שר החינוך שי פירון:''יש אלימות בהמון מגרשים מעבר לזה הספורטיבי"

שר החינוך שי פירון בכנס אלי הורביץ: ''יש אלימות גם במגרשי הספורט - אבל גם בעוד הרבה מגרשים ואני מציע שלא נחמיץ את ההזדמנות לעסוק בזה. אנחנו כנראה חולים ואנשים חולים זקוקים לטיפול - וטיפול הוא דבר עמוק, שורשי וכואב ואני מציע לא לברוח בבוקר הזה ובתאריך הזה מהשיח הכל כך עמוק הנדרש מאיתנו"

עמי שרון ו05/11/2014

(צילום: באדיבות ארד תקשורת)

ביומו השני של כנס אלי הורביץ לכלכלה וחברה של המכון הישראלי לדמוקרטיה, שנערך בחיפה, ובמסגרת מושב החינוך אמר שר החינוך, הרב שי פירון כי "בזמן הקרוב אציג תכנית לצמצום הפערים גם במישור התקציבי. היא לא תהיה קוסמטית, היא תוסיף שעות רבות למערכת, היא תהווה מפתח והזדמנות לתיקון עוול ארוך שנים".

 "יש הרוצים לצמצם פערים בלי קביעת סל אישי לתלמיד. זה לא ילך. בלי קביעה של סף יסוד המשותף לכלל ילדי ישראל, סך שעות המבטא את חובתה של המדינה לכל תלמידיה, זה לא ילך. לכן, התכנית שנציג תציג את סך השעות הראוי לכל ילד בישראל. מכאן - יבנה השיפוע המוסרי של התקצוב.  בנינו תכנית רצינית, ובעיקר הקפדנו על השיח, על בניית הקואליציה, על השותפים, על ההדרגתיות. חזון שפה ומעשה, תכנים ותוכניות ותקציב ראוי המהווה תשתית אמתית לשינוי המיוחל. זה יקרה בקרוב. זה יקרה כי זו המחויבות, כי זו חובה לאומית. כי הגיע העת".

עוד אמר השר פירון בנאומו כי, "אי אפשר להמשיך לדבר 'על הפערים'. הגיע העת להתמודד איתם. באומץ. היה מי שהפך את הפערים משאלה מוסרית לשאלה פוליטית. העובדה שחלק גדול מהעניים בישראל הם או חרדים או ערבים פגעה במידת האחריות, הכהתה את רגשי הדחיפות, ובמידה מסוימת לבשה פנים מסוכנות שבין הצדקה להכחשה.

 "צמצום פערים אינו רק תכנית כלכלית ואין להסתפק בשינוי שיטות תקצוב. צמצום הפערים חייב להיות יעד תרבותי, ערכי. זו משימה לאומית שיש בה כדי לגבש זהות. לא מצמצמים פערים כדי לפתור בעיה, אלא עם הפערים אנו מערערים על זכות הקיום, מאבדים את החלום, מטשטשים את החיבורים, קורעים קרעים ופוצעים פצעים שיש בהם כדי לסכן הווה ועתיד. צמצום פערים מדבר על ילדים ונשמות. לא על ערבים או חרדים, ספרדים או אשכנזים, מרכז או פריפריה. צמצום פערים מדבר על ילד, על עתיד, על שוויון הזדמנויות. וגם על מדינה שמוסריותה הוא הבסיס לקיומה, וגם על מדינה שגודלה מחייב מדיניות כלכלית אחרת."

 "כל זה בא לידי ביטוי בתכנית האסטרטגית של משרד החינוך: חיזוק מעמדו ויכולתו של החינוך הציבורי לתת מענה מיטבי לכלל החברה הישראלית. החינוך הציבורי מקנה אחרי יסוד מוסכמים והשכלה ראויה המבטאים את ערכיה היהודיים והדמוקרטיים של מדינת ישראל מתוך שאיפה לצמצום פערים וליצירת חברת מופת".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ט"ו כסלו התש"פ 13.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS