זיו שילון מ"פ שנפצע בעזה: אעשה הכל לחזור ולשרת לקידוש שמם של הנופלים

אלפים השתתפו באירוע "זוכרים שרים ומספרים" שהתקיים בבריכת הסולטן בירושלים ביוזמת ארגון זוכרים וארגון "מפעלות הציונות הדתית". באירוע התקיימו הופעות של הזמרים: שרית חדד, שלומי שבת, אילנית, אפרת גוש, אמיר דדון, יוני רכטר, דודי קאליש וקובי פרחי. שר הכלכלה והמסחר, נפתלי בנט: "כל ילד וילדה גדלו על הידיעה שצה"ל יפעל מול כל מי שיסכן אותו בכל מקום. ארץ ישראל היא המקלט הבטוח שלנו. אל כל מקום שנזדקק להגיע לשם כך, אנחנו נגיע"

עידן הראל ו15/04/2013

(צילום: באדיבות ישראל ברדוגו)

(צילום: באדיבות ישראל ברדוגו)

אירוע "זוכרים שרים ומספרים" התקיים בבריכת הסולטן בירושלים. בערב השתתפו נציגי משפחות שכולות שסיפרו על יקיריהם שנפלו. הסיפורים לוו בשירי זיכרון ותקווה שבוצעו ע"י מיטב הזמרים: שרית חדד, שלומי שבת, אילנית, אפרת גוש, אמיר דדון, יוני רכטר, דודי קאליש וקובי פרחי.

בתחילת הערב סופר סיפורו מעורר ההשראה של סרן זיו שילון, קצין גבעתי שאיבד את ידו לפני כחצי שנה לאחר שרכב הסיור בו נסע עלה על מטען ברצועת עזה. שילון הפך סמל לנחישות וכוח רצון במלחמתו להחזיר את ידו השניה לתפקוד מלא, כשהמטרה העומדת לנגד עיניו היא לשוב ולשרת בצבא כלוחם.

בהמשך סופר סיפורה של הנערה טל קרמן שנרצחה ב2003 בפיגוע התאבדות בחיפה. משפחתה הקימה פרויקט הנצחה לזכרה, "הגמל של טל", במסגרתו מוזמן הציבור לצבוע איור של גמל שציירה טל ונמצא ביומנה לאחר מותה- איור שלא הספיקה להשלים לעולם. בשעת הפיגוע, חשבה מורתה של טל, מבלי לדעת את שארע, עד כמה מתאים לה השיר "עטור מצחך". באירוע זכה השיר לביצוע מחודש ומרגש מפיהם של האמנים יוני רכטר, אפרת גוש ואמיר דדון.

לאחר מכן, הוצג סרטון המגולל את סיפורם של קובי מנדל ויוסף אישרן שנרצחו ע"י מחבלים בואדי תקוע ב-2001. הוריו של מנדל ניתבו את השכול למטרה אצילה - הם הקימו את קרן "קובי מנדל" לזכרו של בנם. הקרן שמה לה למטרה לסייע בשיקומם של נפגעי טרור ומשפחותיהם, ולעזור להם לחזור לחיים נורמטיביים.

בהמשך הובא סיפורו של רועי פרג'ון, החלל הראשון של הנחל החרדי שנהרג ב2006 בפיגוע ירי בבקעת הירדן. פרג'ון, אחד מרביעיית אחים, הביע לא אחת את רצונו להפוך לאב -רצון שנגדע עם מותו. שלומי שבת לא הותיר עין יבשה בקהל כשביצע את השיר"אבא" לתקווה שנגוזה.

 שר החינוך, הרב שי פירון: בשפה העברית יש הבחנה מעניינת בין שתי מילים: שבר שהוא ריסוק ומשבר שהיא האבן עלייה יושבת היולדת, יש בה כאב אבל שמחה, ייסורים אבל חיים. ייחודו של הכינוס הזה הוא משבר, כאב גדול שיוצר חיים, שיוצר אמונה, לא ייאוש, לא שבירת כלים, לא ריסוק. כואב חודר ועצום אבל כאב של שמחה, גאולה וישועה. כאב של מבט קדימה אל המתנה הגדולה שהיא מדינת ישראל".

שר הכלכלה והמסחר,נפתלי בנט: "במהלך ההיסטוריה הקצרה של המדינה שלנו, נאלצו לוחמינו לא פעם לפעול מחוץ לגבולותיה כדי להגן עליה". "כל ילד וילדה בישראל גדל על הידיעה שלא משנה היכן יהיה,צה"ל יפעל מול כל מי שמסכן אותו, במקומות קרובים או רחוקים, ללא גבולות".

בנט הזכיר את מבצע יונתן לחילוץ החטופים מאוגנדה ואמר, "את השיר ארץ צבי כתבה תלמה אליגון רוז והלחין דובי זלצר, על מבצע יונתן, בו הגיעו הלוחמים בשנת 1976 עד לאוגנדה כדי להחזיר הביתה את אחיהם שנחטפו בידי המחבלים. במבצע זה נפל יוני נתניהו זכרו לברכה, גיבור ילדותי". "ארץ ישראל היא המקלט הבטוח שלנו לאור אמירה זו פעלנו, וכך נפעל גם בעתיד. אל כל מקום שנזדקק להגיע לשם כך, אנחנו נגיע".

מ"פ גבעתי שנפצע אנושות ממטען צד על גבול עזה, זיו שילון: "אעשה הכל כדי לחזור לשרת את המדינה, למען אחיי שנפלו על משמרתם אני מבטיח לעמוד על המשמר"

"היום כל עם ישראל מזיל דמעה על הבן שלך אמא יקרה,על הילד המקסים, השובב שרק אתמול לקחת בפעם הראשונה לגן. הילד האהוב שהתפללת כל כך שישוב בשלום הביתה בעת שליווית אותו לבקו"ם", אמר שילון בהתרגשות באירוע"זוכרים, שרים ומספרים בבריכת הסולטן בבירה.

"אבא, זה הילד שאותו לימדת לרכב על אופניים, זה הילד שליווה אותך לבית הכנסת מדי שבת. אותו בן יקר שלכם, לא חזר הביתה. במקומו הופיעו שליחיו של קצין העיר ומסרו לכם את הבשורה שאחריה נצבעו כל חייכם בשחור. לכם נותרו רק הזיכרונות, רק אלבומי התמונות ולנו נותר חור בלב".

הקצין פנה לאחר מכן למשפחות השכולות וסיפר כי ברגעים הקשים ביותר שעבר, בהם חשב שחייו יגיעו אל קיצם, כל מה שביקש היה רק להמשיך לחיות. "אני בטוח שהיקירים שלכם היו נותנים את הכל כדי להיות איתנו היום גם כן". "עומד כאן אני איתכם ומצדיע לכם על המסירות אין קץ שאותה אתם מגלים עבור כולנו", הוסיף שילון. "אני מבטיח לכן לדאוג שהם לא נפלו לשווא. אני מבטיח לכן לוודא שאנו עומדים על המשמר בכל עת ומבטיחים את קיומה של המדינה".

"לכן, ברגע הטעון הזה אני מבטיח שאעשה הכל כדי לחזור לשרת. אחזור להגן עליכם ולעשות את הכל כדי להגן על המדינה הנפלאה שלנו. בתודה עמוקה על הזכות שניתנה לי לגדל את ילדיי בארץ הקודש".

יו"ר ארגון זוכרים, דב קלמנוביץ: "אני פונה אל המשפחות השכולות האהובות והיקרות,אנחנו מביטים היום בעיניכם בידיעה שאנחנו לא יכולים להבין ובכל זאת אנחנו כאן מבקשים להיות שותפים ולו במעט לכאבכם, כל מה שיש לנו במדינה ובארץ בזכותכם, בזכות ילדיכם ובזכות הקורבן הנורא שהקרבתם. היום הזה כולנו איתכם.

זה לא ערב של סיפורים אישיים, לא של חייל שנפל בקרב או של תלמידה שנפלה בדרכה לבית הספר, הערב הזה נספר את הסיפור של כולנו. בבתי הכנסת היהודיים, החזן אף פעם לא פונה אל המתפללים,אלא אל ארון הקודש וכך גם המתפללים, הערב כולנו קהילה אחת. כולנו גיבורים בסיפור הישראלי המופלא. ערב בלי במה, בלי קהל, בלי מחיאות כפיים, כולנו הקהל כולנו הבמה כולנו יחד".

אירוע "זוכרים שרים ומספרים" הוא שיאו של שבוע "אני ישראלי- שבוע בתקווה וביחד", אותו יזם ארגון"זוכרים" לציון השבוע שבין יום הזיכרון לשואה ולגבורה ליום העצמאות.במהלך השבוע חולקו דגלי "אני ישראלי" עם דמותו של הפרזנטור שרוליק ונערכו שלל פעילויות שמטרתן להעצים את הזהות הישראלית ולעורר גאווה לאומית בקרב האזרחים מכל קצוות העם. השאיפה היא לאחד את כולם- דתיים וחילונים, שמאלנים וימנים,מזרחים ואשכנזים, סביב המכנה המשותף- זהותנו הישראלית. הטקס הועבר בשידור חי בטלוויזיה ברדיו ובאינטרנט, ונחשפו אליו למעלה ממיליון איש.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ג', ו' ניסן התש"פ 31.03.2020
פרשת צו
כניסה: 18:20 | יציאה: 19:50
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS