נציג המשטרה על המגזר החרדי:"ילדים נפגעים מינית וכל הקהילה חסה על משפחת הפוגע''.

בוועדה לזכויות הילד התקיים דיון המשך בנושא פגיעות מיניות בחברה החרדית, הדיון התמקד לבקשת יו"ר הוועדה ח"כ ד"ר יפעת שאשא-ביטון, בדרכי הפעולה שיאפשרו לנפגעים קטינים להתלונן בפני רשויות. היו"ר שאשא-ביטון:''לא מתקבל על הדעת שילדים מהמגזר החרדי שעברו הטרדה מינית והתלוננו בפני רשויות החוק, מוקעים מהחברה''.

אייל רותם ו08/12/2015

אילוסטרציה (צילום: עמיעד טאוב)

הרב אשר מלמד, נציג המשטרה אמר כי הפתרון יגיע רק דרך ההבנה שהרבנים הם הציר המרכזי. "הילד נפגע וכל הקהילה חסה על משפחת הפוגע. הכתובת לטיפול בנושא ולשיתוף פעולה הם גדולי התורה איתם אני בקשר. אלה לא דברים שקורים בן רגע אלה תהליכי ארוכי טווח שקורים בחברה החרדית".

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה), חבר הוועדה לזכויות הילד, אמר בדיון כי אסור לכנסת ולנציגי הממשלה להתיימר לחנך את הרבנים. "אני מבין את הרגשות העזים, אבל השולחן הזה צריך לפעול בדיוק הפוך - במקום להגיד לרבנים מה הם צריכים לעשות, צריך לשאול אותם מה אנחנו יכולים לעשות בשבילם. בראש מעייניהם נמצאת ההגנה על הילד ולאו דווקא ענישת התוקף". 

יו"ר הוועדה ח"כ שאשא-ביטון אמרה כי יתקיימו דיונים נוספים בנושא. היא הודיעה כי תצטרף להכשרה שיעברו בקרוב נשות הרבנים בנושא איתור וטיפול בפגיעות מיניות בקטינים בשיתוף המשטרה וגורמים נוספים.

יו"ר הוועדה לזכויות הילד, ח"כ ד"ר יפעת שאשא-ביטון סיכמה את הדיון:  "אין ספק שיש לטפל בנושא ברבדים שונים כדוגמת העלאת המודעות בסוגיית הטיפול הן בנפגע והן במשפחתו ובהתאמת המנגנונים לצרכים הייחודיים של החברה החרדית. בנוסף, צריך להיות תהליך בחברה החרדית שימנע הוקעת הנפגעים ובני משפחותיהם. צעד זה חשוב כחלק מתהליך העידוד של משפחות הנפגעים לחשוף את הפגיעה ולפנות לטיפול הגורמים הרלוונטיים. בארה"ב יצא מסמך עליו חתומים 100 רבנים אורתודוכסים הקוראים לאנשים בקהילות להתלונן ולדווח על התעללות בילדים ולפנות לרשויות הטיפול והאכיפה, אפילו החילוניות, כיוון שיש בידם הידע, הניסיון והמומחיות הנדרשים לטיפול בעניין. ברור לי שמדובר בתהליך שעלינו לקיים במשותף ולשם כך אני פועלת".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS