השלבים לרכישת דירה בשנת 2014

כאשר מדברים על רכישת דירה צצים שיקולים רבים כגון האם לעבור לדירה חדשה? האם לרכוש דירה ישנה אבל זולה? וכדומה. מחקר מעמיק על הצרכים שלנו יכול להוביל לדרך קלה יותר וזולה יותר למציאת דירת חלומותנו.

אייל רותם ו09/04/2014

(צילום: באדיבות אזורים)

היום, כמעט כל אדם חולם לרכוש דירה שבה הוא יוכל למצוא את הנחלה ולפתח משפחה אבל הדרך אל רכישת הדירה ומציאת הדירה היא דרך ארוכה שכוללת בתוכה תהליכים לא מוכרים ובירוקרטיה לא נוחה. היום יש מספר שלבים בסיסים שצריך לעבור מרגע קבלת ההחלטה עד רגע הרכישה עצמה.

שלבים ברכישת דירה

הסיבות למעבר דירה - ישנן המון סיבות לרכישת דירה ולמעבר דירה כגון  שינויים בשלבי בחיים, שינויים במצב הכלכלי, רצון להעלות רמת איכות חיים, מיקום טוב יותר ועוד. יש לנסות להבין מהן הסיבות האמיתיות שבזכותן רוצים לרכוש דירה. יש הרבה מקרים שאנשים רוכשים דירות מהסיבות הלא נכונות כמו לחצים מההורים ולבסוף אנשים מוצאים את עצמם במצבים לא נעימים כגון משפטים, חובות וכדומה.

תקציב - חשוב לדעת מהו התקציב שניתן לעמוד בו, לפי התקציה הקיים ניתן לדעת נתונים על הדירה שמעוניינים בה. התקציב שעומד ברשתכם נותן תמונת מצב ברורה יותר, כך ניתן לדעת מה יהי גודל הדיר, מיקום הדירה, מספר חדרים וכדומה. ללא תקציה ידוע מראש לא ניתן להתחיל את התהליך של רכישת הדירה. חשוב לזכור כי יש לכלול בתקציב עלויות של עו"ד, אנשי מקצוע, מתווכים, בנקים, מיסים וכדומה.

אזורי מגורים - אזור המגורים הוא נתון חשוב ביותר והוא גם משפיע על מחיר הדירה. חשוב להתמקד באזורים נוחים למגורים העונים על הצרכים שלכם כגון מגורים קרובים למקום העבודה, לגני ילדים, מגורים קרובים להורים וכדומה. על מנת להבין מהו האזור הנכון ביותר בשבילכם ניתן לבחור מספר אזורים ולבחון את היתרונות והחסרונות שלהם, כך ניתן להגיע לתוצאה הטובה והנכונה ביותר.

שטח המחייה (מ"ר) - שטח המחייה שחיים בו אמור להספיק לכל דיירי הבית לכן, חשוב לנסות לחשוב על העתיד . האם המשפחה הולכת להתרחב? האם מספק דירה קטנה בשלב זה? כאשר מחשבים את שטח המחייה שבו רוצים לחיות חשוב לקחת בחשבון שככל שהשטח גדול יותר כך גדלים חשבונות כמו ארנונה, מיסי עירייה ועוד.
על מנת לעשות חישוב בצורה נכונה נסו להבין מהו הגודל המינימלי שבו ניתן לנהל אורח חיים תקין, נסו להבין כמה חדרים צריך, מהו גודל הסלון ועוד.

בדק שוק - זהו השלב החשוב ביותר, בשלב זה צריך ללמוד את השוק ולהכיר אותו. שלב זה אמור להכין אותכם לשלבים של מו"מ, עורכי דין, בנקים ועוד. בשלב זה אמורים לבדוק את המחירים בשוק, מידע המתפרסם בתקשורת, להכיר את חברות הנדל"ן השונות, אנשי מקצוע ומתווכים מומלצים בתחום ועוד. כל מידע שניתן לקבל יכול לסייע בעתיד. לאחר שלב זה וקבלת כל המידע הדרוש יהיה ניתן להתחיל את תהליך הרכישה ולהתחיל לחפש דירות וממש להתעניין בכוונה להתחיל את התהליך.

תקציב לא כמו שחשבנו - שלב זה לא מגיע לכולם, הוא מופיע כשיש משהו בלתי צפוי.שלב זה אמור להכין את הרוכשים למצב שבו הכוונה הייתה לשים תקציב מסוים ונראה שהתקציב אינו תואם את מצב השוק.
בשלב זה אמורים לשאול שאלות כגון האם ניתן להגדיל את התקציב הקיים? האם ניתן להיעזר במשכנתא? האם כדאי לחשוב על דירה קטנה וזולה יותר וכדומה. בכל מקרה אם התקציב אינו תואם את מחירי הדירות המעניינות שווה להתחיל לעשות חישובים מחדש ולהתחיל את התהליך מחדש.

* כתבה פרסומית

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS