יחיאל קדישאי הלך לעולמו

 הלך לעולמו בגיל 90 יחיאל קדישאי, ראש לשכתו המיתולוגי של מנחם בגין, עקב אירוע לב.ראש הממשלה נתניהו : "יחיאל היה צנוע, חכם, שנון ומסור כל כולו לארץ ישראל ולעם ישראל. הוא היה סמל לאהבת המולדת והנכונות להקרבה עצמית למענה''.

עידן הראל ו17/11/2013

(צילום: ויקיפדיה העברית)

יחיאל קדישאי,ראש לשכתו המיתולוגי של מנחם בגין, ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל הלך לעולמו בגיל 90. ראש הממשלה בנימין נתניהו מביע צער עמוק על פטירתו של יחיאל קדישאי, מעמודי התווך של התנועה הלאומית.

ראש הממשלה נתניהו : "יחיאל היה צנוע, חכם, שנון ומסור כל כולו לארץ ישראל ולעם ישראל. הוא היה סמל לאהבת המולדת והנכונות להקרבה עצמית למענה. פגשתי אותו רק לפני חודשים בודדים ושוחחנו על התפקיד המרכזי שמילא בשנותיו כמנהל לשכתו של ראש הממשלה המנוח מנחם בגין. הוא ליווה את מנחם בגין ז"ל בכל דרכו, במדבר הפוליטי ובהנהגת המדינה וסייע לו בתבונה ובמחויבות שאין לה שיעור. קדישאי שהיה מזכיר סיעת חירות, וחבר של תנועת הליכוד היה נאמן לערכי הלאום, ונכון לכל משימה שהוטלה עליו. ליחיאל הייתה נשמה יהודית ולב חם. כולם אהבו אותו ובצדק. רעייתי שרה ואני שולחים תנחומים מעומק ליבנו לרעייתו המסורה אסתר (במבי) ולכל בני משפחת קדישאי".

 מרכז מורשת בגין מביע צער עמוק על פטירתו. הרצל מקוב ראש מרכז מורשת בגין: "עם ישראל איבד את אחד מהמיוחדים והנפלאים בבניו. משחר נעוריו ועד פטירתו היו חייו קודש לתקומת האומה ולרווחת בניה במיוחד החלשים בהם, צדיק ישר דרך וישר לב".

יחיאל קדישאי היה איש סודו ויד ימינו של מנחם בגין במשך עשרות שנים, מהמדבר האופוזיציוני הארוך ועד לראשות הממשלה. מהמפגשים עם גדולי עולם והענקת פרס נובל לשלום ועד למלחמת שלום הגליל. מהפרישה וההסתגרות ועד פטירתו של בגין.

אם יש מי שהכיר את בגין בחייו היה זה קדישאי, שכבגין חשב בידי מי להפקיד את צוואתו הוא לא התלבט יותר מדי ונתן אותה לקדישאי למשמרת

 יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין ספד הערב למנהל לשכת רוה״מ לשעבר, מנחם בגין ז״ל, ומזכיר תנועת החירות בכנסת, יחיאל קדישאי שהלך הערב לעולמו. ״קדישאי היה אדם ששירותו הציבורי כאיש אמונו של מנחם בגין ז"ל תרם תרומה עמוקה למדינת ישראל לבטחונה ולשלומה. יחיאל ברח מן הכבוד והיה מאותם אנשים מופלאים שנאמנות וצניעות היו סגולותיהם וסימן ההיכר שלהם. באחד הראיונות האחרונים לתקשורת, לפני שלושה חודשים, אמר דברים צלולים ונכוחים שלטעמי ראויים לשמש נר לרגלנו: ׳אנחנו צריכים לעמוד על זכותנו להיות חופשי בארצנו - כולל יהודה, שומרון וכל המקומות שהם שלנו. אנחנו כאן בכוח הזכות, ולא בזכות הכוח׳. תנחומי לאשתו האהובה אסתר ולבנו

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', ז' כסלו התש"פ 05.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS