בנט:''לא להשתתף בעצרת החרדים, בחוק אין זכר לסנקציות פליליות''

בציונות הדתית יוצאים נגד הקולות החרד''לים הקוראים להשתתף בעצרת החרדים.יו''ר הבית היהודי, נפתלי בנט פרסם פוסט כנגד העצרת: ״שרות בצבא אינו גזירה-זוהי מצווה״.הרב יהודה גלעד:''השתתפות בהפגנה זו יש בה משום בגידה בערכי הציונות הדתית''.

עמי שרון ו02/03/2014

בציונות הדתית יוצאים נגד מעט הקולות שקראו להשתתף בעצרת החרדים נגד הגיוס. שר הכלכלה נפתלי בנט אמר  כי חוק שקד הוא טוב לעם ישראל:''מחר תתקיים הפגנה גדולה נגד החוק לשילוב החרדים בתעסוקה ובשירות. הטענה היא על פגיעה בעולם התורה, ועל "סנקציות פליליות" כנגד לומדי תורה שנקבעו, כביכול, בחוק. אין לכך שחר: בחוק לא תמצאו זכר לסנקציות פליליות. כולם, כולל מי שצועק כי הוא צריך לצעוק, יודעים שאף לומד תורה לא יישלח לכלא. נקודה. החוק הוא מאוזן, מדורג וטוב לעם ישראל כולו ולחרדים בפרט. רק הממשלה הנוכחית יכולה היתה להוביל חוק כזה''.

''לאחר השואה הנוראה עולם התורה עמד בפני הכחדה. ששה מיליון יהודים נרצחו, ויחד איתם אבדו ישיבות וידע תורני צבור של דורות. בן גוריון בתבונתו הגדיר קבוצה קטנה שתשמר גחלת התורה, אלו ש"תורתם אומנותם". והיום המצב הוא מצוין: מעולם בתולדות עם ישראל לא היה הצבר כה גדול של לומדי תורה כמו שיש היום במדינת ישראל''.

''אך כיום אנו עומדים בפני בעיה ייחודית: ציבור חרדי גדול אינו שותף בכלכלה הישראלית ובשירות. אין תקדים היסטורי לאי-השתתפות בעבודה: רבי יוחנן היה סנדלר. הרמב"ם היה רופא. רש"י היה יינן. בכל תולדות עם ישראל, גדולי ישראל עבדו. גם השרות בצבא אינו "גזירה" - זוהי מצווה. זוהי זכות גדולה.כאשר כ30% מתלמידי כיתות א' הם חרדים, מדינת ישראל לא תשרוד אם לא ישולבו בעול הכלכלה והשירות. חוק שקד יאפשר בארבע השנים הקרובות לצעירים חרדים להיכנס למעגל התעסוקה, וישלבם בצורה מאוד מדורגת בשירות האזרחי והצבאי. לראשונה ייקבע בחוק שמדינת ישראל מכירה בלימוד התורה כערך לאומי מרכזי. במהלך החקיקה שני צדדים עשו רעשים מיותרים: חלוקת מגבוני-לחות עם כיתוב אנטי חרדי מחד, וכרזות נאצה מאידך. אין לכך מקום. וועדת שקד תסיים השבוע את מלאכת הכנת החוק החשוב הזה להצבעה, ותוך זמן קצר נקדם את עם ישראל כולו. באהבה״.

 גם רבני בית הלל פרסמו קריאה לציבור הציונות הדתית:''אל תשתתפו בהפגנה''.בקריאה הציבורית נכתב כי "אחד מערכי היסוד של הציונות הדתית הינו השילוב בין לימוד תורה לשירות בצבא.אנו מאמינים בכל מאודנו בערך לימוד התורה, אך מתנגדים בתוקף להשתמטות ציבורית משירות צבאי.

עם ישראל עדיין מצוי במצב של מלחמת מצווה ואשר על כן יש חובה הלכתית לשרת בצבא החלה על כל האזרחים כאחד "אפילו חתן מחדרו וכלה מחופתה.

במהלך 65 שנות קיומה של מדינת ישראל, הוכיחה הציונות הדתית, כיצד ניתן למסור את הנפש הן על התורה והן על המדינה , בשילוב ערך התורה עם התרומה הצבאית.אנו קוראים לציבור החרדי לנצל את ההזדמנות ההיסטורית להשתתף בזכות לשרת את העם במסגרות המיוחדות שבונה הצבא עבור כך.

השתתפות ציבור דתי-לאומי בהפגנה המתוכננת, סותרת את ערכי היסוד של הציונות הדתית ולכן אנו קוראים לכל מי שמאמין במשנתה של הציונות הדתית שלא להשתתף בהפגנה.אנו תומכים במאמצי הממשלה להביא לשוויון בנטל אך קוראים לפעול במתינות וברגישות בסוגיה מהותית זו של גיוס החרדים, להרבות בהידברות ולמעט בכפייה".

הרב יהודה גלעד ראש ישיבת מעלה גלבוע , רב קיבוץ לביא וחבר הנהלת ארגון רבני בית הלל יצא בחריפות כנגד קריאת רבנים בציונות הדתית להשתתף בהפגנת החרדים נגד "גזירת הגיוס"."מעמד ההפגנה המשווה את חוקי את מדינת ישראל עם גזירות הגויים ויוצא באופן גורף נגד השתתפות העולם החרדי בנשיאה בעול הבטחוני, הוא מעמד של חילול ה' חמור שיש להתנגד לו בכל תוקף." עם כל הערכתנו לחשיבות לימוד התורה, הציונות הדתית (בניגוד לעולם החרדי) מאמינה בערך הדתי של המדינה ובמצווה להשתתף בהגנתה, השתתפות בהפגנה זו יש בה משום בגידה בערכי הציונות הדתית כמו גם יריקה בפרצופם של אלפי בני הציונות הדתית המשרתים בצה"ל ובני ישיבות ההסדר שקברניטי הציבור החרדי הצהירו שיעשו הכל לסגירתן''.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS