בנט לראשי סניפי הבית היהודי: "אין תחליף ללהיות בחדר בזמן קבלת החלטות"

מועצת ראשי הסניפים של הבית היהודי קיימה במשכן הכנסת ערב הוקרה לפעילותם של ראשי סניפי הבית היהודי. האירוע נפתח בקריאת פרק תהילים ואמירת תפילה להשבת החטופים, כמו כן הוענקה תעודת הוקרה מיוחדת לאילנה דרור חברת מועצת גבעת זאב שתרמה כליה בשבוע שעבר. במהלך האירוע ראשי הסניפים הצטלמו לתמונה קבוצתית עם ח"כ סלמינסקי ועם ניר אורבך להשבת שלושת החטופים, עם הכיתוב: Bring Back Our Boys.בסיום הערב הוענקו תעודות הוקרה לראשי הסניפים.

אייל רותם ו24/06/2014

(צילום: באדיבות דוברות הבית היהודי)

(צילום: באדיבות דוברות הבית היהודי)

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט נפגש עם מועצת ראשי הסניפים של הבית היהודי במשכן הכנסת במסגרת ערב הוקרה לפעילותם של ראשי סניפי הבית היהודי. במהלך הכנס הגיעו להיפגש עם ראשי הסניפים גם השר לאזרחים ותיקים אורי אורבך, סגן שר החינוך אבי וורצמן, סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן, יו"ר הסיעה ח"כ איילת שקד, יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי, וחברי הכנסת שולי מועלם, מוטי יוגב, יוני שטבון ואורית סטרוק, וכן מנכ"ל המפלגה ניר אורבך יו''ר מועצת ראשי הסניפים עמיעד טאוב וסגניו שייקה בשן וחיים גלרמן. 

האירוע נפתח בקריאת פרק תהילים ואמירת תפילה להשבת החטופים, כמו כן הוענקה תעודת הוקרה מיוחדת לאילנה דרור חברת מועצת גבעת זאב שתרמה כליה בשבוע שעבר. במהלך האירוע ראשי הסניפים הצטלמו לתמונה קבוצתית עם ח"כ סלמינסקי ועם ניר אורבך להשבת שלושת החטופים, עם הכיתוב: Bring Back Our Boys.בסיום הערב הוענקו תעודות הוקרה לראשי הסניפים.

"אני רוצה לומר לכם תודה", פתח בנט. "אתם המגע שלנו לעם ישראל. המפלגה יונקת מכם ואנחנו הנציגים שלכם בכנסת ובממשלה. המפלגה עוברת תקופה מיוחדת של צמיחה גם בצמיחה אבל זה בלט גם בהשפעה מעשרת הימים האחרונים סביב החטיפה. התובנה הגדולה שלי שאין תחליף ללהיות בחדר בזמן קבלת ההחלטות. בכל התחומים ההשפעה של הבית היהודי גדולה מאוד".

לדבריו, "ה- 12 מנדטים שלנו לעתים מתפקדים בעוצמה של 30 מנדטים. מי דיבר על ריבונות לפני שנים? זה היה נחלת הימין ההזוי. פתאום מדברים על גוש עציון. וגם בתחום הכלכלי ובתחום החברתי ובאזרחים ותיקים. מטבע הדברים יש בצמיחה גם חבלי לידה. אנחנו משתנים לכיוון טוב של יתר אחריות על מדינת ישראל ועל כל המערכות".

בנט דיבר על הצורך בחוקה חדשה: "אנחנו לא יכולים להתנהל עם מנגנון כמו שהיה בשלושה מנדטים. צריך לעשות התאמות ומצד שני לשמר את הליבה הערכית והאנושית שהביאו אותנו למקום שאנחנו נמצאים. אחד המהלכים המרכזיים, ואני צריך את העזרה שלכם בהעברת חוקה חדשה למפלגה, שהיא חוקה להנהגה המקבעת את הפריימריז שהוכח כמשהו שהרים את המפלגה. עקרון על זה חוקה להנהגה ולצמיחה. חוקה מאוזנת שנותנת משקל למתפקדים, למרכז, ליו"ר שנבחר מהמתפקדים. חוקה גמישה שמאפשרת מצד אחד לציבור לעצב את הרשימה ומצד שני אם צריך תיקונים יש אפשרות לתיקונים.

"הקו הוא כזה: חבר מתפקד למפלגה כמו פעם. מי שחבר עד היום ממשיך להיות חבר. אנחנו חוששים ממחלות שפגעו במפלגות אחרות כמו מפקד ארגזים, ולכן קבענו תקופת אכשרה שחייבים להיות חברים במפלגה 18 חודשים כדי לבחור. ומי שמתפקד יחתום עם תאריך ובכתב ידו כדי שלא יוכלו לערום טפסים לא אמיתיים. אפשר להשתמש בכרטיס האשראי רק על עצמך ולא על אחרים".

ניר אורבך שיבח את מועצת הסניפים ואמר: "מועצת הסניפים היא אחד העוגנים של הבית היהודי ומחברת בין השטח לנבחרים. בשבועות הקרובים נעביר במרכז המפלגה את החוקה החדשה שתאפשר לבית היהודי להגיע לעמדת הנהגה מתוך תהליכים דמוקרטיים ומאוזנים"

עמיעד טאוב אמר כי, "מועצת ראשי הסניפים של הבית היהודי ממשיכה לשמש כנציגת השטח במפלגה ולפעול על מנת להפוך את סניפי הבית היהודי למרכזי פעילות של הציונות הדתית וליצור חיבור בין נציגינו בכנסת ובממשלה לבין הנציגים המקומיים".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. ברכת יישר כוח
    (25/06/2014)
    לק"י. עלו והצליחו ויהיה נועם ה' עליכם
יום א', י' כסלו התש"פ 08.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS