ח"כ מועלם: לפתוח את הר הבית לתפילות יהודים תמיד ובכל שעה

חברת הכנסת שולי מועלם קוראת לפתוח את הר הבית לתפילות יהודים באופן תמידי כל הזמן, היא מתכוונת לעלות להר הבית בתדירות, מספרת על חוויותיה הקשות כיהודיה בהר הבית, ומכריזה כי תצא למאבק במעקב המטריד של הוואקף למבקרים היהודים בהר הבית.

אייל רותם ו22/04/2013

(צילום: באדיבות המטה המשותף של תנועות המקדש)

(צילום: באדיבות המטה המשותף של תנועות המקדש)

במאמר שכותרתו בית חלומותי שפירסמה היום ח"כ מועלם בעיתון מקור ראשון, כתבה מועלם שהיא מתכוונת להוות דוגמא אישית בעניין העליה להר הבית, לעלות ולדבר על כך שוב ושוב "כאנשי ציבור, מוטל עלינו תפקיד גדול מאוד - לסמן את הר הבית כמקום קדוש לעם היהודי". "יש לשנות את השיח, להכריז שההר קדוש לנו", אומרת מועלם.

 תגובת ארגוני המקדש: ארגוני המקדש מברכים את חברת הכנסת שולי מועלם ששמה את עניין הר הבית בסל המשימות הלאומיות שלנו. למרות ששולי עלתה להר הבית כנראה רק פעם אחת בחייה,היא שמה לב מייד לשלל הקשיים שמוערמים על יהודי המבקש לעלות להתפלל ולהתייחד עם א-לוהיו בהר הבית. אנו קוראים לכל חברי הכנסת לעלות להר הבית בטהרה, ולהיווכח במו עיניהם באבסורדיות המצב הנוכחי בהר הבית.

ארגוני המקדש מאחלים לח"כ שולי מועלם שתצליח במשימתה להנגיש את הר הבית ליהודים המבקשים לעלות להתפלל ולעשות את מצוות התורה הכרוכות במקום,ולפתוח את שעריו לכל יהודי בכל יום ובכל שעות היום כראוי למקום הקדוש ביותר לעם ישראל. ולבטל את ההפליה הנוהגת שם כיום שבו הר הבית פתוח ליהודים רק 100שעות, מתוך כשבע מאות שעות בחודש.

ציטוטים נבחרים מדברי מועלם: מוטל עלינו "להביא לכך שהר הבית יהיה פתוח לעליית יהודים באופן תמידי. לאפשר תפילת יהודים במקום. לבנות שם בית כנסת. חשוב שהאפשרות לעלות תיפתח לכולם. נקרא לכמה שיותר יהודים לעלות להר הבית ושנפתח אותו להם. אני בעד שהר הבית יהיה פתוח ליהודים כל הזמן.

בשלב ראשון יש להחיל בהר הבית את הנוהל המוצלח הקיים במערת המכפלה, וליצור בו אזורים נפרדים ליהודים ולמוסלמים. בחגים, ההר כולו ייפתח לבני אחת הדתות בלבד. בצורה כזו איננו מתעלמים מקיומם של המוסלמים בהר, אך מצד שני גם איננו מוותרים על היקר לנו במקום הקדוש הזה. לבטל מכול וכול את ליווי הקבוצות היהודיות בהר בידי הווקף. אינני משתייכת לאלו הסוברים שהמקדש ירד משמיים בהתרחשות נסית.הבנייה תהיה נסית - אבל גם פיזית. נצטרך לבנות אותו ממש".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', ט' כסלו התש"פ 07.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS