הרב יהושוע שפירא לח"כ קלדרון: "את לא תלמידת חכם"

כנס רמלה ה-6 החל בפאנל חם בו תקף ראש ישיבת ההסדר ברמת גן, הרב שפירא את ח"כ ד"ר רות קלדרון:''את אומרת שיש שוויון בין אדם רגיל להומוסקסואל זה שקר גמור, זו עזות מצח ".

עטרת זרביב ו02/04/2013

(צילום: משולם לוי)

בכנס רמלה ה-6 בנושא "המשפט הציבורי במדינה יהודית", נידון בפאנל הפתיחה אודות סוגיית השוויון במדינה היהודית. ח"כ רות קלדרון: "אם לא תהיה אפשרות ללמוד תורה זה לא שוויון". עוד ציינה כי " אם נאמר שהומואים ולסביות הם כבהמות זו גזענות, עוול וחילול ה'".

הרב יהושוע שפירא, התייחס לדבריה של ח"כ קלדרון: "שמעתי את הדברים שלך מעל בימת הכנסת. אך את אינה תלמידת חכם. את אומרת שיש שוויון בין אדם רגיל להומוסקסואל זה שקר גמור, זו עזות מצח ".

 ח"כ משה גפני: "המדינה אומרת שהחרדים מדירים נשים. שקר מוחלט. אנחנו תרמנו למדינה תרומה בלתי רגילה" והוסיף כי "אם היינו בקואליציה התהליך היה מתקדם לא רק שהיינו יושבים יחד עם בנט ואורי אריאל, הייתי יושב אפילו עם יאיר לפיד. אני מודה לכם השר בנט ולפיד שהשארת אותנו במקומנו הטבעי. מה שלא נעשה נהיה אופוזיציה"

ח"כ ד"ר רות קלדרון ציינה בדיון כי קיימות ישיבות חילוניות אשר לא זוכות למימון המדינה. לטענתה "צריך לחלק את הנטל באופן שוויוני. אם לא תהיה אפשרות ללמוד תורה זה לא שוויון. השוויון הוא לא לקחת חרדים ושיהיו בצבא. שוויון בנטל זו הזמנה לכולם לקחת חלק בשירות הלאומי והאזרחי בגיל בחרות".

ח"כ קלדרון התייחסה בדיון לשוויון בזוגות חד מיניים: "זכותה של החברה להגיד שהם שמחים על משפחות של אנשים נשואים ומצטערים על משפחות חד מיניים. אך על החברה להבין שאלוהים לא ברא את כולם אותו דבר והוא ברא גם הומואים ולסביות. קודם כל צריך לכבד את אופן בריאתם, ושלאדם יש זכות שיוכל לחיות בחברה ולגדל ילדים שלא יתביישו בו. אם נאמר שהומואים ולסביות הם כבהמות ועושים מצעד בהמות בזמן שעושים מצעד גאווה אז אני חושבת שזו גזענות, עוול וחילול ה'".

עוד הוסיפה ח"כ קלדרון: "אני מבקשת שכל מי שתורה בנפשו, לעמוד איתנו ולדרוש לזכות ללימוד התורה. כדי שהמדינה תהיה יהודית, ואני מאמינה במדינה יהודית, עלינו לקחת את הזכות להגדרה עצמית, לחיות בטריטוריה ריבונית ולהכיל את חוק השבות כדי להיות מולדת לכל יהודי בעולם. כדי להיות מדינה יהודית עלינו לנהל את המרחב הציבורי - לוח שנה, שפה, חגים סמלים שיהיו יהודים ומתאימים לערכים שלנו ושתהיה מערכת חינוך שתכיל את המקורות היהודים. לכל קהילה על פי ערכי חייה. המדינה צריכה להיות יהודית ובה בשעה להיות דמוקרטית. כדי להיות דמוקרטית אנחנו יכולים למלא את כל הקריטריונים המוזכרים לעיל אבל התנאי היחידי הוא שזכויות המיעוט לא יפגעו בתוך מימוש זכויותינו.

הרב יהושוע שפירא, ראש ישיבת ההסדר ברמת גן, התייחס לדבריה של ח"כ קלדרון: "שמעתי את הדברים שלך על מסכת כתובות בגמרא מעל בימת הכנסת ואני אפילו חושב שזה חשוב להרחיב את מעגל לימוד התורה. אך את אינה תלמידת חכם. את אומרת שיש שוויון בין אדם רגיל להומוסקסואל זה שקר גמור, זו עזות מצח. אני עוזר לאנשים האלה, אני חושב שהם מסכנים, התורה לא אומרת שלא לעזור להם".

ח"כ הרב משה גפני: "יש היררכיה ביהדות. אין שוויון ולא יכול להיות כזה". העולם נברא באופן כזה שכל אחד יש לו את היכולות והאתגרים שלו.

"המדינה אומרת שהחרדים מדירים נשים. שקר מוחלט. אנחנו תרמנו למדינה תרומה בלתי רגילה".

ח"כ גפני הגיב על דברי של ח"כ קלדרון בנושא הזוגיות החד מינית וטען כי "התורה מתייחסת לאלה שהם הומוסקסואלים ואומרת איך לנהוג כלפיהם. היום מבחינת התקשורת, חיי משפחה רגילים זה לא בדיוק הדבר הכי מרנין. כאשר מדברים על כל הדברים הלא שגרתיים של התא המשפחתי הכל נראה אחרת. אוי ואבוי לפוליטיקאי שידבר מילה על זה. הנושא של שוויון ביהדות הוא נושא מורכב ונמצא בכל תחום. אין דבר כזה עולם שנברא בשווה. יש חובה על מי שיש לו לעזור למי שאין לו. התורה לא אומרת שיש חובה שכולם יהיו שווים. הקב"ה ברא עולם עם אתגרים שצריך להתמודד איתם. מדינת ישראל הפכה את הנושא של שוויון לסיסמה כאשר לימוד תורה לא בנושא של שוויון".

עוד ציין ח"כ גפני כי "הקריטריונים של "תורתו אומנותו" ניתנים לכולם וסיפר כי אף היו שתי ישיבות רפורמיות שקיבלו תקצוב. לדבריו "אנחנו לא נמצאים באיזו פלנטה שמשרד המשפטים עושה קריטריונים רק לאורתודוקסים ולגברים. יכולים להיכלל בעניין של התקצוב ותורתו אומנותו גם חילונים ורפורמים".

על החברה החרדית: "אנחנו נהיינו יותר ויותר ציונים. מאוד התקרבנו לציבור הציוני דתי. יש אצלם יותר תורה ושמירת מצוות מאשר היה פעם. המפד"ל של פעם היא לא המפד"ל של היום. הקשר בינינו הלך והתחזק. אני ראיתי איך הציבור שלנו נהיה יותר ימני, ציוני, וההתקרבות אל הציבור הציוני דתי לציבור שלנו הגיע למימדים כאלה שאני התחלתי להיות מודאג. לשמחתי הרבה חברו השר בנט לשר לפיד. לראשונה בא מישהו ואמר חד משמעית - הוא לא רצה להצטלם עם שר חרדי הוא רצה לבוא לציבור שלו ולהגיד אנחנו הרחקנו את הציבור החרדי מהממשלה. פעם ראשונה שאמרו לנו שלא נהיה בקואליציה. אך אם היינו בקואליציה התהליך היה מתקדם לא רק שהיינו יושבים יחד עם בנט ואורי אריאל, הייתי יושב אפילו עם יאיר לפיד. אני מודה לכם השר בנט ולפיד שהשארת אותנו במקומנו הטבעי. מה שלא נעשה נהיה אופוזיציה".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. רב שפירא, פרובוקטור מצוי
    (03/04/2013)
    האיש הזוי ונרגן. מציע לו להתחיל לפגוש אנשים ולא ספרים. כל משאו ומתנו לתפוס כותרת והנה הוא תפס כותרת. ח"כ קלדרון, אנחנו אתך.
יום א', כ"ב טבת התש"פ 19.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS