בירושלים רוצים לרוץ.הילדים הנכים ישארו בבית.

בשל קיום המרתון יתבטלו ההסעות למסגרות החינוך של ילדים עם המוגבלויות. ההורים טוענים כי הדבר מנוגד לחוק.עו''ד רויטל לן כהן מקואליציית הורים:''האם רצון הרצים במרתון גובר על זכות הילדים לחינוך חובה ולשרותי חינוך מיוחד?''.מעיריית ירושלים נמסר בתגובה:''להורים קיימת האפשרות להביא את ילדיהם לבתי הספר באופן עצמאי. מדובר ביום אחד בשנה בלבד''.

עמיעד טאוב ו17/03/2016

ילדים מיוחדים דורשים לימודים (צילום: עמיעד טאוב)

לן כהן .האם רצון הרצים במרתון גובר על זכות הילדים לחינוך חובה (צילום: יחסי ציבור)

זעם בקרב הורים לילדים נכים מירושלים בשל ביטול ההסעות לחינוך המיוחד לטובת המרתון  הירושלמי שמתוכנן ליום שישי הקרוב.

ההורים טוענים כי עיריית ירושלים מתעלמת מפניותיהם ושנה אחר שנה פוגעת בילדים על מנת לקדם את אירוע המרתון היחצ''ני.א' אם לשני ילדים הלומדים בחינוך המיוחד סיפרה לכתב המגזר כי בשל המרתון היא נאלצת לקחת יום חופש מעבודתה בנוסף לעובדה כי נמנעת מילדיה הזקוקים לטיפול רפואי שיקומי את האפשרות לקבל את הטיפול לו הם זקוקים.

במכתב שכתבה עו''ד רויטל לן כהן מקואליציית הורים לילדים מיוחדים למשרד החינוך היא תוהה מדוע מתעלמים מפניות ההורים שנה אחר שנה:''למרות קרבתנו לחג הפסח, לא נשתנה דבר הלילה הזה מכל הלילות: גם השנה מבטלים את ההסעות כלאחר יד. ומדוע כלאחר יד? כי היתה שנה (לפחות) למצוא פתרון להסעות או למצוא יום אחר למרתון (חופשת פורים או פסח- למשל?)''.

''לא יעלה על הדעת שאת המחיר ישלמו הילדים עם המוגבלויות והוריהם והרגולטור (משרד החינוך) יקבל את הדברים תוך אמירה בחצי פה שזה לא בסדר אך הבנה של השיקולים וקבלתם. בכל הכבוד, זאת לא הבעיה של התלמידים והוריהם ומשרד החינוך אמור לדאוג לזכויותיהם.האם רצון הרצים במרתון גובר על זכות הילדים לחינוך חובה ולשרותי חינוך מיוחד? אני סבורה שלא, ולטעמי כך גם החוק.אנו דורשים כי ימצא פתרון, או לחילופין- כי ישתנה מועד המרתון מבחינת השעות או היום''.

בתגובה לפניות ההורים למשרד החינוך כתב אבי גיספאן הממונה על מערך ההסעות כי בעבר ניסו בעירייה לארגן הסעות אך הם ויתרו על הניסיון מאחר והם:''למודי ניסיון בהסעות שכשלו והיו סיוט לתלמידים ולחברות ההסעה''. ההורים כמובן לא מקבלים את התשובות ודורשים כי העירייה תיקח אחריות על ילדיהם.

מדוברות עיריית ירושלים נמסר בתגובה:''בשל הסדרי התנועה המתוכננים ליום המרתון קיים קושי גדול בהפעלת מערך ההסעות העירוני באופן תקין המאפשר איסוף והבאת התלמידים במהירות למוסדות החינוך וחזרה. לאור זאת לא יפעל מערך ההסעות בחינוך המיוחד. להורים קיימת האפשרות להביא את ילדיהם לבתי הספר באופן עצמאי. יצויין כי מדובר ביום אחד בשנה בלבד ובאירוע בינלאומי עצום אליו מגיעים כ-30,000 איש מכל העולם, לאירוע חשיבות עצומה לירושלים ולכלכלתה בוודאי בתקופה זו''.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', י"א כסלו התש"פ 09.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS