הכתר והכבוד של דב ליפשיץ

הסופר דב ליפשיץ מבקש את עזרת הגולשים בהגשמת חלומו ע''י הוצאת ספר חדש פרי עטו.באמצעות קמפיין באתר מימונה הוא קורא לציבור לרכוש את ספרו עוד לפני הוצאתו לאור.

דב ליפשיץ ו17/11/2013

(צילום: באדיבות דב ליפשיץ)

ברצוני לשתף אתכם ציבור הקוראים במסלול שעובר סופר שזה עתה סיים לכתוב את כתב היד: הציצו בכותב שזה עתה הקליד את השורות האחרונות של כתב ידו במעבד התמלילים: הוא נשען לאחור על כסאו, נאנח, רטט של התרגשות חולף בו, הוא נרגש, כי הנה העלילה תמה, הוא השלים את בניית העולם שבדמיונו, הגיבורים מצאו פתרון למה שטרד את מנוחתם והעלילה הגיעה לידי התרה, מישהו הרוויח, מישהו הפסיד, יש חיים הרוחשים ומבעבעים תחת ערימת הנייר, יש עורקים וחוטי חשמל, חוטי רגש וחוטי מתח גבוה הבונים את העלילה, ברם, עלילה חדשה נפתחת, מאבק להוצאת הספר לאור, העלילה הזו לא תמיד תגיע לידי התרה, לא תמיד יש בה סוף, אלא מאבק התלוי בעיקר ברצונו של הסופר.

אעיד כי עברתי את זה פעמיים: הן כשסיימתי לכתוב את ספר הביכורים שלי "מיתר סמוי" והן כשסיימתי להוציא את הספר השני "הכתר והכבוד", ספר מתח שנסוב סביב מורשת יהודי ספרד ותרבות הלאדינו. במקרה של ספר הביכורים היה לי מזל, יזם ואיש עסקים סייע לי בכך שהשקיע בהוצאתו לאור. במקרה הספר השני "הכתר והכבוד" אומר כי מאז שחתמתי את השורות האחרונות בכתב היד, עברו יותר מארבע שנים ארוכות של ניסיונות "הולדה", יען כי העובר הספרותי שוחה במי השפיר בתוך הבטן אך ההיריון נמשך יותר מתשעה חודשים. ובמה דברים אמורים? בניסיונות להוציאו לאור.

בתחילה שלחתי עותקים מכתב היד להוצאות הספרים הגדולות המוציאות ספרים על חשבונן, לאחר זמן מה הגיעו אליי מכתבי התשובה המנומסים האומרים: "קיבלנו את כתב היד אך הוא לא התאים ל..." בואו ונקטע את השורות המתסכלות הללו, נכון, הם לא מחפשים כתב יד מהסוג שלי, אלא מה שהולך בשוק, ספרות מתח סקנדינבית קרירה בסגנון "הנערה עם עגיל הפנינה" או ספרות דרמה מרכז אסייתית חמימה בסגנון "רודף העפיפונים" ובשבילם ספרות מקומית היא בבחינת "רודף המלפפונים"

לאחר מכן התעניינתי במחירי ההוצאות הקטנות, אלו המבקשות תשלום בעד שירותיהן, אך כאן נעים המחירים מחמש עשרה אלף שקלים עד חמישים אלף שקלים. ולמי שנושא בפרנסת משפחתו, די קשה לגייס סכומים כאלו. יש אפשרות אחרת והיא להוציא את הספר במהדורה אינטרנטית, אך לפי דעתי ולדעת רבים, עד שהספר לא קיים בדפוס, הרי שהוא לא מונכח במציאות, לא קיים, לא אמיתי.

האפשרות שנותרה לי היא לפנות אליכם, אלו הקוראים את השורות הללו, לפני מספר ימים פתחתי בקמפיין להוצאת ספרי, במסגרת אתר מימונה. וכיצד זה עובד? אתם הקוראים נכנסים לאתר ובעצם משלמים על הספר לפני שהוא יוצא לאור, והיה וגויס הסכום, ישלח אליכם הספר + תודתי, והיה ולא יגויס הסכום, ולא אוכל להוציא את הספר, לא ייגבה מכם הכסף, וזה בעצם רעיון לכתבה נוספת...

היכנסו לאתר מימונה, אני מופיע שם למשך שישים יום לערך ומספר על ספרי. תודה!

http://www.mimoona.co.il/Projects/243

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS