השר יעלון:''ליפקין שחק ידע שהתורה חשובה להמשך קיומה של מדינת ישראל''

האירוע המרכזי לזכרו של הרמטכ"ל לשעבר אמנון ליפקין שחק ז"ל, התקיים בישיבת ההסדר 'מאיר הראל' במודיעין. המשנה לראש הממשלה- השר בוגי יעלון: " אמנון, תמיד ידע כי התורה היא חלק מרכזי להמשך קיומה של המדינה". 

 

 

 

 

עטרת זרביב ו20/01/2013

(צילום: באדיבות אלעד גזמן)

(צילום: באדיבות אלעד גזמן)

ראש ישיבת ההסדר הרב (אל"מ במיל') הרב אליעזר שנוולד: " אמנון שהיה גיבור אמיתי -רמטכ"ל, היה גיבור בקרב וגיבור בעשייה למען המדינה והחברה, שהיה מוכן לתת מעצמו וידע להתחבר גם למי שחשב אחרת".

אזרחים רבים הגיעו הערב לישיבת ההסדר 'מאיר הראל' במודיעין לציון 30 יום ללכתו של הרמטכ"ל לשעבר,אמנון ליפקין שחק ז"ל. הקשר בין אמנון ליפקין שחק לישיבת ההסדר במודיעין החל לפני כ-10שנים עם התגייסותו של ליפקין-שחק לסייע בהקמת הישיבה, זאת למרות התנגדות ציבור חילוני גדול בעיר מודיעין שלא רצה בהקמתה. מאז,היה ליפקין שחק ידיד הישיבה וליווה אותה לאורך כל השנים.

בישיבה החליטו להנציח את אמנון דרך פרויקט בר המצווה שיזם לפני ארבע שנים עם ראש הישיבה, הרב (אל"מ)אליעזר שנוולד.

בכניסה לאולם הישיבה הוצב אתמול לוח לזכרו של ליפקין שחק ז"ל עליו נכתב "שותף אמת של הישיבה". עם חשיפת לוח ההנצחה היתה התרגשות גדולה של בני המשפחה, טלי ליפקין שחק וארבעת ילדיהם שבכו מהתרגשות. 

המשנה לראש הממשלה, השר משה(בוגי) יעלון אמר:" תכונותיו של אמנון גרמו לי ולחבריי לצעוד תמיד אחריו בצבא, ותמיד התייעצתי איתו. עוד הוסיף השר כי: "אמנון, תמיד ידע לתווך ולחבר בין חילונים לדתיים וישיבת ההסדר' מאיר הראל' ופרויקט בר המצווה שהונצח לזכרו, היא עוד פינה של אמנון שהתגלתה עבור הציבור הרחב . אמנון תמיד ידע שהתורה חשובה להמשך קיומה של מדינת ישראל".

ראש ישיבת ההסדר 'מאיר הראל' , הרב אליעזר שנוולד : " כאשר אמנון הגיע להעביר הרצאה בישיבה בפני התלמידים אמר שאנחנו עדיין שבטי ישראל-וצריך ללמוד לחיות ביחד, החברה הישראלית מורכבת ממגזרים שונים לכבד האחד את השני, אבל לא רק בכך שלא נפגע אחד בשני אלא שנשתף פעולה אחד עם השני. תושבי העיר מודיעין מתייחדים עם זכרו של אמנון ז"ל"אזרח כבוד" של העיר, שהיה גיבור אמיתי -רמטכ"ל,גיבור בקרב וגיבור בעשייה למען המדינה והחברה, שהיה מוכן לתת מעצמו וידע להתחבר גם למי שחשב אחרת,שהיה איש עצה טובה, אדם בעל רגישות ואנושיות, בית הישיבה מוקיר את זכרו כמי שהיה שותף וסייע בהקמת הישיבה"

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS