סקירת נדל"ן: כך הפכה קרית גת לאטרקטיבית

העלייה במחירי הדיור בערים הגדולות הביאה רבים לחשוב על אפשרויות חדשות לקניית דירה, גם בפריפריה. ההתפתחות של השכונה החדשה בקרית גת, הקרבה היחסית למרכז, והתקווה שבעתיד תצמח במקום קהילה דתית משגשגת, עונה על הדרישות וצפויה להמשיך ולהביא לאזור משפחות רבות מהמגזר הדתי.

קובי דופלט ו17/06/2015

(צילום: באדיבות ארזים (ג.י.א))

בשנים האחרונות עלו מחירי הנדל"ן בישראל בעשרות אחוזים, בעיקר באזורי הביקוש במרכז הארץ. בין המקומות אשר נהנו ממחירים שפויים למרות העלייה החדה היו אזורי הפריפריה. כך, בדרום הארץ ובצפונה, ביישובי יהודה ושומרון ובמקומות מרוחקים אחרים מהערים הגדולות בישראל אפשר להנות ממחירים נוחים וזולים יותר מאשר באזור המרכז.

קרית גת היא דוגמה טובה למקומות אלו. העיר הותיקה שבה מתגוררים מעל 50 אלף תושבים, נהנית ממיקום מצוין יחסית ומנגישות תחבורתית טובה בין שני כבישים ראשיים (35 ו-40) ועם תחנת רכבת שסמוכה למרכז העיר. מיקומה של העיר בפריפריה גורם למחירי הדירות בה להיות נמוכים, כי בכל זאת, על אף הבנייה החדשה והפרויקטים האיכותיים, זו עדיין קרית גת.

האוכלוסייה הדתית בעיר אמנם אינה גדולה, לפחות לעת עתה, ועד לאכלוס השכונה החדשה בעיר, "כרמי גת". אך גם בלעדיה, יש בעיר מעל ל-30 בתי כנסת (רובם של קהילת עדות המזרח), ישיבת הסדר בראשות הרב שלמה לוי, וכן גרעין תורני עם כ-80 משפחות אשר פועל מטעם ארגון "קהילות". הגרעין התפתח בהקמת תושבי העיר, ולכן החיבור של הגרעין עם תושבי המקום טוב יחסית.

עיקר הדירות החדשות שעומדות למכירה בקרית גת נמצאות בפרויקט החדש, "כרמי גת", שמוקם מצפון לעיר הותיקה, אשר בסופו, הוא יכלול כ-7,500 יחידות דיור מכל הגדלים והסוגים. חברת "באמונה" אחראית על שיווק הדירות לקהל הדתי לאומי והיא מנסה ליצור קבוצה איכותית של זוגות צעירים כדי לאפשר מחיר אטרקטיבי של קבוצת רכישה. על אף שחברות נוספות משווקות את הדירות בשכונה גם לציבורים נוספים, היצע הדירות הגדול מקנה לציבור הדתי את האפשרות לפתח במקום חיי חברה וקהילה מגזריים ותוססים. כל זה במרחק 35 דקות נסיעה ברכבת לתל אביב, ו-25 דקות נסיעה מבאר שבע.

מבחינת מחירים, האזור החדש והמתפתח מפתיע במחיריו האטרקטיביים ותוכלו למצוא בו דירת שלושה חדרים תוכלו למצוא במחיר מוזל של כ-730,000 ₪ ומעלה. הפער בין מחיר דירת שלושה חדרים לדירת ארבעה חדרים קטן יחסית, ודירת ארבעה חדרים ניתן למצוא החל ממחיר של 790,000 ₪. עם זאת, דירות חמישה חדרים עולות קצת יותר, סביב 910,000 ₪ ומעלה. דירות פנטהאוז עולות החל מ-1,600,000 ₪ ובתים צמודי קרקעי יעלו לכם החל מ-1,150,000 ₪.

מלבד חברת "באמונה", אפשר בהחלט להתעניין בשיווק הדירות ב"כרמי גת" גם בחברות נוספות, בהן חברת גינדי החזקות, י.ח. דמרי בנייה ופיתוח בע"מ, חברת דונה, קבוצת גבסו, ועוד. עם זאת, בחלק גדול מהפרויקטים המשווקים על ידי חברות אלו, המחירים יהיו מעט גבוהים יותר מהמחיר שחברת "באמונה" מבקשת לקדם.

מחירי הדירות מיד שנייה בחלק הוותיק של העיר עשויים להיות זולים בהרבה, כיאה לפריפריה. כך, דירות שלושה חדרים עשויות להימכר גם במחיר של כ-650,000 ₪ ודירות ארבעה חדרים ניתן למצוא גם במחיר של 850,000 ₪. במפתיע, דירות חמישה חדרים מיד שניה יקרות יותר (לעתים גם מדירות חדשות), וגם אם מאד תתאמצו, יהיה קשה למצוא דירת חמישה חדרים בפחות מ-1,100,000 ₪.

חשוב לזכור, שעל אף המחירים הנמוכים של דירות מיד שניה שנמכרות באזורים הותיקים של קריית גת, באזורים אלו לא תוכלו להנות מהשגשוג ומההתחדשות שעתידים להיות בפרויקט "כרמי גת", על כל המשתמע מכך. כמו כן, אחד היתרונות העקיפים של הפרויקט החדש הוא שיקום וסיוע לפיתוח העיר הוותיקה, הן על ידי העלאת המעמד סוציו-אקונומי הנמוך שלה, והן בעזרת פיתוח הרחובות המסחריים שבה לעומת מרכז העיר המיושן שלא עבר חידוש עשרות שנים.

כך או כך, התפתחות השכונה החדשה בקרית גת צפויה להדהד באוזנינו במהלך השנים הקרובות, ונראה שעתידה צפוי להיות בהחלט ורוד. נראה כי מצוקת הדיור באזור מרכז הארץ הביאה רבים בציבור הדתי ובציבור הכללי לחפש אחר אפשרויות נוספות לקניית דירה. בעקבות כך, התפתחות העיר וההגעה הצפויה של משפחות וזוגות צעירים רבים לשכונה, הבנייה המאסיבית והחדשה, וכן הקרבה היחסית לאזור המרכז (רק 45 דקות נסיעה ברכב; ו-35 דקות ברכבת לתל אביב), צפויה לגרום למשפחות רבות בציבור הדתי לשכן את ביתם החדש באזור לכיש.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. קרית גת לא אטרקטיבית
    (02/07/2015)
    בקרית גת אין עבודה, אין תרבות אין השכלה גבוהה אין איכות חיים. לכן היא לא אטרקטיבית המציאות בעיר לא מצדיקה מחירים כאלה. למרות המיקום, התחבורה, כביש 6 והאיזור תעשייה אין בעיר הזאת כלום
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS