מועצת שומרון השיקה: סרטון ויראלי נגד השתכרות בני נוער בפורים

לקראת פורים יצאה מועצת שומרון למערך הסברה במטרה להילחם בתופעת השתייה בקרב קטינים בפורים שכלל: סרטון ויראלי, פעילויות ודיונים עם התלמידים, מכתבי הסברה להורים, מורים ורבנים וכן הפקת קליפ מוזיקאלי בשיתוף התלמידים אשר יוקרן בהכתרות השונות. ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה: "לוקחים אחריות על בני הנוער".

עידן הראל ו01/03/2015

תופעת השכרות במהלך חג הפורים מוכרת ומקובלת גם בישיבות תיכוניות ואולפנות למרות היותן של התלמידים מתחת לגיל 18.

במועצה האזורית שומרון החליטו לעשו לעניין סוף, מתוך הבנה שמי שגורם שלא במודע לבעיית השתייה המוגברת בקרב בני נוער בציבור הדתי הם לעיתים דווקא המבוגרים שחושבים בטעות שאם החבר'ה ישתו קצת ערב אחד בשנה זה לא כ"כ נורא. על כן יצאו האגף לשירותים חברתיים ע"י יוכי רוזנבלט מתאמת הסמים והאלכוהול בשיתוף עם החמ"ד, מחלקת נוער במתנ"ס ומחלקת חינוך במועצת שומרון לקמפיין הסברה.

ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה: "המועצה רואה לנכון לקחת אחריות על בני הנוער ועתידם גם במישורים הבלתי פורמליים. אנו שמחים לראות כיצד הפרויקט שהתחיל במועצה האזורית שומרון, מיושם היום במוסדות רבים ברחבי הארץ וכבר נותן את אותותיו בקרב אלפי בני נוער" עוד הוסיף מסיקה: "זו הזדמנות גם להזכיר למבוגרים: הורים ומורים, קחו אחריות ועצרו את תופעת שתיית אלכוהול בקרב בני הנוער". 

למעשה במועצה פועלים במהלך כל השנה למניעת מצבי סיכון בקרב בני נוער באמצעות תכנית שנתית הכוללת מערכי פעילות לכלל הנוער ומתן מענה פרטני לנוער הזקוק לכך.

מתוך הבנה שלמבוגרים בקהילה יש את הכוח להשפיע על תופעת שתיית האלכוהול המופרזת בפורים בקרב בני הנוער והילדים, החליטה המועצה לצאת בקמפיין הסברתי למבוגרים ולהנהגות הישובים ברחבי המועצה הכולל: סרט ויראלי המיועד לבני הנוער ,פעילויות ודיונים עם התלמידים, מכתבי הסברה להורים, מורים ורבנים וכן הפקת קליפ ויראלי בשיתוף התלמידים אשר יוקרן בהכתרות השונות.

את קמפיין נבחרו להוביל חברי המופע המוזיקלי-חינוכי 'מתבגרים'; חנן בן ארי, יעקב אסרף וניר רובין. "בשבועות האחרונים נפגשנו עם בני ובנות הנוער של השומרון" מספר בן ארי, יוצר המופע, "ניסינו לשים את האצבע על הנקודות הכי רגישות ומדוייקות בכל מה שקשור לשתיית אלכוהול בכלל, ופורים בפרט".

המפגשים עם בני הנוער והממצאים שעלו מהם הולידו את הסרטון הויראלי "דוגרי" שיצא לרשת לפני שבועיים, ואת השיר "ילדי האור", שיוצא היום בקליפ ארט-מילולי שמסכם את הקמפיין.

הסרטון שנשלח לבני הנוער לקראת פורים:

קליפ ויראלי שיצא היום ויוקרן בהכתרות השונות בקרב בני הנוער:

 

קרדיטים לשיר ילדי האור:
מילים ולחן: חנן בן ארי
עיבוד והפקה: יעקב אסרף
שירה: ניר רובין, יעקב אסרף וחנן בן ארי
נשיפה: ניר רובין
גיטרות, סאזבוש ותכנותים: יעקב אסרף.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', כ"ח טבת התש"פ 25.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<נובמבר, 2019>
אבגדהוש
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS