הרב יעקב אריאל: "מי שמרחם בצורה מוגזמת על בע"ח - סופו שיתאכזר לבני אדם"

פעילי בע"ח הגיעו לכנס מכון התורה והארץ וחילקו מנשרים במהלך מושב שעסק ב"בשר ומוסר". הרב יעקב אריאל התייחס בדבריו למנשר ולקריאות הביניים ואמר: "שיהיה ברור כשמש - צער בני האדם קודם"

טולי פיקרש ו28/01/2016

(צילום: באדיבות מכון התורה והארץ)

הרב יעקב אריאל התבטא השבוע בחריפות כנגד חלק מפעילי בעלי החיים, וזאת במהלך הכנס השנתי של מכון התורה והארץ שנערך לכבוד ט"ו בשבט.

במהלך מושב "בשר ומוסר" אשר קומם את ארגוני בעלי החיים, הגיעו כמה פעילים אשר חילקו פלאיירים לבאי הכנס וחלקם קראו קריאות ביניים במהלך ההרצאות.

הרב יעקב אריאל, רבה של רמת גן ונשיא מכון התורה והארץ, עלה לשאת דברים כשהוא בוחר לפתוח ולהתייחס לפלאייר שחולק בידי פעילים מארגון "מגמה ירוקה". הרב אריאל קרא את המנשר במשמעות הפוכה, במקום על תעשיית הבשר, על התוצרת החקלאית, תוך שהוא מדגיש כי כל הטענות של הארגון יכולות להישמע גם באופן הפוך בדיוק.

"צריך לשמור על איזון", אמר הרב אריאל. "כל שיטה קיצונית פסולה. מי שאומר רק מן הצומח טועה ומי שאומר רק חי טועה. צמצום? בהחלט אפשר, להפסיק לאכול שוקולד ולזלול גלידות וכך לצמצם את צריכת החלב. אני מצטרף לשיטה של גידול בעלי החיים בארמונות פאר ומיזוג והכל, אבל בתנאי אחד: שלא יהיה ילד אחד בישראל שלא יוכל לאכול ביצה ליום ושתי כוסות חלב ליום, ויאכל לפחות פעמיים בשבוע פולקה. שיהיה ברור כשמש - צער בני אדם קודם לכולם. אמרה לי חוקרת מקצועית ביותר. בנות צעירות שמגזימות בצמחונות בגיל העשרה סובלות מפוריות בגיל מאוחר יותר, וזו בעיה אחת מני רבות".

"האידיאל הגדול הוא לצמצם למינימום את השימוש בבשר", אמר הרב אריאל, "יבוא דור שבו נוכל לא לאכול בשר. כשנחיה בגן עדן כמו אדם הראשון לא נצטרך לאכול את בעלי החיים אבל היום קודם כל צריך לדאוג לבני האדם.

הגרמנים ימח שמם, הגזירה הראשונה שלהם בשנת 1934 היתה גזירת השחיטה היהודית בטענה של צער בעלי חיים. לא עברו שש שנים מהגזירה הזאת וגזרו על שחיטת מליון ילדים. צריך להגיד את האמת, גם אם זה לא בשפה עדינה, כל מי שמרחם בצורה כל כך מוגזמת על בעלי החיים, סופו שיתאכזר על בני האדם. צער בעלי חיים? בודאי, זה מדאורייתא וצריך למנוע את הצער הזה אבל צריך לדעת את היחס בין הדברים".

בכנס דיברו החוקרים ד"ר אליקום ברמן אשר הציג פתרונות אפשריים לצמצום המתת האפרוחים בתעשיית הביצים, וד"ר טל רז אשר הציג את המחקרים המדעיים לצורך סירוס ועיקור באמצעים הורמונאליים, דבר שיתאים גם על פי ההלכה וגם ימנע סבל מבעלי החיים, במיוחד חתולים וכלבים משוטטים.

הרב חגי לונדין דיבר בכנס על חזון הצמחונות והשלום של הרב קוק, ראש המחלקה המשפטית בארגון חותם עו"ד משה פולסקי הציג את הצעות החקיקה של חותם בתחום, והרב דוד איגנר ממכון התורה והארץ דיבר על ההיבטים ההלכתיים

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS