חושבים לרכוש ביטוח בריאות? כדאי לעשות זאת דרך מקום העבודה

חשוב לדעת שביטוח הבריאות מטעם מקום העבודה יהיה ביטוח קבוצתי, כאשר, קיימים הבדלים בין ביטוח הבריאות מהסוג הזה לביטוח בריאות הנעשה באופן פרטי וחשוב להיות מודעים להבדלים אלו.

ליאת עפרי ו18/01/2016

(צילום: דוברות בית החולים הרצוג)

חברות וארגונים רבים שמים דגש נכבד על תנאי העסקה של העובד וכחלק מכך גם דואגים להציע  לעובדים שלהם ביטוח בריאות.

 כמובן, שהרווח מהביטוח של העובד הוא גם של החברה, הידיעה שהעובד שהינו משאב חשוב של אותה החברה, יטופל בצורה טובה ויעילה בעת הצורך וכחלק מכך, יוכל לחזור למקום עבודתו בזמן הקצר ביותר, יכולה לאפשר שקט נפשי מסוים. ביטוח בריאות מטעם מקום העבודה יאפשר לעובד תחושת ביטחון בידיעה שאם חלילה הוא יזדקק לאשפוז, לתרופות או להליך רפואי כזה או אחר אשר אינו קיים בסל הבריאות, הוא יוכל לממן את הטיפול באמצעות הביטוח ועל ידי כך למנוע מעצמו ומבני משפחתו התמודדות עם מצבים קשים.

מכיוון שביטוח בריאות נחשב לביטוח חשוב ובעל משמעות רבה, קיימת חשיבות גבוהה שהעובד יהיה מודע לתנאי הפוליסה אותם הוא מקבל ממקום העבודה. במקרים מסוימים, הוא עתיד לגלות כי הפוליסה אינה מספקת עבורו ובמקרה שכזה עליו לשקול מה לעשות בכדי ליהנות מפוליסת ביטוח אשר תענה על כל הדרישות שלו ותהיה מותאמת באופן מושלם לצרכיו.

חשוב לדעת שביטוח הבריאות מטעם מקום העבודה יהיה ביטוח קבוצתי, כאשר, קיימים הבדלים בין ביטוח הבריאות מהסוג הזה לביטוח בריאות הנעשה באופן פרטי וחשוב להיות מודעים להבדלים אלו.

יתרונות של ביטוח דרך מקום העבודה

היתרון הראשון של ביטוח הבריאות המתבצע דרך מקום העבודה טמון בעובדה שמדובר בהליך המקצר תהליכים בירוקרטיים באופן משמעותי - קיצור הדרך יבוא לידי ביטוי בעובדה שלא יהיה צורך לעבור את תהליך החיתום. יתרון נוסף וחשוב לא פחות נוגע לנושא המחיר של הביטוח - ביטוח הבריאות הנעשה דרך מקום העבודה באופן קבוצתי יהיה זול משמעותית מביטוח פרטי. יתרון נוסף של ביטוח הבריאות דרך מקום העבודה, יבוא לידי ביטוי בעובדה שהמעביד ישתתף בהוצאות או ישלם את כל הביטוח - זהו היתרון המשמעותי ביותר על פני ביטוח המתבצע באופן פרטי. כמובן, שלצד היתרונות - כמו לכל דבר אחר, יש גם חסרונות ולכן, חשוב לעשות את כל השיקולים בטרם קבלת ההחלטה אם לעשות את הביטוח דרך מקום העבודה (או במידה והוא ניתן על חשבון המעסיק, האם להסתפק בביטוח הניתן דרך מקום העבודה) או לעשות את הביטוח באופן פרטי.

כאמור, שכירים אשר נהנים מביטוח בריאות מטעם מקום העבודה נהנים מיתרונות רבים. יחד עם זאת, מאוד חשוב שאותם אנשים ידעו מהם היתרונות מהם הם נהנים והאם אכן הביטוח לו הם זכאים עונה על כל הדרישות שלהם ומתאים עבורם. כמו בכל תחום אחר, גם בתחום הזה ידע מהווה כוח ולכן, חשוב להבין את כל פרטי הפוליסה עוד בטרם היא נרכשת, לעשות השוואות עם פוליסות אחרות ובאופן כללי לאסוף מידע על תחום ביטוחי הבריאות אשר יסייע לעשות סדר בנושא.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', י"ד כסלו התש"פ 12.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS