נתניהו:''אנו מחויבים להגביר באופן משמעותי את השיוויון בנטל''

בטקס חגיגי הטיל נשיא המדינה את תפקיד הרכבת הממשלה על ראש הממשלה בנימין נתניהו. נתניהו בנאומו:''הממשלה הבאה שאקים תהיה מחויבת לשלום. אני קורא מכאן לאבו מאזן לחזור לשולחן המשא ומתן. אנו מחויבים להגביר באופן משמעותי את השיוויון בנטל. אני משוכנע שאפשר לעשות זאת בדרך אחראית, שתביא לשינוי יסודי, בלי לקרוע את העם ובלי להביא למלחמת אחים''.

עמי שרון ו03/02/2013

(צילום: קובי גדעון / לע"מ)

נשיא המדינה שמעון פרס, הטיל אתמול בערב מוצאי שבת, את תפקיד הרכבת הממשלה על חבר הכנסת וראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו. מוקדם יותר, חתם הנשיא על מכתב המופנה לבנימין נתניהו בו הטיל עליו את התפקיד להרכיב את הממשלה, כנדרש על פי חוק יסוד: הממשלה.

בדברים אשר נשא הנשיא אמר: "התוצאות הרשמיות של הבחירות הכלליות לכנסת ה-19 הוגשו לי על ידי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, ביום רביעי, לפנות ערב.

חוק יסוד הממשלה מסמיך אותי  להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על אחת או אחד מחברי הכנסת, תוך שבעה ימים מיום היוודע התוצאות הרשמיות. המדינה זקוקה לממשלה חדשה בהקדם האפשרי. ועל כן, מיד לאחר קבלת התוצאות, החלתי בסבב התייעצויות עם נציגי הרשימות שנבחרו לכנסת ה-19, כמצוות החוק. השיחות עם נציגי הרשימות התנהלו בשקיפות מלאה, ובצורה עניינית ומכובדת. אני מודה לכל נציגי הרשימות שהשמיעו עצתם בבהירות ובאחריות. נציגי 82 חברי הכנסת ה- 19 המליצו בפני להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על חבר הכנסת בנימין נתניהו, ראש הממשלה המכהן. שקלתי את הדברים והחלטתי להטיל על בנימין נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה, לאחר שקיבלתי את הסכמתו. כדרוש בחוק. נציגי הרשימות השונות העלו בפני נושאים חשובים וביקשו שיילקחו בחשבון בתהליך הרכבת הממשלה. ביניהם; הגרעון בתקציב, הצדק החברתי, המלחמה באפליה, השוויון בנטל, הגיוס לצה"ל, חידוש המו"מ המדיני כדי להשיג שלום ודרכי ההתמודדות עם האיומים הקיימים על ישראל. נושאים אלה אעביר לתשומת ליבו של המועמד להרכבת הממשלה, ראש הממשלה בנימין נתניהו. אני מקווה כי המלאכה תושלם במהרה. מדינת ישראל זקוקה ליציבות מדינית וכלכלית על מנת שתהיה לה  היכולת לקבל ההכרעות הדרושות בנושאים הרציניים העומדים על סדר יומנו. אתגרים אלה מרובים, כבדים ודחופים. והעם מצפה שבמהרה תקום ממשלה ראויה שתוכל להפשיל את שרווליה ולעשות מלאכתה נאמנה. מתוקף סמכותי לפי חוק יסוד הממשלה אני מתכבד להטיל את הרכבת הממשלה, על חבר הכנסת בנימין נתניהו. אני עושה זאת במלוא הכבוד. אני מאחל לך הצלחה רבה במילוי משימה נכבדה זו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים ואמר: "תודה לך, אישי נשיא המדינה שמעון פרס. אזרחי ישראל היקרים, שבוע טוב, אני נרגש מאד ברגע זה. אני מודה לכם על האמון שנתתם בי. זוהי זכות גדולה, ואחריות גדולה לקבל מכם את המנדט, זו הפעם השלישית להנהיג את המדינה שלנו. יש לנו הרבה משימות פנימיות שעלינו לטפל בהן. אבל קודם כל במזרח התיכון אנחנו מוכרחים לשמור על הבטחון. המשימה העליונה של הממשלה הבאה לעצור את איראן מלהתחמש בנשק גרעיני. נצטרך להתמודד גם עם נשק קטלני אחר שהולך ונצבר מסביבנו ומאיים על ערינו ועל אזרחינו. עלינו להמשיך ולחזק את כלכלת ישראל. הממשלה הבאה שאקים תהיה מחויבת לשלום. אני קורא מכאן לאבו מאזן לחזור לשולחן המשא ומתן. אנו מחויבים להגביר באופן משמעותי את השיוויון בנטל. אני משוכנע שאפשר לעשות זאת בדרך אחראית, שתביא לשינוי יסודי, בלי לקרוע את העם ובלי להביא למלחמת אחים. מטלות בהיקף כזה מחייבות ממשלת אחדות לאומית, רחבה ויציבה ככל האפשר. זהו צו השעה. במציאות שבה אנו נמצאים אין מקום לחרמות. לכן, אני קורא לאלה שהודיעו שהם לא יישבו בממשלה לשקול זאת שוב, ולבוא לחפש את המכנה המשותף. אני פונה לכל חלקי העם ולכל המפלגות, כולל אלו שלא המליצו עליי, להצטרף אלי לממשלת אחרות לאומית רחבה ככל האפשר.ממשלה שתדאג לבטחונה, אחדותה ועתידה של מדינת ישראל".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', ג' שבט התש"פ 29.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<נובמבר, 2019>
אבגדהוש
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS