ח"כ זבולון כלפא: העשיה והפיתוח בשומרון - ערובה להמשך קיומנו"

חבר הכנסת החדש זבולון כלפא קיים את סיורו הראשון כח"כ - בשומרון, ונטע עצים עם ילדי בית הספר הממלכתי החדש בברקן. "הצלחת השומרון היא הצלחת כל עם ישראל".

אייל רותם ו27/01/2013

(צילום: באדיבות בועז העצני מועצה אזורית שומרון)

(צילום: באדיבות בועז העצני מועצה אזורית שומרון)

חבר הכנסת החדש זבולון כלפא (הבית היהודי), קיים ביום חמישי, 72 שעות לאחר היבחרו לכנסת, את סיור העבודה הראשון שלו - בשומרון.

כלפא, שהיה אורחו של ראש המועצה גרשון מסיקה, פתח את היום בנטיעות עם תלמידי בית הספר הממלכתי החדש בישוב ברקן, שלאחריהן נועד בבית הספר החדש לשיחה עם ראש המועצה מסיקה, ממלא מקומו יוסי דגן המחזיק את תיק החינוך במועצה, מנהל אגף החינוך יוחאי דמרי ומנהלת בית הספר סיגלית בן אלי.

לאחר מכן ביקר חבר הכנסת הטרי באריאל, באיתמר ובישוב אלון מורה, שם נפגש עם יו"ר ועד מתיישבי השומרון בני קצובר - בתצפית בשמורת הטבע הר כביר ובפגישת עבודה בביתו. את יום הסיור סיים כלפא בישיבת ההסדר באלון מורה,שם נפגש עם רב השומרון וראש הישיבה הרב אליקים לבנון. בישיבת העבודה שהתקיימה בלשכת ראש המועצה האזורית שומרון בברקן, אמר גרשון מסיקה: "השומרון עומד בחזית המאבק על שלמות הארץ ועל רוח היהדות והציונות בעם ישראל ובמדינה. הבניה ביהודה ושומרון היא המבחן המרכזי שלנו בתקופה הזו - אמר מסיקה - "הבניה ביו"ש בשנים הקרובות קריטית לקיומה ועתידה של מדינת ישראל".

לאחר מצגת על הגידול המתמיד במספר התושבים והיקפי ההתיישבות בישובי השומרון שהציג לאורח בועז העצני מהיחידה האסטרטגית, סקר מ"מ יוסי דגן את "מלחמת ההסברה" שמנהלת המועצה האזורית שומרון בארץ ובחו"ל מול מתקפת הדה-לגיטימציה מצד מדינות האיחוד האירופי וארגוני השמאל הקיצוני: "השדה התודעתי הוא מלחמה לכל דבר" - אמר דגן - "ועלינו להתנהל בה בצורה הנכונה- כמו במלחמה".

ח"כ זבולון כלפא סיכם את הסיור בשומרון: הסיור בשומרון היה מהנה ומעניין, במיוחד היה מרגש לנטוע עם הילדים בברקן, בבית ספר חדש בשומרון. במעמד כזה מרגישים את התגשמות הפסוק 'עוד תטעי כרמים בהרי שומרון'. כאחד שגר בעבר בשומרון, נפעמתי מהפיתוח והגידול הרב בשומרון,מפיתוח אזורי התעשיה, החקלאות והקהילות".

כלפא התייחס גם לנושא ההסברה בשומרון: "אין לי ספק שבעבודה המשותפת של חיבורים בתוך עם ישראל, נצליח לחבר את ארץ ישראל לכלל ישראל".

בסיום דבריו התייחס חבר הכנסת לבניה בשומרון: "הצלחת השומרון היא הצלחת כל עם ישראל. רק המשך עשייה ופיתוח מתוך רוח גדולה כמו שראינו בשומרון הוא הערובה למשך קיומנו כעם על אדמתו".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS