שר החקלאות יאיר שמיר: "המתיוונים האמיתיים מגיעים מתוכנו"

השר שמיר השתתף באירוע הדלקת נר שני של חנוכה בבית המכפלה בחברון ואמר:''לצערי המתיוונים האמיתיים מגיעים מתוכנו ומקשים עלינו יותר מהגויים''.

אייל רותם ו01/12/2013

(צילום: באדיבות אריק בלומברג)

(צילום: באדיבות אריק בלומברג)

משפחות בית המכפלה ותנועת 'הרחיבי מקום אוהלך' קיימו אירוע הדלקת נר שני של חנוכה בבית המכפלה בחברון בהשתתפות כ - 700 איש. בין המשתתפים באירוע היו שר החקלאות, יאיר שמיר, הרב משה לוינגר, ראש מועצת קריית ארבע-חברון, מלאכי לוינגר, יו"ר השדולה למען ארץ ישראל, חברת הכנסת אורית סטרוק, הרב דב ליאור, פרופ' אריה אלדד, דניאלה וייס מתנועת נחלה, יו"ר וועדה המוניציפלית חברון, אברהם בן יוסף, יו"ר סניף הליכוד בהוד השרון, אילן בדני, יו"ר סניף הליכוד בראש העין, מתי יצחק, ויו"ר סניף הליכוד הדר יוסף, יקי שוורץ.

"כל דור עם המכבים שלו, ואני שמח להיות אתכם המכבים של הדור העכשווי ", אמר באירוע שר החקלאות, יאיר שמיר והוסיף: "חג החנוכה ברוך בניסים וגם אנחנו נצטרך לא מעט ניסים. אנחנו מודעים לחוסן שלכם ואמונתכם המדהימה, ובעיקר ליכולת שלכם לשלם את המחיר על האמונה, ולהיות השליחים של לפני המחנה. בסוף זה ישתלם ותזכו לשאת פרי על כל השנים שבהן ספגתם כאב וקשיים על מנת להשיג את מטרתכם הקדושה". עוד הוסיף שמיר כי: "לצערי המתיוונים האמיתיים מגיעים מתוכנו ומקשים עלינו יותר מהגויים. אבל באמונה ובנחישות נצליח לאכלס את בית המכפלה ולחזק את ההתיישבות".

יו"ר השדולה למען ארץ ישראל, חברת הכנסת אורית סטרוק: "מגיעים לכאן לחברון אנשים מכל העולם שמציקים ומקשים על חיינו. לא נתפסת העבודה שכל אדם, ללא יוצא מן הכלל, יכול לרכוש בתים ודירות בחברון, כל עוד הוא אינו יהודי. כפי שסבלנו בגלות מאיסורי המילה מרצון לשמור על חוקי התורה, כך היום על אדמתנו היהודית בארץ ישראל אנו נתונים לצווים שתפקידם לדכא את ההתיישבות בארץ ישראל. באנו לכאן לדרוש מראש הממשלה ומשר הביטחון את מה שהבטיחו לנו באופן חד משמעי - את הכניסה לבית המכפלה לאלתר. חג החנוכה הוא חג העצמאות, ואנו דורשים עצמאות. לא יכול להיות שפקיד יחליט לתת היתר עסקה נכה, שלא מאפשר כניסה לבית - זהו מעשה של השתלטות עוינת של פקידים. מגורשי בית המכפלה אתם לא לבד, נמשיך לדרוש מראש הממשלה ושר הביטחון שיאפשרו באופן מיידי את הכניסה לבית".

פרופ' אריה אלדד: "זה לא עניין של ימין ולא של שמאל, אלא זה הראש שלא רוצה להוביל. לו ראש הממשלה היה רוצה, הוא היה קורא למשפטנים ואומר להם, 'יש לכם 24 שעות למצוא פתרון משפטי לאכלוס בית המכפלה'".

הרב דב ליאור: "אני מודה לקהל היקר, לכל הפעילים, למשפחות בית המכפלה ולשאר המתיישבים בחברון שטרחו, עמלו ושילמו בכסף ובדמים, תרתי משמע, ומקווים שהממשלה תספק אישור פורמלי לרוכשים האמיתיים והחוקיים. אנו היום נמצאים בחג החנוכה, ועד היום ישנם מתיוונים שמנסים לפגוע בנו בכל מחיר. המאבק על צביון המדינה היהודית ממשיך בכל הכוח, ולכן חשוב לנו להביא לגאולה של הארץ ולהחיל ריבונות על כל ארץ ישראל. זה הכוח והעוצמה שלנו - אנחנו לא שנוררים ולא נמושות".

בנוסף, במהלך האירוע הושמעה הקלטה של יו"ר הקואליציה, יריב לוין, שברך את המשתתפים.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', י"ח כסלו התש"פ 16.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS