שריפת ספרי קודש וונדליזם חמור בנצרת עילית

ספרי קודש שרופים וסידורים מוצתים בסניף בני עקיבא בנצרת עילית שנפרץ והושחת באופן חמור. מזכ"ל בני עקיבא דני הירשברג: "אנו מזועזעים מהפגיעה הקשה בסניף. אני מקווה שהפוגעים ייתפסו בהקדם והפגיעה המתמשכת בסניף תיפסק."נשיא המדינה ראובן ריבלין: ''אני מזועזע''.

אייל רותם ו21/05/2015

(צילום: באדיבות אלישע סנדמן)

(צילום: באדיבות אלישע סנדמן)

סניף בני עקיבא בנצרת עילית נפרץ והושחת באופן חמור ביותר. הפורצים חיללו את בית הכנסת של הסניף והציתו ספרי קודש, סידורים ודפי לימוד המשמשים את חברי הסניף. בנוסף, פגעו הפורצים באופן קשה בפלוריסנטים, מנורות וציוד רב, ופיזרו צבעי גואש ברחבי הסניף. בסניף, המורכב משני מבנים, נותרו הרס וחורבן קשים, ונזקים שיידרש זמן לא מועט לתקנם.

האירוע התרחש סמוך להגעת החניכים והמדריכים ל"פעולת אמצע שבוע" בסניף. במקום נצפו שני נערים כשהם יוצאים מהמקום, כאשר במהלך עזיבתם אף ניסו לפגוע באחד החניכים. תנועת בני עקיבא הגישה תלונה במשטרה בעקבות האירוע - שמצטרף לשתי פריצות נוספות שאירעו במקום בשנה שעברה. עם זאת, זהו האירוע החמור והמשמעותי מכולם שהותיר רושם קשה ביותר על חברי הסניף.

מזכ"ל תנועת בני עקיבא דני הירשברג: "אנו מזועזעים מהפגיעה הקשה בסניף. אני מקווה שהפוגעים ייתפסו בהקדם והפגיעה המתמשכת בסניף תיפסק. נעשה הכל כדי להחזיר את הסניף לפעילות תקינה בהקדם. למרות כל המכשולים, בני עקיבא תמשיך להפיץ את האור באהבה ובאמונה."

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שוחח עם מזכ"ל בני עקיבא דני הירשברג והביע בפניו זעזוע מהמעשה החמור בסניף בני עקיבא בנצרת עילית. הנשיא התעניין בפרטי המקרה, חיזק את ידי התנועה והביע הערכה לפועלה. הנשיא הבטיח לסייע ככל שיידרש על מנת שמקרים מסוג זה לא יישנו בעתיד.

הירשברג אמר לנשיא כי בכוונת התנועה להשלים עוד היום את ניקיון המקום ולהיערך לקיומו של ליל לימוד תורה בחג השבועות.

בעקבות האירוע, חברי הסניף ייפגשו בשבוע הבא עם בני נוער ממוצא ערבי על מנת להביע אמירה ברורה שאירועים מסוג זה אינם מקובלים. כמו כן יצוין, כי במהלך היום הביעו מזכ"לי תנועות הנוער הציוניות זעזוע מהמקרה ובקשו לחזק את חברי בני עקיבא.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', כ"ה טבת התש"פ 22.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS