בן ארי ליריב אופנהיימר: " הייתי מחליף אותך בגלעד שליט"

בכנס קשרי חוץ של "הגילדה", אגודת הסטודנטים בבר אילן אמר מיכאל בן ארי , מעוצמה לישראל ליריב אופנהיימר מזכ"ל שלום עכשיו, בוויכוח סוער שנערך אמש: "הייתי מחליף אותך בגלעד שליט" "אני בעד להשאיר אותך בכלא ואת שליט לקחת".

 

עמי שרון ו13/11/2013

(צילום: באדיבות יאיר גולדשטוף)

(צילום: באדיבות יאיר גולדשטוף)

הכנס עסק בסוגיית שחרור אסירים בטחונים תמורת פתיחת שיחות השלום בין ישראל לפלשתינים " נאמרו פה דברי שקר ובלע. כשמדברים על שלום עם ערבים צריך  קודם לראות אותם עושים שלום בינם לבין עצמם. זה רצח נעים הליכות. אין יוזמת ז'נבה בצד הפלשתיני. השקר הוא להיות נחמדים ושיהיה שלום. אני לא אאבד את ארצי לא במלחמה ולא בשלום כי אין לנו ארץ אחרת".

עוד הוסיף בן ארי: " המרצח של התינוקת הדס פוגל רצח אותה ושחט אותה במו ידיו והוא התפוצץ מצחוק אחרי 5 מאסרי עולם. יש לו סיבה כי שחרור המחבלים הוא לגיטימציה. מדובר ברוצחי יהודים, לא אסירים בטחונים. צריך להשמיד אותו ולהוציא לו את החשק לפגוע בי. זה צריך להכאיב לכל אחד מאתנו. כשרצחו את גל קובי זו אנטישמיות במיטבה שמבקשת לחסל אותנו.".

בין הסוגיות שעלו תוך כדי הכנס, היו השאלות המוסריות שבשחרור רוצחים מורשעים, העדפת התועלת שבשיחות שלום על פני הצדק עבור קורבנות המחבלים, ושאלת היתכנותו של משא ומתן אפקטיבי בין הצדדים. לקחו חלק: ד"ר מיכאל בן ארי עוצמה לישראל,רוני הירשנזון, נציג פורום המשפחות השכולות,יריב אופנהיימר מזכ"ל שלום עכשיו ומאיר אינדור יו"ר ארגון אלמגור ,ארגון נפגעי הטרור הנאבק בארגוני הטרור ופעיליו ומסייע לפגועים ובני משפחותיהם.

על סוגיית שחרור החטופים בישראל בשונה ממדינות אחרות אמר אופנהיימר: " אני גאה במהלכים של החברה הישראלים בעסקאות שבויים. המסר שאנחנו מעבירים לחיילים שאנחנו מוכנים לעסקאות כואבות ואומרים  לחיילים שאנחנו בשבילם ". כשנשאל מדוע לא להרוג מחבלים השיב :" למה לא נתנו כדור בראש ליגאל עמיר ?"

אופנהיימר הוסיף "איני מאמין באלימות, בצד הפלשתיני ובצד היהודי. חשובים לי הנורמות והערכים של החברה שלי ואני לא בצד של הרוצחים, הם פשעו בדיוק כמו כולם. במציאות הפוליטית היה מאוד ברור שאם רוצים משא ומתן עם הפלשתינים באים עם תנאים מוקדמים. לישראל היו שני  תנאים מקדימים: שלא תהיה אלימות ושהרשות תמשיך לשתף פעולה , תנאי נוסף להפסיק מהלכים חד צדדים באו"ם. הצעת הפשרה הייתה לא להקפיא אלא לשחרר אסירים. אני חושב שעדיף היה להקפיא את ההתנחלויות."

מאיר אינדור, יו"ר ארגון אלמגור אמר בדבריו:  " מי יותר עוזר למדינת ישראל כאשר יש משא ומתן? ארגון אלמגור המתנגד לשחרור מחבלים פלשתינים או ארגון משפחות שכולות ישראלי-פלסטיני התומך בשחרור כזה? שהרי כאשר המתווכים הישראלים עומדים בפני מתווכים זרים, יוכלו אלה לאמר: "אנחנו, המתווכים הישראלים, לא יכולים לשחרר את כל האסירים שאתם רוצים. ארגון אלמגור מפעיל עלינו לחץ פוליטי ודעת הקהל לא תוכל לקבל את זה. בעזרתנו המתווכים הישראלים יכולים להנות מעמדות יציבות בהרבה במשא ומתן."

מתן בר-נוי , יו"ר האגודה:"אנו שמחים שהגענו לעידן שבו בבר אילן נותנים במה לכל קצוות הקשת הפוליטית. סוגיית האסירים מורכבת וכואבת וראוי שמקבלי ההחלטות ישקלו צעדיהם בכובד ראש".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', י"ח כסלו התש"פ 16.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS