ח''כ אורי אריאל:''נפעל להגדיל תורה ולהאדירה''

על רקע המחלוקות בין ש''ס לבית היהודי נערכה אזכרה לשמונת תלמידי הישיבה שנרצחו לפני 5 שנים בישיב מרכז הרב בהשתתפות חברי הכנסת אלי ישי ואורי אריאל שסיפר:"הייתי בישיבת מיר לפני יומיים ראיתי את אוחזי התורה את לומדי התורה והיום אני בישיבת מרכז הרב . פה המקום לומר דברים ברורים: מרכז הרב זה המקום היותר חזק, היותר נכון, זה המקום שמשלב ספרא וסייפא זה המקום שעושה את העניין שלם''.

 

עמי שרון ו10/02/2013

ישי ואריאל.מי יגן על לומדי התורה? (צילום: באדיבות מור יוסף תקשורת)

הפיגוע הרצחני (צילום: ש.משי - דוברות זק"א)

במרכז הרב נערכה אזכרה לתלמידי ישיבת מרכז הרב שנרצחו בפיגוע קטלני לפני שמונה שנים: נריה כהן, שגב פניאל אביחיל, יהונתן יצחק אלדר, אברהם דוד מוזס, רועי רוט, יוחאי ליפשיץ, יהונדב חיים הירשפלד ודורון מהרטה, האזכרה התקיימה במעמד המשפחות הרב אברהם יוסף, ראשי הישיבה רבניה ואישי ציבור. ראש ישיבת מרכז הרב , הרב יעקב שפירא , נשא הערב דברים באזכרה לשמונת תלמידי הישיבה שנרצחו לפני חמש שנים בישיבה. בין יתר דבריו לזכר הקדושים אמר הרב יעקב שפירא : "לפעמים רשעי הגויים מראים לנו מהיכן שואבת האומה את כוחה. הם מראים את הכתובת שעל  הקיר, מה סוד כוחה של האומה מהו גרעין האטום של האנרגיה הרוחנית שלנו. גם הם יודעים כי מקור מחצבנו בישיבות, בבתי המדרש . לומדי התורה הם גיבורי כח הנושאים בנטל מתוך ידיעה כי זו מהות החיים וכל מגמתם להעשיר את נשמת האומה . וכל בנייך לימודי השם."

יו"ר ש"ס השר אלי ישי השתתף באזכרה ודבריו עוררו עניין על רקע המתיחות בין הציונות הדתית לבין העולם החרדי סביב סוגיית הגיוס לצבא. ישי אמר כי "עוצמת לימוד התורה בבית במדרש הה ואהבת ישראל שיוצאת מהמקום הזה תמשיך כצוואה של אותם נרצחים". ישי כינה את התלמידים קדושי עליון שמסרו נפשם תוך כדי לימוד תורה.

ישי ציין כי חלפו חמש שנים מאז הודעת האיוב על רצח שמונתה נשמת קדושות שעלו ומסרו נפשם על קידוש השם.  "עצם העובדה שהתכנסנו ביחד כאיש אחד בלב אחד זה כח של עם ישראל של לומדי תורה שהם בעצם היסודות של עם ישראל.  

ישי הדגיש כי צריך להתלכד גם בשעות האלה מול אתגרים רבים קדשים שעומדים בפנינו. נתלכד בלב אחד למען עם ישראל למען תות ישראל. "כל יושבי בתי המדרשות רואים עין בעין את ערך לימוד התורה. כך בעזרת השם נפעל על מנת ללכד את השורות כשליחי ציבור למען הכלל ולהגדיל תורה ולהאדירה", אמר ישי

 ח"כ אורי אריאל מראשי הבית היהודי  העלה על נס את האחדות בציונות הדתית סיפר למשתתפי האזכרה כי ביקר השבוע בישיבת מיר "הייתי בישיבת מיר לפני יומיים ראיתי את אוחזי התורה את לומדי התורה והיום אני בישיבת מרכז הרב . פה המקום לומר דברים ברורים: מרכז הרב זה המקום היותר חזק, היותר נכון, זה המקום שמשלב ספרא וסייפא זה המקום שעושה את העניין שלם.

אריאל הוסיף : "שואלים אותנו האם נשמור על לומדי התורה? ואי עונה שלא. אנחנו נפעל לא לשמר את מה שיש, אלא להגדיל תורה ולהאדירה. נעשה זאת -לעניות דעתי- טוב מכל אחד אחר. זו הצוואה של שמונת הקדושים שנרצחו כאן. זה מה שאנו מצווים מאז.  אנחנו -בכוחות משותפים עם הרבנים- נפעל לחזק ולהגדיל ולהעצים את עולם התורה.

זה ערך שעומד בפני עצמו הוא אינו תלוי בשום קואליציה או אופזיציה או הזדמנות.  הוא עומד מאז קבלת התורה בהר סיני. מי שחשב שהתורה תתמעט, טועה. מי שחושב שיעקרו אותנו מיישוב ארץ ישראל על יד טרור למד שיש תשובה ציונית הולמת. אנחנו ײודעים לבנות את מדינת ישראל, את ארץ ישראל ואת העם.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ג', ו' ניסן התש"פ 31.03.2020
פרשת צו
כניסה: 18:20 | יציאה: 19:50
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<מרץ, 2020>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS