כשהבית מגיע לקיבוץ

יו"ר מפלגת הבית היהודי, נפתלי בנט ומועמדי המפלגה לכנסת, ח"כ אורי אריאל, איילת שקד וזבולון כלפה ערכו מפגש עם ראשי תנועת המושבים, התאחדות חקלאי ישראל, הארגונים החקלאיים ומועצות אזוריות והציגו את תכנית הפעולה של המפלגה בנושא חקלאות והתיישבות בכל חלקי ארץ ישראל.

אייל רותם ו15/01/2013

(צילום: דניאל ממן)

התכנית שהוצגה במפגש מפלגת הבית היהודי עם ראשי תנועת המושבים מקיפה, עוסקת בנושאים הבוערים שעל סדר יומה של ההתיישבות העובדת, ביניהם  בצעדים לפיתוח כלכלי של ההתיישבות העובדת, הגברת הנציגות של החקלאים והמתיישבים בגופים הממשלתיים, הגברת הביטחון החקלאי ועוד.

מזכ"ל הקיבוץ הדתי, נחמיה רפל, אמר שהמפה הפוליטית השתנתה ובעקבות האכזבה הרבה של ההתיישבות מהייצוג שלה ברשימות לכנסת יש כיום פתיחות רבה לשמוע קולות מגוונים מאשר בעבר. ההתכנסות נועדה לומר לכל חברי הקיבוצים והמושבים: "יש לכם בית. הבית היהודי הוא כיום בית לכולם - לכל מי שעתיד התיישבות יקר לליבו."

מזכ"ל תנועת המושבים, מאיר צור, הביע דאגה מהמגמות בארץ בנוגע לחקלאות ואמר שקיום החקלאות בישראל הוא לא מובן מאליו. אי אפשר לחבוט בחקלאים שנה אחר שנה ולחשוב שהכל יימשך כרגיל. הוא הביע את שמחתו על כך שחברי הבית היהודי רואים בחקלאות ערך בטחוני ולאומי חשוב מעבר להיות ענף כלכלי מרכזי.

יו"ר מפלגת "הבית היהודי", נפתלי בנט, אמר: כמי שגדל בתנועת הנוער בני עקיבא, שבסמלה מופיע המגל, אני יכול להעיד שגדלתי על ערכי ההתיישבות העובדת, על שילוב של תורה ועבודה. חברים, האנשים שיושבים פה לצידי: איילת, אורי וזבולון, הם אנשי עשייה שפעלו, פועלים ויפעלו בעז"ה גם בעתיד למען ההתיישבות העובדת. כיום, הבית החם והנכון ביותר עבור ההתיישבות העובדת, הוא הבית היהודי, המפלגה שבה הנציג היחידי של ההתיישבות."

יו״ר הוועדה לביקורת המדינה ח״כ אורי אריאל: הציבוריות הישראלית כולה, שמוצאת את מקומה יחד איתכם בבית היהודי יכולה לתת לנו כח שאיתו נוכל לעשות שינויים. יחד איתכם נפעל לשמור על החקלאות ועל ההתיישבות בכל חלקי ארץ ישראל. יש לנו המון במשותף ועם המשותף הזה נוכל לעשות המון דברים ביחד.

מתמודד מספר 7 בבית היהודי והקיבוצניק היחידי בכנסת הבאה, זבולון כלפה: כמי שנולד במושב שרשרת שבנגב וכיום גר בקיבוץ שומריה, ההתיישבות העובדת היא בנימי נפשי. זהו יום חג עבוקי, לראות את כל האנשים שההתיישבות במרחב הכפרי יקרה לליבם, חוברים יחד לקראת הכנסת הבאה, כדי להחזיר את ההתיישבות העובדת למקומה הראוי בחברה הישראלית. מפלגת הבית היהודי היא כיום הבית היחידי להתיישבות העובדת."

מזכיר איגוד מושבי הפועל המזרחי, איציק אליה, אמר שבכנסת הבאה לא ישבו הנציגים שהחקלאים ראו בהם כתובת במשך שנים, ביניהם השרים שמחון ונוקד וכנראה גם ח"כ שי חרמש. בבית היהודי יש נציגים רבים מהפריפריה מחוץ למדינת תל אביב והם יהיו כתובת חשובה עבורנו.

מזכיר ארגון מגדלי הפרחים, חיים חדד, אמר שהחקלאים למודי אכזבות מיחסן של המפלגות השונות אליהן ושהוא מקווה שהבית היהודי יהיה בית חדש עבורם. לדבריו, החקלאים כולל באזור המרכז מתמודדים עם קשיים רבים כולל פשיטות של "פדאיון" - כנופיות של ערבים שגונבות בלילה מהמשקים והבתים. אנו נמצאים במדרון תלול בכל הקשור לחקלאות וצריך לבלום את ההתדרדרות.

ראש המועצה האזורית ערבה תיכונה, אייל בלום, אמר שחשוב שיהיו בכנסת כמה שיותר אנשים שהחקלאות בשבילם היא ערך ושידאגו לתת לחקלאים את תנאי העבודה הדרושים.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', י"ח כסלו התש"פ 16.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS