפים, וזכה לכתוב פרק מרשים בתולדות מדינת ישראל.

ליאת עפרי ו09/01/2013

(צילום: באדיבות ידיעות ספרים יח"צ)

(צילום: באדיבות ידיעות ספרים יח"צ)

חנן פורת היה מיזוג מופלא של איש רוח, עילוי בתורה מאין כמוהו שמקומו הטבעי בין כותלי בית המדרש ומקומו בפועל בהתיישבות ובפוליטיקה. אדם שמהלך בטבעיות בין מדפי ספרי ההגות היהודיים העמוקים, כמו גם בשבילי יהודה ושומרון ובמשעולי חבל עזה וזורע בהם יישובים. חנן פורת היה איש הגות ואיש שירה במלוא העומק שלהן, שחלק ניכר משנותיו בילה בנאומים פוליטיים, מקצתם משעממים, ובחקיקה ארצית בכנסת. חנן פורת היה אדם המרחף בעולמות עליונים, מנותק לכאורה מהבלי העולם הזה, ובקיא בהם בכל דקויותיהם ואף יודע לנצלם לקידום אמונותיו וחזונותיו.

חנן פורת היה אדם שמטבעו נועד לשכון בחברת שרי מעלה, ובפועל ישב עם שרי ממשלות ישראל. חנן פורת היה ממחולליה של ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, והסמל המובהק ביותר שלה. בחייו שילב מנהיגות והגות, תורה עם עבודה ודרך ארץ, וסחף אחריו דור שלם בכוח אישיותו הכובשת ועוצמותיו הרוחניות, ששאבו את כוחן מבית המדרש ומעולמות הדעת, הספרות והשירה. מי שהתנ"ך האיר את חייו, זכה לשפוך אור על כל סביבתו, ומסכת חייו המופלאה וגדושת העשייה, הלבטים, הפשרות וההכרעות הכואבות, פרושה בספר זה.

חנן פורת - סיפור חייו הוא פרי עבודת מחקר של שנים רבות ושל היכרות מקרוב עם האיש. הספר מתאר בשפה קולחת את עולמו, חזונו ופועלו של אדם אחד שסחף אחריו אלפים, וזכה לכתוב פרק מרשים בתולדות מדינת ישראל. בספר זה יתוודע הקורא אל חנן הצעיר, איש האשכולות והתלמיד-חכם שהרווה את הנוער בחזונו; אל חנן איש השטח שחיבר בין לבבות ההמונים לגבעות הטרשים של הארץ; ואל חנן הבוגר, הפרלמנטר, שביקש לגשר בין עולמות פוליטיים ורעיוניים.

נפתלי בנט, לשעבר מזכ"ל מועצת יש"ע, שהכיר אישית את חנן פורת ז"ל, אמר בקבלת הספר כי חנן פורת היה אישיות גדולה, מיוחדת במינה, שזכרו ילווה את מעשיו גם בדרכו הפוליטית הנוכחית.

חגי הוברמן הוא עיתונאי, חוקר בכיר במרכז להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון ועוסק בחקר תולדות ההתיישבות אחרי מלחמת ששת הימים. בין ספריו הקודמים: כנגד כל הסיכויים (2008), שורשים בחולות (2005). זוכה פרס עמינח לחקר תולדות ההתיישבות הציונית דתית לשנת 2010.

הספר בהוצאת ידיעות ספרים

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. לצערי הכרתי חנן אחר !
    (10/02/2013)
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS