הרב אליהו:''ויינשטיין דורס את הדמוקרטיה''.

בעקבות החלטת היועץ המשפטי ויינשטיין למנוע מהרב אליהו להתמודד לתפקיד הרב הראשי תקף הרב אליהו בחריפות את ויינשטיין:''היועץ יצטרך להסביר כעת לציבור כולו מדוע חנין זועבי ושיך ראאד סלאח זכאים להגנתו התקיפה בעוד שרב עיר מוערך ומועמד מוביל לתפקיד מותקף על ידו בחריפות''.בתוך כך הוגשה עתירה ראשונה לבג''ץ כנגד התמודדותו של הרב אליהו.

עמי שרון ו17/07/2013

(צילום: לרנר תקשורת)

החלטת היועץ המשפטי לממשלה, עו''ד ויינשטיין לנסות ולמנוע את התמודדותו של הרב שמואל אליהו רב העיר צפת לתפקיד הרב הראשי מעוררת את זעמו של הרב אליהו.

ויינשטיין הודיע כי לא יוכל להגן על בחירתו של הרב אליהו לתפקיד הרב הראשי זאת בשל התבטאויות לכאורה כנגד בני מיעוטים.

הרב אליהו הגיב להודעת ויינשטיין בתקיפות ואמר כי:''ערב תשעה באב בחר היועץ להסיר את מסיכת הצביעות הממלכתית ולדרוס את הדמוקרטיה. מסתבר שהיועץ אשר הכשיר מעשים חמורים של חברי כנסת נגד חיילי צהל, ונתן גיבוי לראשי התנועה האיסלאמית בחר לקיים משפט שדה לרב אליהו והפך את עצמו לתובע, לשופט ולתליין''.

''ויינשטיין אשר הבין שרוב גדול בקרב הגוף הבוחר עומד לבחור ברב אליהו לרב ראשי החליט לשבור את הכלים ובצעד חסר תקדים, ללא סמכות, ללא שימוע וללא אימות הטענות יצר מציאות חדשה ולפיה מועמד שאינו מוצא חן בעיני האליטה המשפטית לא יקבל את הגנת הרשויות. היועץ יצטרך להסביר כעת לציבור כולו מדוע חנין זועבי ושיך ראאד סלאח זכאים להגנתו התקיפה בעוד שרב עיר מוערך ומועמד מוביל לתפקיד מותקף על ידו בחריפות''.הוסיף הרב אליהו. 

בתוך כך צפוי העניין להגיע גם לפתחו של בג"ץ. לאחר שח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) הגיש עתירה ראשונה נגד הרב אליהו, הדיון בעתירה של ח"כ פריג' נקבע ל-22 ביולי, יומיים לפני הבחירות לרבנות. ההרכב שידון בעתירה: נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס והשופטים דנציגר וזילברטל.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS