ח"כ הרב אלי בן בן דהן:"כל תורה שאין עמה מלאכה, סופה בטלה וגוררת עוון".

בנאום הבכורה שלו בכנסת קרא ח"כ הרב אלי בן דהן לחרדים להתגייס ולעבוד:"כמו שיש להגן על לומדי התורה, יש לכוון את אלו שאינם נושאים בעול התורה, לשאת בעול הפרנסה ובעול הצבא."

אייל רותם ו19/02/2013

(צילום: באדיבות הרב מיכה קלצהנדלר)

השבוע נאם ח"כ הרב אלי בן דהן את נאום הבכורה שלו בכנסת. במהלך הנאום התייחס ח"כ הרב בן דהן לסוגיית השוויון בנטל ואמר כי: " ללא התורה, אין קיום לעם ישראל והוא כגוף ללא נשמה" וכי יש "לשמור על זכותם של לומדי התורה להגות בה יומם ולילה, כמו שכתוב בירמיהו "אם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים וארץ לא שמתי"..". עם זאת, הדגיש ח"כ בן דהן, כי בתור קצין בצבא וכמי " ששילב לימוד תורה ושרות בצה"ל" הוא קורא לציבור החרדי לשאת בנטל הצבא והעבודה עם אזרחי ישראל: "כל תורה שאין עמה מלאכה, סופה בטלה וגוררת עוון". כמו שיש להגן על לומדי התורה, יש לכוון את אלו שאינם נושאים בעול התורה, לשאת בעול הפרנסה ובעול הצבא."

בהמשך הנאום, אמר ח"כ הרב אלי בן דהן כי הוא יפעל בשלושה תחומים עיקריים: המשפחה והנשים בחברה הישראלית, מציאת פתרונות במסגרת ההלכה בענייני נישואין וגירושין; הנגשת שירותי הדת לכל אזרחי המדינה; הסדרת היישובים על פי דו"ח אדמונד לוי.

את ח"כ בן דהן, בירכו ח"כ שמעון אוחיון ושר ההסברה והתפוצות, ח"כ יולי אדלשטיין, שאמר כי התעקש לברך את ח"כ בן דהן בכדי להעיד אישית על פועלו של ח"כ בן דהן, במהלך כהונתו כמנהל בתי הדין הרבניים: "הוקמו עשרות רבות של אולפני גיור בסיועו...כשמדברים על התרת עגונות...שליחים מטעמו עשו כל מה שהיה ניתן, על מנת להתיר עגונות ברחבי ברית המועצות לשעבר, אותו דבר לגבי בירור יהדות...אני סמוך ובטוח מהיכרותי איתך, שעוד רבים יזכו לפתרונות הודות לפעילות הזאת..."

את הנאום פתח ח"כ בן דהן עם ציטוט מספר "אורות ישראל", שכתב הרב הראשי הראשון לישראל, הרב יצחק הכהן קוק. ח"כ בן דהן למד 5 שנים בישיבת מרכז הרב, אותה הקים הרב קוק. במהלך הנאום גם הזכיר כי זהו יום הולדתו.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', כ"א טבת התש"פ 18.01.2020
פרשת שמות
כניסה: 16:19 | יציאה: 17:50
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS