אח שלי גיבור

שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי יצא  לסיור ביישובי איו"ש לסיוע ליישובים המנותקים בסערה.בנט הספיק לחפור בשלג, ולחלץ אישה בהריון.

עמי שרון ו16/12/2013

(צילום: יחסי ציבור)

(צילום: יחסי ציבור)

שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי יצא אמש לסיור ביישובי איו"ש לסיוע ליישובים המנותקים בסערה. השר החל את הביקור בצומת תפוח, שם שוחח עם נציג חברת חשמל באזור וקיבל ממנו סקירה על מצב החשמל בישובים השונים, וביקש לזרז את החיבור של היישובים ביו"ש לזרם החשמל, אותו הגדיר "בעיה הומניטרית חמורה".

ביישוב עופרה עזר השר לחץ רכב ובו אישה בהריון שנתקעו בשלג, תוך שהוא חופר בשלג נמרצות. לאחר מכן המשיך השר ליישוב יצהר, ולאחר שעזר בהכוונת רכבים ליישוב - הביא איתו פיתות חמות לתושבים, אליו לא הגיעה אספקת לחמים כבר מספר ימים. משם המשיך השר בנט ליישוב עלי, לשם הגיע השר עם מנכ"ל המפלגה ניר אורבך שהביא לחמניות, רוגלכים וחלב ליישובים. ביישוב עלי ביקר השר בשכונת נוף הרים, שם פגש משפחות שעדיין לא חוברו לזרם החשמל.

השר חילק לתושבים לחמניות וחלב, ואף סייע לאחת המשפחות לפלס בעזרת מעדר את השלג כל מנת שהמשפחה תוכל להוציא את רכבה מהשלג. השר גם לא התבייש לעזור בדחיפת מכוניות על מנת לחלץ את הרכבי המשפחות מהשלג בשבילים. השר ביקר מהמשפחות בעלי לא להישאר בבתים ולנסוע למקומות אחרים וזאת בשל העובדה שהיישוב לא יחובר לחשמל ב48 שעות הבאות. לאחר מכן המשיך השר בנט לשכונת היובל בעלי, שם ביקר בבית משפחת פרץ, וביקש מהמשפחות לא להישאר ביישוב עד שיחובר לחשמל. השר בנט אמר לתושבים: "זאת ההקפאה היחידה שתהיה כאן- לא תהיה עוד הקפאה מלבד הקפאה כזו". לאחר מכן המשיכו אנשי המפלגה ליישוב קידה וליישוב עופרה על מנת לסייע לתושבים.

בסיכום הביקור כתב השר בנט בעמוד הפייסבוק שלו כי: "מאתמול בלילה ועד עכשיו הסתובבתי בשטח וראיתי את ארץ ישראל היפה והטובה. ראיתי ישובים מבודדים ללא חשמל מזה 60 שעות, עם ערבות הדדית נדירה, בה משפחה אחת עם חשמל מארחת 3 משפחות בלי חשמל. ראיתי חוסן של תושבים שלא התקלחו כבר שלוש יממות ולא מתלוננים. ראיתי נהגי דחפורים אזרחים שיודעים שכל נתיב שהם מפלסים זוהי משימת קודש להצלת חיי אדם. ראיתי אזרחים שבהתנדבות מעמיסים בגיפים 4X4 משפחות שלמות למקום בטוח. ראיתי כיצד מפנים ישוב ועוברים בית-בית לוודא שלא משאירים אף אחד מאחור, בדגש על זקנים וחלשים. ראיתי איך מפקדי וחיילי צה"ל עוברים יישוב יישוב ודואגים לתושבים שלא אכלו, שלא מרגישים טוב, שצריכים סיוע."

השר בנט סיכם ואמר: "בוודאי יש לקחים ונפיק אותם (לא צריך ועדות חקירה בשביל זה), אבל בימים האלו שוב נזכרתי: יש לנו ארץ נהדרת. "

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS