היתרונות הכספיים בבנייה ירוקה

היתרון המוכר ביותר של בנייה ירוקה הוא היכולת לשמור על איכות הסביבה וזאת על ידי כך שחומרי הגלם בהם עושים שימוש הם כאלו אשר מצריכים פחות משאבי אנרגיה בזמן הייצור ומנוצלים טוב יותר בכדי לצמצם את כמות הפסולת שתישאר לאחר מכן. במאמר שלפניכם תלמדו כיצד ניתן לחסוך כסף בבניה ירוקה?

רועי צדוק ו13/05/2014

(צילום: באדיבות deposit photos)

רוב החומרים בבניה ירוקה ניתנים למחזור כך שיהיה ניתן להשתמש בעודפים ולא לייצר חדשים, רוב החומרים אינם פולטים גזי חממה, המבנים צורכים פחות אנרגיה לאחר בנייתם ועוד.... אך היתרון המשמעותי ביותר עבור הדיירים שרכשו זה עתה דירה אשר נבנתה בתו תקן 5281 של בנייה ירוקה הוא לא אחר מחסכון כסף משמעותי באחזקת הדירה וכלכלת הבית, רוצים לדעת כיצד?

כיצד דירה שנבנתה בתו תקן של בנייה ירוקה תוזיל עבורי את ההוצאות הכספיות?

כל הפואנטה בבנייה ירוקה היא לגרום לתושבי הבניין לצרוך פחות אנרגיה ובכך לצמצם את הפגיעה בסביבה נגרמת כתוצאה מייצור החשמל, מצב זה אמנם מסייע לשמירה על הסביבה אך יחד עם זאת הוא גם מסייע לחיסכון בכיס של כל אחד ואחת מכם וזאת מכיוון כי אם תבזבזו פחות אנרגיה ככה גם תפחיתו את חשבונות החשמל שלכם במשך חודש בחודשו ובסוף כל שנה תגלו כי החיסכון הגיע לכדי אלפי שקלים.

כיצד בנייה ירוקה מסייעת לחיסכון באנרגיה?

מיקום החלונות של הבית ביחס לשמש- לפני כשנתיים אחד מהעיתונים המובילים בארץ עשה מחקר מעמיק וגילה כי המדינה יכולה לחסוך מיליוני שקלים ולשפר את זיהום האוויר בכך שהיא תגדיל את משך התקופה של שעון הקיץ, הסיבה לכך חד משמעית והי שבשעות היום אנו צורכים פחות אנרגיה להארת הרחובות, הבתים, הכבישים וכ"ו... אחד מהעקרונות הבולטים ביותר של בנייה ירוקה הוא תכנון נכון של מיקום החלונות ביחס לשמש וזאת בכדי להבטיח כי אור טבעי יחדור לבית ולא יצריך מאתנו להדליק את האור ולצרוך אנרגיה מיותרת, יכולת זו תבטיח חיסכון משמעותי בהוצאות החשמל בסוף השנה.

בידוד טרמי יעיל ואיכותי- אחד ממקורות צריכת החשמל הגדולים ביותר בכל בית בישראל הוא לא אחר מהמזגן, בין אם מדובר על תקופת החורף או תקופת הקיץ החמה אנו הישראלים משתמשים במזגן בכדי חמם או לקרר את ביתנו ברוב ימי השנה, בנייה ירוקה מעניקה פתרון איכותי גם לבעיה זו כאשר אחד העקרונות של בנייה זו הוא בידוד טרמי איכותי ויעיל אשר יבטיח כי לא משנה אילו טמפרטורות ישנן בחוץ בבית יהיה נעים, איך עושים זאת? על ידי בידוד הגג, החלונות והקירות.

שימוש באנרגיית השמש בחוכמה- ישראל היא חלוצה ומהמתקדמת שבין ארצות העולם בפיתוח אנרגיה המופקת מהשמש, כבר שנים שאנו עושים שימוש בקרני השמש בכדי לחמם מים למקלחת ובכך לחסוך בהוצאות החשמל והגז... אך קיימות כיום יותר אפשרויות וידע כיצד להפיק יותר מאותם קרני שמש כגון מיקום טוב ויעיל יותר של הקולטים, יצור חשמל סולרי בכדי להאיר את הגינה ועוד..... 

  

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS