2500 עובדות אמונה יצאו לחגוג את סיום הלימודים בסטייל

2500 מחנכות במעונות אמונה התכנסו באמפי- פארק רעננה לחגוג את יום הלימודים האחרון במעונות. שלומי שבת, משה להב, נפתלי בנט וליאורה מינקה גם היו שם.

ליאת עפרי ו06/08/2013

(צילום: באדיבות יוסי זליגר)

(צילום: באדיבות יוסי זליגר)

זה לא היה עוד ערב חגיגי ומבדר, אך שגרתי, של ברכה והוקרה. זה היה מפגש שנתי שבחללו ריחפה ההקלה הגדולה; אנחת הקלה שאינה נשמעת, אבל אי אפשר שלא לחוש בה. הקלה של למעלה מאלפיים מחנכות - מנהלות, מפקחות, מטפלות ומבשלות - במעונות היום של "אמונה", שביום האחרון לעבודתן רשאיות לחוש כיצד העול הכבד והאחריות האישית העצומה גולשים מכתפיהן, ומאפשרים רגיעה למשך שבועות החופשה. כל הילדים חזרו הביתה בשלום.

לפני כל דבר אחר, הדגיש מנכ"ל אמונה דוד הדרי, תפקידנו ותפקידכן לקבל ילד למעון בראשיתו של יום, ולוודא בסופו שהוא חוזר הביתה, אל ההורים, בריא ושמח, מחייך ושבע רצון. כל יום, כל השנה. שר הכלכלה והדתות, נפתלי בנט, הוסיף עדות אישית של הורה יודע דבר, אב לילדים קטנים; "לכאורה, הכל נראה טבעי ופשוט, אבל רק מי שעוקב אחר סדר היום העמוס של כל עובדת מעון, יודע להכיר תודה ולהעריך את ההשקעה, את המסירות היום-יומית, את המחויבות והאחריות הכבדה, המוטלות על כל אחת ואחת".

הן יצאו לחופשת התרעננות. כ- 2500 מחנכות ב-140 מעונות אמונה בכל רחבי הארץ, חגגו השבוע באמפי-פארק רעננה את יום הלימודים האחרון במעונות. לא יעברו שלושה שבועות והן תעמודנה שוב בפתח, כדי לקבל את הילדים עם חיוך וחיבוק חם - "כמו בידיים של אמא". לפני שזמר הנשמה שלומי שבת, עבר לשיר "אני אגשים את חלומי", ציינה יו"ר "אמונה", ליאורה מינקה, כי החלום הגדול של התנועה, בראשה היא עומדת, מורכב מעשרות אלפי חלומות קטנים וססגוניים של ילדות וילדים קטנים - מחיספין בגולן ועד נתיבות שבנגב - חלומות של ילדים ושל הוריהם, שהאמינו כל השנים בדרך האמונה, שמאמינים עד היום ברוח של "אמונה", שחלק מהם היו בעצמם פעוטות במעונות אמונה והיום שולחים אליהם את ילדיהם-שלהם, משום שהם יודעים שיש על מי לסמוך.

מנהלת האגף לגיל הרך, מאיה וזנה, הנחתה בנועם ובחן מפגן קסום ומלהיב של עוצמה, של רגש, של ריקודי שמחה ושל הכרת טובה - "לא בגלל הכוח, רק בזכות הרוח" -  שבמרכזו עמדו הופעותיהם של שלומי שבת ושל משה להב עם "הטיש הגדול". כן ברכו; ציפי חניה, יו"ר וועד העובדות ואבי סולימן, מזכ"ל הפועל-המזרחי. הפיקה את האירוע - אתי מכני, מנהלת לשכתו של מנכ"ל "אמונה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', א' שבט התש"פ 27.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS