הרב פרוש מיהדות התורה: "מי שלא יושב ולומד- צריך להתגייס"

הצהרה מפתיעה מפיו של הרב מאיר פרוש מ'יהדות התורה': "כשאני הפסקתי ללמוד, הצהרתי על כך וקיבלתי זימון מלשכת הגיוס, שירתתי שירות מיוחד של 4 חודשים ואף שירתתי במילואים- מי שלא יושב ולומד, עליו להתגייס".

אייל רותם ו13/02/2013

(צילום: באדיבות אבי חיון)

הרב מאיר פורוש דיבר בפני ועידת הנשיאים במלון ענבל בירושלים והתייחס לסוגיית הגיוס של המגזר החרדי ואמר באופן נחרץ כי :"מי שלא יושב ולומד- צריך להתגייס" ואף סיפר על ניסיונו האישי: "כאשר הפסקתי ללמוד, הצהרתי על כך וקיבלתי זימון מלשכת הגיוס של צה"ל והוסיף בחיוך: "אמנם לא חציתי את התעלה, אבל שירתתי שירות מיוחד שנקרא 'שלב ב' ' במשך 4 חודשים ואף עשיתי מילואים".

בתשובה לשאלה כיצד יוכל לסייע לאחדות בישראל, ענה הרב פרוש: "כי כמו בארצות הברית, גם אצלינו יש ריבוי דעות והעובדה שכל הדעות מיוצגות בכנסת מצביעה על דמוקרטיה אמיתית שקיימת בישראל".

הרב פרוש התייחס לשאלה מהקהל בנוגע לביקורות על מפלגת 'יהדות התורה' שאינה מקבלת בברכה זרים המגיעים לישראל: "כל מי שמגיע לישראל, מתקבל בברכה. עם זאת שאלת הגדרת היהדות תלויה בהלכה, לא כל מי שחי כמו ישראלי וקונה מוצרים ישראלים יוכל להיות מוגדר כיהודי".

אתמול פתח נשיא המדינה, מר שמעון פרס את וועידת הנשיאים במפגש בבית הנשיא בירושלים. את יום הדיונים הראשון חתם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתמיכתו ברעיון שתי המדינות לשני העמים.

היום יתארחו בוועידה ראשי הסיעות הגדולות בכנסת, ביניהן יאיר לפיד, נפתלי בנט, ציפי ליבני ומאיר פורוש וכן אישים בולטים מתחום התקשורת וענף התעשייה בישראל.

ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים העיקריים בארצות הברית היא ארגון יהודי-ציוני הפועל בארצות הברית, ומאגד כ-52 ארגונים יהודיים לתיאום והכוונה של עמדותיהם ופעולתם בנושאים יהודיים, ישראליים וציוניים אל מול הממשל האמריקני, ממשלת ישראל וגופי שלטון אחרים. הוועידה משמשת כגוף התיאום המרכזי של קהילת יהדות ארצות הברית, וכקולה של היהדות האמריקנית המאורגנת.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS