סיכום תנועת המטיילים באתרי קרן קימת לישראל פסח 2013

שיא במספר החוגגים בחג הפסח את בוא האביב : למעלה מ-2 מליון מטיילים ביקרו ביערות ובאתרי קרן קימת לישראל שהכניסה אליהם חינם במהלך חג הפסח. יו"ר קק"ל, אפי שטנצלר: "השנה היה מספר המטיילים והמבקרים בחג הפסח ביערות קק״ל ובכל האתרים שאנו מפעילים - הגדול ביותר״.

עטרת זרביב ו02/04/2013

(צילום: באדיבות עופר הירש)

שיא במספר המטיילים שהציפו את אתרי הטבע של קק"ל במהלך חג הפסח. לדברי אפי שטנצלר יו"ר קק"ל: "לא זכור לנו חג פסח כה שמח ופעיל, כמו חג הפסח האחרון בו היינו עדים לעליה של כ 10- 15אחוז במספר המבקרים. נראה כי רבים מהישראלים בחרו במקום לטוס לחו"ל, או לבלות בבתי מלון, לנצל את אתרי הטבע של קק"ל שהכניסה אליהם היא חינם".

אנשי קק"ל פינו כ 750 טון פסולת מאתרי קק"ל ולעתים רוקנו את הפחים פעמיים עד שלוש ביום. חג הפסח האביבי והנעים ברוב חלקי הארץ, הוציא מאות אלפי בני אדם לחיק הטבע לנצל את הימים האחרונים של חג הפסח בטיולים, רכיבה על אופניים, בשבילים שהקימה קק"ל בשנים האחרונות בכל רחבי הארץ, ולפיקניקים משפחתיים.

רק במהלך סופ"ש זה, חג שני של פסח, ביקרו כ-מאות  אלפים איש, בפארקים, ביערות ובאתרי קק"ל ברחבי הארץ. בכך מגיע מספר המטיילים הסופי באתרי קק"ל שהכניסה אליהם בחינם בכל חג הפסח ליותר מ-2 מליון מבקרים. בקק"ל מציינים כי ניכר שרבים מהישראלים פקדו את אזור צפון הארץ.

 אלה הם האתרים הבולטים בהם חגגו המוני ישראל את החג ובוא האביב:

בצפון הארץ- באזור גליל עליון: דרכי הנוף ביער בירייה, חניון מרון, חניון צומת נחל עמוד וחניון נחל פרוד ויער ברעם.

בדרום רמת הגולן - יער דליות, יער מבוא חמה ופארק הירדן היו מלאים במהלך כל החג. אגמון קק"ל החולה, פתח את שעריו בכל ימות החג החל משעות הבוקר המוקדמות, את האתר פקדו בכל יום אלפי מטיילים שבאו לחזות בנדידת האביב של הציפורים ועומס הורגש באתר לכל אורך החג.

באזור הגליל המעריב: פארק גורן, פארק אידמית, חניון השיירה ויער קריית אתא. יער אחיהוד, יער שגב ויער חניתה. גליל תחתון: חניון שער הכרמל וחניוני חוף הכרמל.

באזור הגלבוע - יער גלבוע וחניון לביא ביער לביא וחניון מעיין יזרעאל

בנוסף, בין האתרים הפופולאריים ביותר במהלך חג הפסח היו חניון זיתים, הרי נפתלי, נבי יושע, יערות הכרמל, יער קצרין, יער לביא ויער קריית שמונה.

במרכז - ביער בן שמן, הריאה הירוקה הגדולה ביותר באזור גוש דן, נרשם עומס רב של מטיילים לכל אורך החג. עשרות אלפי מטיילים הגיעו לנחל השופט ונחל הזורע, פארק רמות מנשה שבצפון השרון, פארק בריטניה, פארק קנדה ויער הנשיא. אלפים מילאו את אתרי קק"ל בהרי ירושלים: אתר הסטף, יער עמינדב, חניוני נס הרים, פארק בגין, בר גיורא, פארק עדולם ופארק עצמאות ארה"ב.

בדרום - מאות אלפי בני אדם הגיעו לדרום המרהיב ליהנות מטיולים ופיקניקים בטמפרטורות נוחות, רגע לפני שהחום משתלט על האזור. יערני קק"ל דיווחו על תנועת מטיילים ערה ביותר ביער המלאכים -שחרייה, פארק גולדה, יער יתיר, יער להב, פארק ערד, פארק דימונה, פארק ירוחם וחניון הרועה. רוכבי אופניים רבים הגיעו לרכב בשבילי האופניים החדשים שנחנכו לאחרונה בפארק תמנע- למעלה מ- 20 ק"מ של מסלולי אופניים, שהוכשרו בטכנולוגיות מתקדמות, כולל שבילי עץ ושבילים מרוצפים באבן מקומית עבודה שבוצעה בשיתוף ובמימון קק"ל כדוגמת מקומות רבים אחרים ברחבי הארץ. כמו כן נצפו מאות רוכבי אופניים מידי יום באזור השקמה, בארי והבשור. הדרום שעודנו ירוק ומשובץ בפריחה אדומה של פרג וצהוב של חרדל השדה, משך משפחות רבות שחגגו בקמפינגים ביערות.

ציבור המטיילים במדינה נטה ברוב המקומות, אם כי היו יוצאי דופן, במהלך החג, לשמור על הטבע נקי וירוק. יחד עם זאת תוגבר לכל אורך החג מערך הניקיון באתרים, בחניונים וביערות קק"ל וחולקו שקיות אשפה לאיסוף הפסולת.

בקק"ל ציינו כי גם כמות הפסולת הייתה גדולה ביחס לשנים קודמות, אודות לעובדה שהשנה ימי חול המועד התפרשו על כל ימי השבוע, שמטבע הדברים משך יותר מטיילים, גם מקרב הציבור הדתי לעומת אשתקד. כמו כן בקק"ל תולים את הגידול הרב במספר המטיילים באתרי קק"ל בגורמים נוספים כמו: הכניסה חינם לכל אתרי קק"ל והתגברות המודעות אותה מובילה קק"ל בקרב הקהל הישראלי, כי ניתן לבלות חינם באתרי הטבע היפים והמדהימים בארץ.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', ז' כסלו התש"פ 05.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS