ניר ברקת: "לעולם לא תהיה התנתקות שנייה"

מרכז קטיף, להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון, ציין שמונה שנים לעקירה מגוש קטיף באירוע השקה לפרויקט התיעוד הייחודי המאגד כ800 ראיונות אישיים של תושבי גוש קטיף. ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת: "להזכיר ולקרוא למנהיגי מדינת ישראל שלעולם לא תהיה התנתקות שנייה". סגן שר החוץ ח"כ זאב אלקין: "ההתנתקות היא יום הכיפור של הפוליטיקה מימין". השר אורי אריאל: "מה שנפגע יותר מהכל זו התודעה, זו ההבנה הציבורית שאפשר לחיות עם זה"

עמי שרון ו14/07/2013

(צילום: אלי נאמן)

(צילום: אלי נאמן)

לרגל ציון 8 שנים לעקירה מגוש קטיף התקיים אירוע השקת "פרויקט התיעוד" של מרכז קטיף, להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון, במרכז בגין בירושלים. במהלך האירוע הוצגו סרטים מהפרויקט המאגד בתוכו 800 ראיונות אישיים של אנשי גוש קטיף המספרים את סיפורם האישים. מתוך מאות שעות ההסרטה, בחר מרכז קטיף ב30 ראיונות אותם הפך לסרטונים קצרים והעלה לאתר האינטרנט, מה שיצר פסיפס אנושי מגוון ומרגש המאפשר לכל גולש לבחור את הדמות המעניינת אותו ולחוות יחד איתה רגע אחד מתוך החיים של גוש קטיף.

באירוע בהנחיית עמית סגל השתתפו ניר ברקת - ראש עיירית ירושלים, ח"כ אורי אריאל - שר הבינוי והשיכון, סגן שר החוץ ח"כ זאב אלקין - סגן שר החוץ, ח"כ עמרם מצנע, צבי הנדל, שלום ירושלמי, במאי ומפיק הפרויקט, מורדי קרשנר וד"ר מרים ביליג - נציגת המל"ג במועצה הציבורית ומוכי בטר, מנכ"ל מרכז קטיף. שלמה קוסטינר, יו"ר המועצה הציבורית - מרכז קטיף, נשא דברי פתיחה והציג את הפעילויות השוטפות של המרכז במהלך השנה כולה. קוסטינר ציין את החשיבות בשמירתה של התודעה של גוש קטיף גם לדורות הבאים כחלק מהמורשת ההיסטורית של מדינת ישראל.

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת: "גוש קטיף הוא פרק של מופת בסיפור הישראלי בכלל וסיפור ההתיישבות של מדינת ישראל. ההתיישבות בגוש קטיף קמה בשליחות של ממשלות ישראל ממגוון הקשת הפוליטית. היא ענתה על צורך אמיתי ליישוב הארץ, לשימוש כחומת מגן לתושבי הדרום. היא לא הייתה שנויה במחלוקת. העקירה לפני שמונה שנים הייתה טראומה לאומית וטראומה אישית למי שחווה זאת מקרוב. אני הייתי שם. באותו לילה התחיילתי, ירדנו לגוש לשים כתף ולהזדהות, להתחבק, להיות שם בשעה הקשה. אין לי ספק שכל מי שהיה שם, ללא קשר לתפקידו, נשאר מצולק ועם פצעים פתוחים לכל החיים. אנחנו כאן בירושלים המאוחדת נמצאים בשביל לזכור ולהזכיר את המפעל המפואר של גוש קטיף ולחזק את העוסקים במלאכה. גם להזכיר ולקרוא למנהיגי מדינת ישראל שלעולם לא תהיה התנתקות שנייה".

סגן שר החוץ ח"כ זאב אלקין ציין כי "ההתנתקות היא יום הכיפור של הפוליטיקה מימין. התסכול והייאוש, כתוצאה מההצלחה האדירה במשאל מתפקדי הליכוד, לעומת חוסר היכולת לתרגם זאת להצלחה פוליטית, הובילו אותי להחלטה להצטרף לפוליטיקה".

השר אורי אריאל נאם נאום מרגש ומלא אמוציות על תקופת העקירה מגוש קטיף  ואמר: "מה שנפגע יותר מהכל זו התודעה, זו ההבנה הציבורית שאפשר לחיות עם זה. ואנחנו חיים עם זה".

השר סיפר: "ראיתי את שפלות השלטון ועד כמה הוא יכול להגיע. ואין שניים מהם שקמו להגיד סליחה. הם עושים לוחמה פסיכולוגית על האנשים הכי טובים שמשרתים בצה"ל." לסיכם אמר השר: "הלוואי ונזכור את המשפט שאמר הבעל שם טוב: 'בזכירה סוד הגאולה',  ובעברית של היום - נזכור ונחזור ".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', י"ח כסלו התש"פ 16.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS