למה אין מתמודד אמוני לראשות עיריית תל אביב?

אהד שגב צופה בניצן הורוביץ מתמודד על ראשות עיריית תל אביב ומתקשה להבין מדוע לא מריץ הציבור הדתי מועמד שיוכל לקרב את חובשי הכיפה השקופה ולמנוע את תופעות ה''סניון התרבותי'' הנפוצות בעיר הלבנה.

אהד שגב ו04/06/2013

(צילום: עמיעד טאוב)

ידוע לרבים מאיתנו, הן אלה שידעו מזמן, הן אלה שספגו מהלומות מאותו מחנה יריב מר, וכן מי שנפקחו עיניו לאחר הריסת חבלי ארץ ועקירת יושביהם היהודים בעבור נסיון ניטרול היריב האידאולוגי וזריקתו ל"כלבים" (הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון למי שעדיין לא הבין) - שהשמאל הישראלי מייצג בכל הווייתו את הריאקציה, כלומר-להתנגד לאידאה או מעמד חברתי-תרבותי השונה ממנו, במיוחד כאשר האחרון מאיים על שליטתם התרבותית והחומרית שהיתה בממסד ובמערכות המדינה מאז ועד היום.

אני כותב את הדברים על רקע הגשת מועמדותו של ניצן הורוביץ ממפלגת מר"צ לרוץ לראשות עיריית תל אביב.

מאמר זה הוא קריאה להרצת מועמד אמוני לראשות עיריית תל אביב. עניין קריטי וחשוב מאוד, דבר שעשוי לתת צדק ואיזון בתכני התרבות בעיר, וכן תקצובם ותגבורם של אירועים בעלי אוריינטציה יהודית-אמונית ויקרב את מליוני החילונים והמסורתיים הגרים בגוש דן והאיזורים הסמוכים לו להתוודע ולהפתח לתרבות יהודית-ישראלית בלתי אמצעית שלא סובלת את "תרבות הסינונים" וההדרה שידעה התרבות בישראל עד כה עוד מאז תחילת שליטת מפא"י שהקימה את הממסד התרבותי פה בתקופה של טרום המדינה.


דוגמאות יש למכביר: אירוע שקרה לפני כשנתיים וחצי בעיר תל אביב - נסיון של חברי מועצה בעיר וחברי דירקטוריון של מוסדות בעיר שכמובן היו אנשי שמאל לבטל הופעה רשמית של הזמר האמוני יניב בן משיח בהיכל התרבות בתואנה מוזרה של ההתנגדות להפרדת נשים וגברים שהיתה בה, דבר המוכרח מאופי האירוע המיועד לציבור דתי, חרדי ומסורתי שרצה בכך, ויותר מכך-זהו רצונו המקצועי של האומן לא להופיע מול קהל שישיבתו מעורבת(נשים וגברים, ללא ישיבה נפרדת) מתוך זכותו הדמוקרטית הבסיסית לנהוג כך. אותם אנשי שמאל כל העת מנסים לחפש סיבות מ'המותן' למה לבטל הופעות והרצאות תרבות בעלות חשיבה יהודית-ישראלית ואמונית.
הסיפור שקרה כ-10 שנים קודם לכן בעיר עם הרב אמנון יצחק לבדו יעיד כמאה עדים. גורמים שונים בעירייה ניסו למנוע ממנו אז מלקיים את ההרצאה שלו ב'היכל התרבות' בעיר, שוב בטענות מוזרות ולמזלינו ללא הצלחה. בית המשפט פסק לטובת הרב אמנון יצחק שאי אפשר לבטל הסכם שנחתם בין הצדדים.

כן גם הדרתה של המוסיקאית, המשוררת והמלחינה נעמי שמר והפסקת הופעותיה במועדון 'צוותא' (שאגב הקימה תנועת הנוער 'השומר הצעיר') ברחוב שאול המלך בתל אביב ע"י הנהלת המקום בגלל שהעיזה לומר את דעתה בעד ארץ ישראל ובעד המתנחלים בזמן הסכם השלום עם מצרים בשלהי שנות ה-70' הן דוגמאות בודדות לאותה סתימת פיות שעשה השמאל במשך השנים.

למי שעדיין לא הבין,  המלחמה התרבותית בישראל מתרכזת כיום בתל אביב -  נכון לעכשיו עיר חילונית-שמאלנית, שכיום בראשה עומד איש שמאל מובהק ממפלגת העבודה.

כמאזין וכמוסיקאי, שמלווה את המוסיקה היהודית המקורית עוד מלפני למעלה מ-15 שנה, וב5 שנים האחרונות גם נכנס לעובי הקורה בנושא זה מבחינה תרבותית בארץ, אני רוצה להגיד שמצב התרבות והמוסיקה היהודית-ישראלית בתל אביב הוא הרבה פחות טוב מאשר במקמות אחרים בארץ.

אני יכול לומר בהערכה זהירה ש-98% מאירועי התרבות בעיר הנמצאים בלו"ז צפוף ביותר מהווים אירועים חילונים-שמאלניים שחלקם אפילו אנטי יהודיים כמעט(מצעד הגאווה התל אביבי הוא רק דוגמא אחת), או סתם אירועים ריקנים מתוכן אידאי או תרבותי מהותי ומשמשים להנאה בעיקר (כגון: פסטיבל הבירה לדוגמא).
רק כ2% מהאירועים שייכים לאגף לתרבות תורנית בעירייה ומהווים את 'אירועי היידישקייט' המסורתי כקישוט ונספח לחילוניות - מעין תבלין מפד"לי של פולקלור יהודי אך ללא הנחלת תרבות חלופית יהודית-שורשית לתרבות השוררת בעיר.

בתחום התרבות היהודית המתחדשת פועלים בעיר כמה גופים פרטיים, קטנים, כמעט שוליים ונטולי השפעה ממשית וגם ללא שום תמיכה פוליטית-מוניציפלית כמו למשל: "ראש יהודי" ברחוב בר-כוכבא, מ.א.מ.י הפקות-מוסיקה יהודית('מרכז שמים') ברחוב מלצ'ט, 'מרכז ברודט לתרבות יהודית' שנמצא ברחוב צייטלין, ו'המקום' ברחוב ברנר. כולם מנסים לפעול בעיר זעיר פה וזעיר שם, בשיווק יהדות (שנתפסת בהרבה מקרים כפולקלור יהודי ולא כאלטרנטיבה תרבותית לשמאל ולתכנים החילוניים השולטים מזה כ-80-100 שנה בארץ), בין היתר אותם גופים פועלים להפקת אירועים תרבותיים יהודיים-ישראליים כגון: הופעות מוסיקה והרצאות תורניות ואמוניות מגוונות. אותם גופים פועלים באמונה ומסירות, אך לצערינו, עדיין ללא השפעה תרבותית ממשית ומהותית על העיר שכאמור נשלטת כמעט בצורה מוחלטת בידי כוחות השחור השמאלניים המעוניינים לראות פה מדינת כל אזרחיה.

אני פונה בעיקר לציבור האמוני שארץ ישראל ותרבות יהודית-אמונית היא מרכז חייו: נכון, ירושלים היא בירת ישראל ולב הארץ, אין חולק; יישובי יש"ע הם עיקרה של ערש התרבות של הארץ-הליבה המרכזית האידאולוגית שבזכותה הקמנו מערך אמוני ותפיסת עולם תרבותית אמונית שבעז"ה עומדת להחליף את ההנהגה הוותיקה של מפא"י והממסד הישן. אך אנו צריכים להבין ולהפנים שדבר זה לא ייעשה אלא אם כן הוא יכה שורש בעיר תל אביב!

אשמח לעורר בעקבות כך דיון פורה וכן-הצעה מעשית: לשלוח מועמד אמוני לראשות עיריית תל אביב למען תרבותה, אופייה ועתידה של מדינת ישראל.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. צודק 200% זו בעיה כלל ארצית ! וחובה על כולנו לפעול לשינוח המ
    (14/01/2014)
    א.לחזק את הארגונים הפועלים כיום בתחום כמו אלו שמנית ויש עוד ערכים וכו. ב. לפנות לאישי ציבור שיפעילו לחץ על חברי עיריות ומועצות להקצות סכומים לגופים הפועלים היום וכן לגופים ממלכתיים ג. להמשיך להציף את הבעיה ולחפש עוד פתרונות
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS