סדר פסח לכבוד יונתן פולרד נערך בכנסת

ח"כ מוטי יוגב  בכינוס סדר פסח לכבוד יונתן פולרד בכנסת: "התנהלות הממשל האמריקאי לא הומנית ולא מוסרית".

אייל רותם ו08/04/2014

(צילום: נטע כ"ץ)

היום השתתף ח"כ מוטי יוגב בכינוס סדר פסח לכבוד יונתן פולרד שנערך בכנסת. הדברים שאמר: "מצוות פדיון השבויים נחשבת אצלנו כמצווה החשובה ביותר מכל המצוות שבין אדם לחברו. ידועה גם מסירות נפשו של יונתן פולארד לביטחונם של עם ישראל ומדינת ישראל''. 

''יהונתן פולארד, כיהודי שהתקשה לעמוד מנגד, ועשה, בדאגתו לעמו, דבר שנחשב בארצות-הברית כפשע וכעבירה. ידוע המעשה וידוע העונש, אין כאן שום פרופורציה מצד הממשל האמריקני ביחס העונש לעבירה. אי-שחרורו של יונתן פולארד, למרות השנים הרבות בהן הוא נמק בכלא האמריקני, חולה ואף לא שוחרר להלווית אביו -  זוהי התנהלות  לא מוסרית ולא הומנית של המימשל האמריקאי''.

''אני אומר את הדברים ישירות לנשיא ארה"ב ברק אובמה - מאתנו דרשת, נשיא ארצות-הברית ברק אובמה, לשחרר רוצחים שפלים, צעד שהוא לא מוסרי מצד עצמו. אלו שתי התייחסויות לא מוסריות היוצאות ממך, נשיא ארצות-הברית, ואתה ממשיך להקשות ולהקשיח את לבך.יונתן פולארד אינו קלף מיקוח לכלום. לא למשא-ומתן בינינו לבין הפלסטינים ולא למניעת התגרענותה של איראן. בשבוע שעבר התנהלותך והתנהלותו של ג'ון קרי, דמו לפיגוע מיקוח, בו המחבלים או האירגון שמעליהם, דורשים שחרור רוצחים תמורת שחרור בני הערובה''.

''יהונתן פולארד אינו בן ערובה לשחרור רוצחים. את יונתן פולארד, כבוד הנשיא אובמה, חובתך המוסרית לשחרר ללא כל תנאי, והיום. אנחנו נמצאים לפני חג הפסח חג החרות,  משה ואהרן באים אל פרעה מלך מצרים ומבקשים ואומרים לו: שלח את עמי. או בביטוי שנודע בעולם, גם לגבי יהודי ברית-המועצות: Let ''my people go.

''כך אנחנו כאן היום,קוראים לך, נשיא ארצות-הברית, ברק אובמה, Let our Jonathan Pollard go . לחופשי לארץ ישראל. תפתח את לבך ואל תקשיחהו. ידוע גם המשך הסיפור, כאשר פרעה הקשיח את לבו. כי אם אינך משלח ... .כבוד נשיא ארצות-הברית ברק אובמה, שלח את יונתן פולארד לחופשי היום ללא כל תנאי.בתפילה ותקווה לשחרורו המיידי של יהונתן פולארד והגעתו בריא ושלם לישראל, לפסח זה, לשנה זו בירושלים הבנויה, עם כל ישראל."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS