ח''כ גילאון באזכרה לאורי אורבך ז''ל:''הוא תמיד איחל לי הצלחה גדולה במפלגה קטנה''

דמעות וחיוכים.מאות ממכריו ומוקיריו של השר אורי אורבך ז''ל השתתפו בערב לזכרו במודיעין שנערך תחת הכותרת:''דורש טוב לעמו ודובר שלום לכל זרעו''.בין הדוברים:הרב דוד לאו, השר בנט, ראש העיר חיים ביבס, הרב צפניה דרורי, עירית לינור, ח''כ אילן גילאון, קובי אוז ועוד.

עמיעד טאוב ו19/03/2015

גילאון.איחל לי הצלחה גדולה (צילום: עמיעד טאוב)

נדמה כי רק אורי אורבך ז''ל יכול היה לקבץ מגוון שכזה של אנשים מסיון וידידיה מאיר שאול מייזליש ועקיבא נוביק ועד ח''כ גילאון ועירית לינור.בערב לזכרו שנערך אמש בישיבת מודיעין נצבו זה לצד זה אנשי תקשורת וחברי כנסת, דתיים וחילוניים, צעירים ומבוגרים.הערב שלווה בפסוק שנחקק גם על מצבתו ''דורש טוב לכל עמו ודובר שלום לכל זרעו'' אכן ייצג את דרכו של אורבך ז''ל.

את הערב הנחתה רעייתו מיכל והוא לווה בסרטונים ובהם מיטב נאומיו של אורבך ז''ל שקצרו צחוקים רבים בקהל.הרב דוד לאו פתח בדברי שבח על אישיותו של אורבך ולאחריו עלה הרב צפניה דרורי מקרית שמונה בה למד אורבך שסיפר על כשרונו של אורבך שצץ כבר בימי לימודיו בישיבה, הציג מתנה מקורית שאורבך יחד עם המאייר צרק'ה הכינו לו ליום נישואיו החמישים והקריא שיר שחיבר אורבך ז''ל.

יו''ר הבית היהודי נפתלי בנט ציין כי אורי קיווה שהבית היהודי יהווה גשר המחבר בין המגזרים השונים. ''אמנם בבחירות אמש דרכו על הגשר, אבל אנחנו נפעל על מנת שהוא יהווה גשר לחיבורים''הוסיף בנט.

ח''כ אילן גילאון סיפר כי עבורו אורי היווה את שליח הציבור האולטמטיבי ותיאר סיטואציות מההווי הפרלמנטרי אותו חלקו יחדיו ובין היתר כי תמיד איחלו האחד לשני ''הצלחה גדולה במפלגה קטנה''.

אחיו של אורי דובי תיאר את שנות ילדותם בפ''ת ואת אופיו הצנוע של אחיו ואילו עירית לינור תיארה בגעגוע את השנים המשותפות בתוכנית המילה האחרונה ואת יכולתו של אורבך ז''ל לפרק מחיצות ולחבר בין חלקים שונים בעם.את הערב ליוו הפייטן קובי אוז ונגני ''מזמורי נבוכים''.

הרב דרורי.אבידה לעם ישראל (צילום: עמיעד טאוב)

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. ערב הזכרון
    (22/03/2015)
    ערב הזכרון היה מיוחד ויחודי לאיש היחיד והמיוחד יהיה זכרו ברוך וזכור אותו לעד
יום ו', ט"ו כסלו התש"פ 13.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS