מכשירי שמיעה – כיצד זה יכול לעזור לאנשים מבוגרים

לא מעט מבוגרים מתמודדים עם עניין הגאווה ולכן הם מתקשים לקבל את העובדה שהם צריכים להרכיב מכשיר שמיעה. אך ברגע שמצליחים לנטרל את המאפיין של הגאווה וגורמים להם להבין שאותם מכשירי שמיעה יכולים לעזור להם, הם ייראו כמה שזה חיובי ויכול לעזור להם.

אבישג שחר ו19/01/2016

(צילום: pixabay.com באדיבות אלי פרידמן)

אנשים מבוגרים רבים, בני חמישים ומעלה, מתחילים לחוש בהגיעם לגיל זה שחוש השמיעה שלהם נפגע. הם סובלים מירידה עקבית ביכולת השמיעה שלהם, מה שמוביל לכך שהם אינם יכולים ליטול חלק פעיל בשיחות שמתנהלות סביבם או לפחות, לא יכולים ליטול חלק בצורה נוחה ופשוטה.

זו הסיבה שאנשים מבוגרים רבים צריכים להרכיב מכשירי שמיעה, הבעיה היא שלא מעט מהם לא מודעים לכך או לחילופין, מתביישים בכך. לכן יש צורך להסביר להם את החשיבות של מכשירי שמיעה ובעיקר לגרום להם להרגיש שאין זה דבר רע, לא מדובר במשהו שלילי אלא להיפך, במשהו שיכול רק להטיב עימהם, משהו שיכול להקל במובנים רבים על חייהם וכן על חייהם של כל מי שסובב אותם.

השימוש במכשירי שמיעה עלה עם השנים, הן בזכות המודעות לצורך במכשירי שמיעה, הן בזכות האיכות הגבוהה שלהם, והן בזכות עצם העובדה שיותר אשים נדרשים להם. זה נובע בעיקר בגלל תנאי הסביבה, כידוע אנחנו חיים בסביבה מאוד רועשת, החל ממקומות עבודה ודרך הסביבה הביתית וסביבות אחרות. עם הזמן הרעשים יוצרים מצב שהשמיעה שלנו נפגעת, זו הסיבה אגב שלא מעט אנשים שמתעסקים עם מערכות הגברה, מוזיקה וכדומה, מתמודדים בזקנתם עם בעיות שמיעה מסוגים שונים.

כיום אפשר למצוא לא מעט מכונים שמציעים מכשירי שמיעה לאנשים מבוגרים וכן לצעירים. מכוני שמיעה אלו מפוזרים בכל רחבי הארץ ופונים למגזרים שונים, אפשר למצוא מכוני שמיעה ביישובים חילוניים, דתיים, ואחרים. בכל אחד מהמכונים אפשר למצוא אנשי מקצוע מובילים שידעו כיצד להתאים מכשיר שמיעה מתאים וכן לבצע את הבדיקות המתאימות בשביל לוודא איזה מכשיר שמיעה צריך להרכיב, וגם אחרי שמרכיבים אותו נעשות בדיקות שונות שבוחנות את הצרכים של מי שמרכיב אותו, לוודא שהוא אכן מתאים.

כיצד גורמים לאנשים מבוגרים להרכיב מכשירי שמיעה

אנשים מבוגרים רבים מתמודדים עם שני מאפיינים שעלולים לגרום להם להימנע מהרכבת מכשיר שמיעה. הראשון, חוסר מודעות, דבר שבשנים האחרונות אנחנו רואים התמודדות רחבה עם הנושא באמצעות קמפיינים פרסומיים שונים. המאפיין השני היא תחושת הבושה בהרכבת מכשיר שמיעה. מבוגרים רבים מעדיפים לשמוע פחות טוב מאשר להסכים שהם צריכים להרכיב מכשיר שמיעה.

מה עושים במצב כזה? מנסים להציג בפניהם את היתרונות של הרכבת מכשיר שמיעה, עבורם ועבור הסביבה שלהם, משפחה, חברים, עבודה וכדומה. לעיתים זה דורש סבלנות ולא מעט מאמץ, אך חשוב מאוד שהם ידעו עד כמה הנושא משפיע עליהם ועליכם. חשוב שידעו שאתם איתם במאמץ הזה, ושחשוב לכם שיהיה להם טוב.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS