"חוק המחבלים" של הבית היהודי אושר בטרומית

לאחר אישור חוק המחבלים במליאת הכנסת מסרו מהבית היהודי: "כנסת ישראל החלה היום בהליך חזרת ישראל לשפיות ולהפסקת ההפקרות. זהו לא רק מהלך מוסרי, זהו מהלך מסכל פיגועים".

אייל רותם ו12/06/2014

(צילום: עמיעד טאוב)

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק מניעת שחרור מחבלים של יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ איילת שקד ושל ח"כים נוספים. ההצעה הובאה להצבעה במליאת הכנסת לאחר שיום ראשון הממשלה הסירה את הערר שהוגש על הצעת החוק. במקביל לדיון בממשלה על הסרת הערר, אירע עניין נוסף שיו"ר הבית היהודי השר בנט לחץ לגביו מתחילת הקדנציה: דיון בקבינט על דו"ח ועדת שמגר לטיפול בנושא שחרור מחבלים. 

חוק יסוד: נשיא המדינה מאפשר לנשיא המדינה לחון פושעים. התיקון להצעת החוק מבקש לאפשר לשופטי בית המשפט אשר דנים בעת משפטי רצח על רקע לאומני, פעילות טרור או רצח כל רצח מתועב אחר,  לשלול  בעת מתן גזר הדין את האפשרות למתן חנינה עתידית, כלומר הגבלה לסעיף החנינה הקיים.

במהלך הדיון בממשלה על הצעת החוק התקבלה בקשת השר אורי אריאל להסמיך את שר הביטחון להחיל את החוק גם על בתי הדין הצבאיים ביהודה ושומרון. החוק יוחל על ידי צו אלוף כפי שדרוש להחלת כל חוק ישראלי בשטחי יהודה ושומרון.

מהבית היהודי נמסר:  "כנסת ישראל החלה היום בהליך חזרת ישראל לשפיות ולהפסקת ההפקרות. זהו לא רק מהלך מוסרי, זהו מהלך מסכל פיגועים. כעת ידע כל רוצח שמהכלא הוא לא יצא חי, ואולי יחשוב פעמיים לפני ביצוע פעולת טרור. הבית היהודי תפעל לאישור החוק באופן סופי בהקדם ותמשיך להילחם נגד שחרור המחבלים גם בעתיד".

השר בנט: "היום הכנסת עשתה צעד נוסף לדיל ה״רצחת-שוחררת״, דיל שקיים רק בישראל. הכנסת אמרה היום: די להפקרות. זהו לא רק מהלך מוסרי, זהו מהלך מסכל פיגועים. אם מדינת ישראל לא עמדה במוסר הפשוט שרוצחים צריכים למות בכלא, אז מעכשיו לא תהיה לה ברירה. אם החוק הזה היה קיים קודם לכן, ייתכן שהרבה רוצחים היו מבינים שלא משתלם לרצוח יהודים. אנחנו נמשיך לקדם את החוק ולהעבירו בהקדם האפשרי".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS