יו''ר אמונה ''חושדת'' בשר המשפטים

יו''ר ''אמונה'' ליאורה מינקה פנתה לדניאל פרידמן שר המשפטים בדרישה להשהות את מהלך מינוי הדיינים המתוכנן ליום ב' הקרוב ''כטירון פוליטי' מנסים גורמים פוליטיים לגרור אותך למלכודת דבש'' כותבת מינקה

עמיעד טאוב ו16/03/2007

מינקה.חרדה מהתחרדות הדיינים (צילום: באדיבות תנועת אמונה)

ביום שני הקרוב, תתכנס הוועדה למינוי דיינים בראשות שר המשפטים החדש פרופסור דניאל פרידמן כדי להחליט על מינויים של כ - 15 דיינים חדשים לבתי הדין הרבניים.
במכתב זועם ששלחה יו"ר אמונה ליאורה מינקה לשר היא מביעה פליאה על הכינוס המהיר בטרם נשמעה עמדתו של השר בעניין ודורשת להשעות את מינוי הדיינים .
מינקה כותבת כי יש לה "יסוד סביר להניח ולחשוש שאישים ו/או גורמים פוליטיים, מנסים לגרור את שר המשפטים בהיותו עדיין "טירון פוליטי", אל מלכודת, הנדמית כמלכודת של דבש".
מינקה הוסיפה כי מזה תקופה ארוכה מנהלים ארגוני הנשים - ו"אמונה" בתוכם מאבק חריף על אופייה של מערכת השיפוט הרבנית.
עוד כותבת מינקה כי היא מצפה מפרידמן שיאמץ את עמדתו בדבר העמקת תהליך המיון וההכשרה של השופטים, גם בנושא מינוי הדיינים. "אנו סבורות שהדיינים חייבים להיות לא רק אנשי הלכה מובהקים, אלא גם בעלי רקע מתאים והשכלה כללית ותפיסת עולם רחבה, שנפרשת אל מעבר לבית המדרש. חשוב לכל מי שהמערכת קרובה ללבו, שהדיינים יהיו מעורים היטב בהוויה ובחברה הישראלית, ויגלו רגישות למצוקתן המתמשכת, העולה השמימה, של מסורבות גט הכבולות בעגינותן ונתונות לסחיטה ולמרמס".
מינקה אף מציינת כי היא חוששת מהתחרדות הוועדה שחבריה קבעו את הרשימות מראש"חלק מחברי הועדה כבר הגיעו ל"הבנות" פוליטיות, בנוסח של "שמור לי, ואשמור לך" - והגוון והצבע והכיוון הוא אחיד. בתי הדין הרבניים שבים "להתחרד", וזה באמת מעורר חרדות".
בסיום מכתבה קוראת מינקה לפרידמן לא לפעול כאילו בתי-הדין הם עניין לדתיים:"אתה בודאי יודע שחשיבותם עצומה לכלל הנשים ולכלל הציבור בישראל, אנו קוראות לך שלא להיחפז, מערכת בתי הדין הרבניים "הרוויחה" ביושר את הבקורת הציבורית החריפה כלפיה, לא פעם משום אופיים, עמדותיהם והתנהגותם של הדיינים, שנכנסו למערכת מבלי שעברו סינון נכון ונבון, תנועת האישה הדתית-לאומית, ורוב הציבור בישראל, מצפים, למען כבוד התורה והיהדות, למען כבוד האישה, האדם והחברה כולה - לבחירתם של דיינים קשובים יותר, רגישים יותר ומסתגרים פחות".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. אין מה לחשוד
    (19/03/2007)
    המושחתים תמיד מנצחים במדינה
יום ב', י"א כסלו התש"פ 09.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS