הנשיא שמעון פרס: "להתגאות בחיילים החרדים"

נשיא המדינה נפגש עם קבוצת חיילים חרדים המשרתים בצה"ל אשר חלקם נתקלו בגילויי אלימות בסביבת מגוריהם: "אני קורא לראשי מחנה החרדים- להתגאות בחיילים החרדים כשם שאנו מתגאים בכם" "יש לגנות בכל תוקף סימני אלימות- אלימות מנוגדת לעשרת הדיברות" "זוהי מצווה להגן על עמינו, אף אחד לא יעשה זאת במקומנו"

אייל רותם ו14/07/2013

(צילום: באדיבות הרב מיכה קלצהנדלר)

נשיא המדינה שמעון פרס, נפגש היום אחר-הצהריים בבית הנשיא, עם קבוצת חיילים חרדים המשרתים בצה"ל אשר חלקם נתקלו בגילויי אלימות בסביבת מגוריהם, בעקבות האירועים החמורים בהם הותקפו חיילי צה"ל בשכונות חרדיות. בפתח הפגישה ביקש הנשיא לחזק את ידי החיילים החרדים והביע את הערכתו והערכת העם כולו על שירותם ומסירותם למדינה ואמר: "בשם כל עם ישראל אני רוצה לומר כי כל העם גאה בכם. כל אחד מכם קיבל החלטה אישית אמיצה בהתגייסותכם לצבא, והיא להיות חרד לגורל עם ישראל באומץ לב. אתם שליחי מצווה- זוהי מצווה להגן על עמינו, אף אחד לא יעשה זאת במקומנו".

הנשיא גינה בחריפות את גילויי האלימות האחרונים כנגד אותם חיילים ואמר: "האלימות נוגדת את היהדות ונוגדת את עשרת הדברות. כשם שלא נשלים עם מלחמה אנו לא נשלים עם אלימות. עשרת הדיברות מאחדות את עמנו ב"עשה" ו"אל תעשה"- ואני מקווה כי כולם יתאחדו סביב עקרונות, לא ירשו אלימות ויגבירו אחדות ושלום בעם".

הנשיא קרא לראשי הציבור החרדי להתייצב לימינם של החיילים החרדים, לגנות בכל תוקף סימני אלימות ואמר: "אני קורא לראשי מחנה החרדים- להתגאות בחיילים החרדים כשם שאנו מתגאים בכם. אנשים אחים אנחנו- עם אחד ולא שניים. אין סתירה בין אמונתם לאמונתכם. עלינו להתגאות בכם לא כי אנו שואפי קרבות, אלא כי רודפי שלום אנו".

במפגש אישי מרגש השתתפו חיילים המשרתים במסגרות צבאיות שונות,  לוחמים בגדוד שחר של הנח"ל החרדי, חיילים מפיקוד מרכז ומחיל מודיעין. החיילים החרדים שיתפו את הנשיא בתחושת השליחות בשירות בצה"ל אך יחד עם זאת בתחושות הקשות שנגרמות בעקבות גילויי האלימות שחווים בסביבותיהם. ב' המשרת במודיעין אמר: "כבוד הנשיא אני שמח על שירותי בצה"ל כיון ותפקידנו במודיעין הוא להיות העיניים של החיילים ואנו שומרים על נפשם- זוהי משימה חשובה. יחד עם זאת, איני שוכח את לימוד התורה. יש בי תחושת שליחות עמוקה ואני שמח על שאני בצבא, אך חוויתי איומים קשים עלי ועל אשתי, שהביאו לכך שפחדה לצאת מביתנו".

י' המשרת בפיקוד מרכז הדגיש את חשיבות המפגש עבורו ואמר: "כבוד הנשיא- תמיכתך ותמיכת המדינה בנו חשובה לנו ביותר שכן איננו זוכים לתמיכה רבה במגזר שלנו. אני הותקפתי בשבוע שעבר בעודי הולך ברחוב, ולצערי היום מצטרפים להתקפות הקיצונית גם פלגים בציבור החרדי שהיו מתונים בעבר. אנו מקווים כי תופעות אלו יפסקו ונזכה לתמיכה".

החיילים סיפרו לנשיא כי צה"ל מעניק את התנאים הנדרשים לחיילים החרדים על מנת שיוכלו לשלב את השירות בצבא עם לימוד תורה ואמרו: "כשאנו משרתים וכשאנו שבים הביתה מהצבא אנו לומדים תורה כמו שצריך לבד, בחברותא או בישיבה. צה"ל מעניק את מלוא התמיכה כדי שנתגייס חרדים ונשתחרר חרדים".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', י"א כסלו התש"פ 09.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS