הרכבת של זק''א

יהודה משי זהב ומפקדי זק"א התארחו לסיור היכרות ולימודים ברכבת ישראל, נסעו בקטר, נזכרו במקרים הקשים בהם נעצרה תנועת הרכבות לצרכי עבודתם וקיבלו מתנה שתסייע להם בעבודתם.

עמי שרון ו01/06/2015

(צילום: באדיבות נתי שפירא)

(צילום: באדיבות נתי שפירא)

הביקור של מפקדי זק"א ברכבת ישראל נערך כהמשכו הטבעי של שיתוף הפעולה ההדוק הנעשה עם הארגון לאורך כל ימות השנה. שיתוף פעולה בא לידי ביטוי באירועי הצלה לאורך המסילה ובנהלי עבודה.

ברקע לביקור יש לציין כי בין רכבת ישראל לארגון זק"א קיים ממשק עבודה משותף רב שנים באירועי חירום על פסי הרכבת, לפי הנתונים מעת לעת יש הרוג כתוצאה מתאונה קטלנית עם רכבת. ולא פעם בשל 'עבודת הקודש' של מתנדבי זק"א, נעצרת תנועת הרכבות למשך שעות על חשבון אלפי הנוסעים.

בהנהלת רכבת ישראל ובארגון זק"א הוחלט לקיים סדרה של מפגשים כדי להיטיב ולייעול את עבודת הקודש של המתנדבים ובשיתוף פעולה מקסימלית של הנהלת הרכבת.

בביקור נסעו מפקדי הארגון בקטר במסלול מתל אביב לחיפה. כשבמהלכו הם קבלו הסבר מסמנכ"ל בטיחות ברכבת ישראל מר אודי קפלנסקי. מפקדי זק"א עמדו מקרוב על אמצעי הבטיחות המיוחדות שנוקטת בהם רכבת ישראל, על הבעיות והיכולת המוגבלת של נהג הקטר בעת התנגשות, כשזמן העצירה של הרכבת הוא מרחק של אלף מטר.

במהלך הביקור הפתיעה הנהלת הרכבת הקצתה לארגון זק"א שלש ערכות תאורה מקצועיות ומבצעיות הנדרשים לעבודת המתנדבים בזירת רכבת, ערכות הנותנות מענה גם בתאורת היצף שטח, גם למרחק, וגם לסריקה.

יו"ר זק"א יהודה משי זהב הודה למנכ"ל רכבת ישראל מר בועז צפריר, על יום הסיור הלבבי ועל שיתוף הפעולה ובהבנות המשותפות של ערך 'כבוד המת' ועוד יותר 'כבוד החי'. ועל התשורה הייחודית, "ישנה חשיבות רבה לציוד התאורה המיוחד שיהיה זמין למתנדבים בשטח, הציוד יותקן באמבולנסים של זק"א ויתנו מענה בזמן אמת במקרים של אירועים בשעות הלילה" אמר משי זהב.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', ז' כסלו התש"פ 05.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS