​תערוכת כרזות לציון 10 שנים להתנתקות: יש הרבה כאב על העקירה אך גם אופטימיות ותקווה

עשור להליך ההתנתקות מגוש קטיף: נערך אירוע הפתיחה לתערוכת כרזות בבית האמנים בתל אביב. יו"ר המועצה הציבורית של מרכז קטיף, שלמה קוסטינר: "יש בזה מן הסמליות שתהליך ההתנתקות שיכל להוביל למלחמת אחים לא הסתיים כך. והיום חברנו מרכז קטיף לבית האמנים בתל אביב כדי להבליט את הצורך בחיפוש המשותף.

אייל רותם ו22/06/2015

(צילום: באדיבות המרכז להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון)

(צילום: באדיבות המרכז להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון)

לפני כשלושה חודשים נפתחה תחרות לעיצוב כרזה אשר תבטא את המשמעות הרחבה של העקירה מגוש קטיף. התחרות שנערכה ביוזמת מרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון התקיימה על רקע ציון 10 שנים לעקירה.

לאחר שנשלחו עשרות סקיצות, החליטה ועדת השיפוט כי הכרזות ראויות יוצגו בגלריה בבית האמנים בתל אביב ובמקומות נוספים. העבודות נבחרו ע"י ועדת שיפוט מקצועית: אבנר בר חמא- יו"ר, אמן בין-תחומי ואוצר, מכללת 'תלפיות', חולון. אריה ברקוביץ- אמן ואוצר, מנהל בית האמנים בתל אביב. יגאל גרוס- מעצב גרפי, ראש החוג לעיצוב גרפי, מכללת 'אמונה', ירושלים .

במהלך האירוע נערך טקס חלוקת הפרסים: במקום הראשון זכה ב-8000 ₪ מתניה דייפני מהמכללה האזורית אשקלון. במקום השני זכה אביתר פלד ממכלת שנקר ב-6000 ₪ ובמקום השלישי זכה יואב כהנא ממכלת תלתן חיפה ב-3000 ₪.

יו"ר המועצה הציבורית של מרכז קטיף, שלמה קוסטינר אמר במהלך האירוע: "דווקא היום כשהזירה הישראלית סובבת במחלוקת בנושא התרבות בין ימין ושמאל בחרנו להציג תערוכה של כרזות לציון עשר שנים להתנתקות בבית האמנים בתל אביב. יש בזה מן הסמליות שתהליך ההתנתקות שיכל להוביל למלחמת אחים לא הסתיים כך. והיום חברנו מרכז קטיף לבית האמנים בתל אביב כדי להבליט את הצורך בחיפוש המשותף. אנו שמחים על ההתעניינות המרובה של תושבי תל אביב למיצג האמנותי לציון עשר שנים להתנתקות".

יו"ר ועדת השיפוט, אמן בין-תחומי ואוצר, אבנר בר חמא, סיפר: "בפניה לסטודנטים במכללות לאמנות ולעיצוב, לבטא בכרזה את המשמעות של האירוע המכונן של העקירה מגוש קטיף, סברנו שזהו דור צעיר, שחזה בגיל צעיר באירועי התקופה הטראומטיים דרך אמצעי התקשורת בכלל והמסך הקטן בפרט.

לא פנינו למעצבים מקצועיים מלכתחילה וזאת על מנת לבחון הצעות המבטאות את השקפתו של דור ההמשך. לשמחתנו, בהצעות שהוגשו לתחרות, יש אמנם הרבה כאב על העקירה וההתנתקות אך יחד עם זאת, גם הרבה אופטימיות ותקווה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ב טבת התש"פ 19.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS