סלומינסקי סילק את שפיר מדיון בנושא החטיבה להתיישבות

עימות חריף בוועדת חוקה בדיון על החטיבה להתיישבות, ח"כ סתיו שפיר הוצאה מהדיון. סלומינסקי לשפיר: ''שבענו מההצגות הפופוליסטיות שלך".

אייל רותם ו14/10/2015

(צילום: ארגון מעגלים)

יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת ח"כ ניסן סלומינסקי הרחיק את ח"כ סתיו שפיר מהדיון שעסק בהצעת חוק של ח"כ בצלאל סמוטריץ' הצעה שמבקשת לעגן בחקיקה את ההתקשרות בין ממשלת ישראל לבין החטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית העולמית.

יוזם הצעת החוק ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר בדיון "תפקידה וסמכויותיה של החטיבה נקבעות ע"י הממשלה. החטיבה מגשימה את מדניות הממשלה, ומותר לה להחליט שהיא מיישבת את יהודה ושומרון בלי לעצבן את האמריקאים. אבל השמאל רוצה לשים אצבע בעין לברק אובמה ולג'ון קרי. לולא היו פה שטינקרים שרצים ומלשינים בעולם, אולי לא היה צורך בחוק". דבריו שוסעו שוב ושוב ע"י חברי הכנסת שפיר, רוזין בירן ועוד.

ח"כ סתיו שפיר טענה כי ליו"ר הוועדה אסור לנהל את הדיון "אתה בניגוד עניינים כיון שהמפלגה שלך נהנית מהחטיבה. אני יודעת שהקרירה הפוליטית שלך תלויה באנשי החטיבה. אולם המחויבות שלנו לדאוג שהכספים יגיעו ליעדם". שפיר הוסיפה ואמרה, "אני משתגעת מהחוצפה שאני מבקשת פעם אחר פעם נתונים כספיים של החטיבה, מבטיחים לי ולא עומדים בהתחייבות. בדרך לא דרך השגתי נתונים, והסתבר לי ש 75% מכספי התמיכה של החטיבה, הועברו להתנחלויות ורק את הפרורים נותנים לנגב ולגליל. הפערים גדולים ובלתי נסבלים". לדבריה, "יש סימנים לעבירה על החוק". שפיר הוסיפה וטענה "החטיבה מעבירה מיליוני שקלים לעמותות של פוליטיקאים. ובשל כך החטיבה נמצאת בחקירה כחלק מחקירת פרשת ישראל ביתנו". כאמור, לאחר חילופי דברים קשים בין סלומינסקי לשפיר, זו הוצאה מהדיון.

ח"כ דב חנין אמר ורמז "גם אם החוק יעבור ברוב הקואליציוני, הסיבוב הבא יגיע בפורומים שונים וכולכם תצטרכו לתת תשובות. אתם מבקשים להפוך עקום לישר" אמר חנין.

חברי הכנסת חיים ילין ואיתן ברושי הביעו תמיכה בחטיבה, אולם דרשו שזו תפעל בשקיפות. לעומתם, חברי הכנסת יעל גרמן מיכל בירן ומיכל רוזין התנגדו להצעת החוק ותקפו בחריפות את פעולות החטיבה הנעשות ללא שקיפות.

ח"כ ציפי לבני אמרה "אם הממשלה רוצה לבנות, יש לה את משרד השיכון ואז נדע מה ההחלטות ולאן הולך הכסף. אני בעד התיישבות בכל מקום שהממשלה תתכנס ותקבל החלטה באופן גלוי ושקוף וכך ידע הציבור מה התועלת ומה הנזק בבניית כל בית. לעשות דברים מתחת לשולחן, זה לא הציונות שלי". 

ח"כ סלומינסקי: "שבענו מההצגות הפופוליסטיות של ח"כ שפיר, שהפכו מחזה שכיח במחוזותינו בעוד שהפריימריז כבר מזמן מאחורינו. צר לי לי שהוועדות המקצועיות של הכנסת  משמשות לה כתפאורת רקע, במקום לעשייה עניינית ורצינית, דבר המתבקש מנבחרי ציבור. יו"ר הוועדה ח"כ סלומינסקי הודיע כי בשבוע הבא תיערך ההצבעה על אישור החוק לקריאה ראשונה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. חכ פסקודינאסקי
    (17/10/2015)
    שאלה: מה המצב בבתי הסוהר יש שם חכים לשעבר? למה אני שואל ?כי אני מריח שבעתיד הקרוב אולי יעמידו חכ לדין על החלטות שהוא מנסה להעביר בכנסת כשהכוונה מאחורי ההחלטה היא כנראה גניבת כספי ציבור במסווה.!!! לא יודע בדיוק אבל סתם ניחוש.
יום א', י' כסלו התש"פ 08.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS