"אוי לה לספינה שאבד קברניטה"

ראש ישיבת הר עציון ובכיר רבני הציונות הדתית הרב אהרון ליכטנשטיין הלך לעולמו.ארגון רבני צהר :''הרב היה גאון יוצא דופן בעל מחוייבות מוחלטת לעולם ההלכה לצד רגישות מוסרית ואנושית יוצאי דופן, אוי לה לספינה שאבד קברניטה".

 

 

עמי שרון ו20/04/2015

הרב ליכטנשטיין זצל.גאון הדור (צילום: נבו כץ)

הרב אהרן ליכטנשטיין ראש ישיבת  הר עציון המכונה גם ישיבת ''הגוש'' ושוכנת באלון שבות, הלך הבוקר (יום ב') לעולמו בגיל 81 שנה. הרב ליכטנשטיין, חתן פרס ישראל לספרות תורנית ודוקטור לספרות אנגלית עמד בראש הישיבה לצד הרב עמיטל זצ''ל מאז הקמתה והעמיד עשרות אלפי תלמידים. הרב ליכטנשטיין נחשב לבכיר רבני הציונות הדתית ולמובילי הקו המתון מלכתחילה.הלוויתו תצא מחר (ג') בבוקר  בשעה 10 מישיבת הר עציון שם יינשאו הספדים לזכרו אל הר המנוחות בירושלים שם ייטמן.

ארגון רבני צהר הביע צער עמוק עם לכתו של הרב אהרן ליכטנשטיין ראש ישיבת הר עציון לעולמו:''הרב ליכטנשטיין היה מגדולי רבני הציונות הדתית והיה לגאון יוצא דופן השולט בכל חדרי התורה לצד ידע מדהים בכל מכמני התרבות והספרות העולמית. לרב הייתה מחוייבות מוחלטת לעולם ההלכה לצד רגישות מוסרית ואנושית יוצאי דופן. הרב היה חבר בועדת הארבעה שהורכבה מגדולי רבני הציונות הדתית ושתפקידה היה ללוות את ארגון צהר בראשית דרכו. "אוי לה לספינה שאבד קברניטה" .

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן ספד לרב אהרון ליכטנשטיין: "הרב ליכנטנשטיין היה תלמיד חכם עצום שהעמיד דורות של תלמידי חכמים בעמקות רבה והמשיך את שיטת הלימוד של חכמי בריסק אותה למד מחמיו הגרי"ד סולובייצ'יק זצ"ל. הרב ליכטנשטיין היה מעמודי התווך של עולם התורה הציוני-דתי. הרב האמין בכל מאודו שבני ישיבות הסדר יכולים להיות תלמידי חכמים גדולים וששירות בצבא אינו מעכב בעדם.

 ראש ישיבת ההסדר "מאיר הראל" במודיעין הרב (אל"מ מיל') אליעזר שנוולד מביע צער עמוק על פטירתו של ראש ישיבת הר עציון הרב אהרון ליכטנשטיין זצ"ל ושולח את תנחומיו למשפחתו.הרב אהרון ליכטנשטיין זצ"ל היה מורה לדור של תלמידים שהמשיכו את דרכו, בכל רחבי החברה, בחינוך וברבנות וכתובת לרבים לעצה ישרה נטולת פניות ולתושייה. שם למדנותו הבריסקאית הגאונית וחריפות הגיונו יצא למרחוק, ורבים ביקשו תורה מפיהו, ולהתברך מדרך למדנותו המיוחדת. הרב ליכטנשטיין זצ"ל היה בין המניחים את הגשר בין עולם הרבנות והתורה הארץ ישראלי ובין עולם התורה הציוני בארה"ב. הוא שימש שופר לתורת רבו הרב סולוביצי'ק, ופתח את לה הצוהר לבני התורה בארץ, הוביל דרך של תורה מאוזנת המחוברת לחיים, והיה "מתלמידיו של אהרון אוהב שלום ורודף שלום".

הרב חיים נבון כתב בדף הפייסבוק שלו:''הרב אהרן ליכטנשטיין, גאון הדור ופארו, מורי ורבי, זכר צדיק לברכה. האיש הביישן, העדין והמופנם, שמלוא כל הארץ שמו ותורתו, כתביו ובעיקר תלמידיו''. עד תום ימי השבעה יוקדש הדף רק לתורתו ולמורשתו של הרב הכ"מ.

ח"כ ניסן סלומינסקי יו"ר ועדת הכספים (הבית היהודי): " הבוקר נפטר אחד מגדולי ראשי הישיבות והוגי הדעות של הציונות הדתית, הרב ליכטנשטיין זצ"ל. רבות ניתן לספר על הרב , אך אחד מהדברים הרבים אשר אפיינו אותו הינה היכולת האדירה לחבר את עולם התורה הרוחני, לעולם הגשמי, ולהעמיד דורות רבים של תלמידים אשר מיישמים את דרכו הייחודית הלכה למעשה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS