סקירת נדל"ן: כך מתפתחת ראש העין בשנים האחרונות

המיקום הנהדר במרכז הארץ, רפורמת "מחיר מטרה" של משרד השיכון, ובעיקר תנופת הבנייה של השכונה החדשה במזרח העיר, הופכים את ראש העין לעיר אטרקטיבית ומעניינת שצפויה להמשיך ולהביא אליה משפחות וזוגות צעירים מהמגזר הדתי.

קובי דופלט ו03/06/2015

(צילום: באדיבות דינה כהן)

מספר שנים עברו מאז שהחלו לשווק את הבנייה בשכונה המזרחית בראש העין, העיר ששוכנת באחד המיקומים המרכזיים בארץ, וגם אותה, הסטיגמות מהעבר לא עוזבות. אבל מהעיר המתחדשת ששוכנת סמוך לכביש 5 ולכביש 6 וגובלת סמוך לקו הירוק, ניתן להביט לעבר נוף משגע ויש בה שטחים עצומים שבימים אלה בונים בהם אלפי יחידות דיור.

במהלך השנים האחרונות האוכלוסייה הדתית בעיר מעניינת ומגוונת יותר, ויש בה ציבורים גדולים של חרדים ודתיים, במספר קהילות שונות ברחבי העיר. כך, כל אדם יכול למצוא לעצמו קהילה מתאימה לצרכיו הדתיים. אם בעבר היה ידוע שראש העין הנה נחלתם של בני העדה התימנית, היום כבר ידוע שהמצב מעט שונה. דבר זה, מתפתח מיום ליום, ובעיקר עם התפתחות העיר והרחבת השכונות החדשות בה ("ראש העין החדשה").

עיקר הדירות החדשות נבנות במסגרת הפרויקטים החדשים שנבנים באזור החדש והמזרחי של העיר ("פסגות אפק"). על הבנייה באזור המתחדש ניתן להשקיף כאשר נוסעים על כביש 5 לכיוון מזרח, בו משווקות דירות בכל הגדלים על ידי מספר חברות, בהם חברת גיא & דורון לוי, חברת צרפתי שמעון, פרץ בוני הנגב, חברת דונה, ועוד. גם בשכונות הוותיקות ישנן דירות בבנייה, אם כי בהיקפים קטנים בהרבה.

רוב החברות אינן מייעדות את הפרויקטים רק לציבור הדתי באופן בלעדי. עם זאת, משפחות מהמגזר הדתי יוכלו למצוא את משכנם בכל אחד מהפרויקטים, ללא בעיית התאקלמות מיוחדת, בעיר אשר נמצאות ומוקמות בה תשתיות חדשות.

מבחינת מחירים, האזור החדש והאיכותי הוא גם היקר יותר. ב"פסגות אפק" תוכלו למצוא דירת שלושה חדרים במחיר של 1,200,000 ₪ ומעלה, דירת ארבעה במחיר 1,400,000 ₪ וצפונה, ודירת חמישה חדרים סביב 1,600,000 ₪. עם זאת, במקרה שתבחרו לקנות דירה חדשה באזורים הוותיקים של ראש העין, אמנם תהיה לפניכם מלאכה קשה בדרך לחיפוש הדירה, שכן היצע הדירות באזורים אלו נמוך ביותר, אך גם המחירים נמוכים בהרבה.

למרות האטרקטיביות של האזור החדש, ישנה תחרות בין חברות הנדל"ן שמשווקות את הפרויקטים השונים ומעוניינות לעמוד בקצב הרכישה. כך, רק לפני כחודש, כמה חודשים לפני תחילת אכלוס הפרויקט של חברת "דונה" בפסגות אפק, יצאה החברה במבצע חדש. במסגרתו, מי שירכוש דירה בפרויקט ישלם מקדמה של 420,000 ₪ עבור דירת 4 חדרים, שהם 30% משווי הדירה, ואת שאר הסכום ישלים בקבלת המפתח. דבר זה, צפוי להקל על זוגות צעירים אשר רוכשים דירה ראשונה ומתמודדים עם תשלומים כפולים של משכנתא ושכר דירה.

אם אתם מעוניינים לקנות דירה מיד שנייה הסיפור קצת אחר. במקרה כזה, לאזורים הוותיקים בעיר יהיה יתרון רב, מכיוון שבהם קיים היצע רחב ומגוון של דירות בכל הגדלים, כך שיאפשר לקונה הפוטנציאלי לקנות דירה במחיר זול יותר (דירת שלושה חדרים יכולה להגיע קרוב ל- 1,000,000 ₪). אמנם לא מדובר בשכונה החדשה, אך היתרון שבאזורים אלה הוא שהשירותים החברתיים והקהילתיים מפותחים וקרובים יותר.

גם הרפורמה החדשה של משרד השיכון והבינוי, "מחיר מטרה", תסייע בהורדת המחירים לזוגות וליחידים שזכאים לכך, והיא צפויה לגרום לרוכשים נוספים להגיע לעיר. כך או כך, בניית השכונה החדשה במזרח ראש העין ("פסגות אפק"), תרמה רבות להגדלת היצע הדירות באזור זה להורדת מחירים באזורים הוותיקים בעיר. השינוי שעוברת העיר מאפשר לזוגות דתיים רבים לקנות דירה במחיר זול (יחסית לאזור המרכז), במיקום מצוין, ועם אפשרות למציאת קהילה מתאימה ושירותים חברתיים מפותחים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS